اگر قرار است در دهه چهارم زندگی تان وارد زندگی مشترک شوید این توصیه ها را به خاطر بسپارید تا عروسی به یاد ماندنی باشید.

بعضی ها در سن پایین ازدواج می‌کنند و برخی دیگر تمایل دارند در سنین بالاتر پیمان زناشویی ببندند. اینکه شما نیمه‌ ی گمشده ‌ی خودتان را در چه سن و سالی پیدا کنید کاملا شخصی است و به خودتان مربوط است اما اینکه در آن سن و سال بتوانید به زیباترین عروس تبدیل شوید، بایدها و نبایدهایی دارد. اگر می خواهید در چهل سالگی هم مانند یک عروس جوان بدرخشید این نکات را رعایت کنید. 

چربی را کنترل کنید

پوستی که چرب است و براق، دیرتر چروک می‌شود. این درست است، اما برق زدن صورت معمولا آدم‌ ها را مسن‌ تر از آن چیزی که هستند نشان می دهد. قدم اول برای اینکه عروس جوانی به نظر برسید این است که یک ماه قبل از مراسم عروسی با مایع شستشوی مناسب و زیر نظر پزشک چربی صورت تان را کنترل کنید. اگر صورت‌ تان براق باشد چروک‌ ها، گودی ها و خط های صورت تان بیشتر دیده می شود و این چیز خوبی نیست. پس حواس تان به این مسئله باشد.

رنگین کمان نشوید

رنگ های شاد برای آدم‌ های جوان رنگ مناسبی است، اما این اعتقاد بیشتر درباره ی پوشاک و شال و روسری صدق می کند نه اینکه بخواهید با سایه و رژ رنگی به جنگ سن تان بروید و احساس کنید که جوان به نظر می رسید. اگر برای سایه زدن از سایه های رنگ روشن استفاده کنید، پلک های تان پف کرده و افتاده به نظر می رسد. البته اگر در استفاده از رنگ تیره هم افراط کنید باز هم به مشکل بر می خورید برای همین بهتر است تعادل را رعایت کنید و از آرایشگرتان بخواهید آرایش ملایمی را برای شما در نظر بگیرد.

کرم پودر سبک

از آرایشگرتان بخواهید برای صورت تان از کرم پودر سبک اما ماندگار استفاده کند. کرم پودرهای سنگین که مخصوص گریم هستند و روی صورت خط می‌اندازند اصلا برای شمایی که قرار است یک عروس که در ایتدای دهه چهل باشید مناسب نیست. ممکن است آرایشگرتان بگوید شما با این کرم صورت تان خیلی جوان می شود اما زیر بار نروید. شاید در فیلم تان تصویر خوبی به شما بدهد، اما هر کسی که از نزدیک شما را ببیند قطعا از منظره ای که جلوی رویش است خوشش نمی آید.

مژه‌ی دانه ای

برای اینکه چشمان تان لطیف تر و زیبا تر به نظر برسد، بهتر است از مژه های دانه ای و ظریف به همراه ریمل استفاده کنید و سمت استفاده از مژه مصنوعی های یک تکه نروید. این مژه ها پشت پلک شما را می گیرند و به طرف مقابل تان این حس را می دهد که شما افتادگی پلک دارید که قطعا این مسئله روی سن و سال شما تاثیر بسزایی می گذارد.

موهایی با رنگ تیره

بلوند کردن مو در کنار زیبایی هایی که دارد، در اکثر آدم ها باعث بالا رفتن سن و سال می شود مگر اینکه طرف مقابل چشم های روشن و پوست گندمی داشته باشد. اگر قرار است در دهه ی چهل زندگی تان عروس شوید، بهتر است این رنگ مو را فاکتور بگیرید و به جای آن از رنگی استفاده کنید که موهای شما را براق،‌ سالم و پر پشت نشان بدهد.
اگر موهای تان طی رنگ کردن های متمادی از بین رفته و سوخته، اصلا این ریسک را نکنید که با آن موها شنیون کنید، بهترین گزینه برای شما استفا ه از کلاه گیس های با کیفیت موی طبیعی است. از رنگ های نسکافه ای تیره، قهوه‌ای و .... استفاده کنید. البته اگر پوست روشنی دارید، استفاده از طیف بلوطی و دارچینی هم توصیه می شود.

ملایم باشید

در تمام دنیا از رژگونه برای فرم دادن گونه و ایجاد یک هاله ی هلویی ملایم روی پوست استفاه می شود درست برعکس کشور ما که رژ گونه کشیدن با رنگ آمیزی پر اغراق صورت اشتباه گرفته شده است. اگر از آن دسته آدم هایی هستید که براش رژگونه را چندین بار به پودر رژگونه می کشید و آن را روی صورت خودتان پخش می کنید به صورتی که آن قسمت حسابی تیره می شود، بهتر است این عادت را فراموش کنید و برای یک بار هم که شده، گونه تان را رنگ نزنید. در شب عروسی از آرایشگرتان بخواهید برای شما از رنگ هلویی استفاده کند و با براش فقط به گونه تان فرم بدهد، دقیقا همان کاری که گریمورها برای بازیگران مشهور انجام می دهند. یک توصیه ی دیگر هم برای جوان تر به نظر رسیدن شما وجود دارد، هیچوقت از رژ گونه ی براق و چرب استفاده نکنید. دلیل اش هم قبل تر گفتیم چون براقی و چرب بودن، شما را پیرتر نشان می دهد.

درست بایستید

زمانی که درست بایستید و تمام قوس های بدن را سرجای خودش قرار بدهید، اندام شما روی فرم تر به نظر می رسد و همین به جوان نشان دادن شما کمک می کند. اگر شما طوری بایستید که از پشت قوز داشته باشید، از جلو شکم و پاهای تان هم خمیده باشد، هیچوقت عروس خیره کننده ای نخواهید شد. پس هر چند دقیقه یکبار در مراسم عروسی تان فرم بدن تان را درست کنید. حتی اگر فکر می کنید ممکن است یادتان برود این کار را انجام بدهید، کافیست از یک نفر بخواهید این مسئله را به شما یادآوری کند.
برای اینکه این کار عادت تان شود، از یک ماه قبل عروسی موقع نشستن و ایستادن کمرتان را صاف کنید، شانه‌ تان را بدهید عقب و چانه تان را به سمت بالا بگیرد. همین تغییرات کوچک شما را چند سال جوان تر به نظر می‌رساند.

رژ کمرنگ بزنید

استفاده از رژ های تیره که اتفاقا این روزها حسابی مد شده، شاید خیلی به شما بیاید اما معمولا باعث بالا رفتن سن می شود. برای انتخاب رژ تان بهتر است از خانواده صورتی روشن و تیره استفاده کنید و تن رنگی ملایمی را وارد صورت تان کنید. رنگی که با رژ گونه ی هلویی تان سنخیت دارد.

دندان ها را دریابید

دندان ها در سنین بالا معمولا نیاز به مراقبت بیشتری دارند. اگر جزو عروس خانم هایی هستید که قرار است در دهه ی چهارم زندگی تان «بله» را به آقا داماد بدهید بهتر است قبل از شب عروسی، چند باری بروید مطب دکتر و اگر دندان های زرد، لب پر، شکسته و نا میزان دارید، درستش کنید. دندان های یکدست و سفید شما را جوان تر به نظر می رساند.

لباس مناسب انتخاب کنید

سن و سال به آدم دستور العمل لباس پوشیدن را می دهد. شما اگر قرار است در چهل سالگی ازدواج کنید، نباید لباس دکلته و کوتاه بپوشید. آدم‌ هایی که در عروسی شما شرکت می کنند سن و سال تان را می دانند و نیازی نیست شما را با لباس نامناسبی ببینند. برای خودتان یک لباس شیک، مجلسی، پر دانتل و اشرافی انتخاب کنید و خیال تان بابت درخشیدن تان راحت باشد.

کلینیک زیبایی

آخرین توصیه ای که ما برای شما داریم این است که اگر عارضه ای در صورت تان دارید که به شدت شما را مسن نشان داده و از هیچ راه گیاهی و دارویی و پزشکی قادر به درمان آن نشده اید بهتر است قبل از ازدواج حتما سری به کلینیک های معتبر پزشکی مختص پوست و مو مراجعه کنید و خودتان را به دست آنها بسپارید. البته از قبل حتما به کلینیک سر بزنید و نمونه کارهای شان را از نزدیک ببینید و بعد تصمیم بگیرید.