در روزهای پر استرس قبل از عروسی، بهتر است دامادها محتاط تر باشند چون ساده ترین جمله ها ممکن است عروس را عصبانی کند.حرفی نزنید که باعث دلخوری عروس شود.

دوست داری عروس های واقعی رو از نزدیک ببینی و مدل میکاپ روز عروسیت رو انتخاب کنی؟

ما هم قبول داریم که هیچ جشن عروسی بدون وجود داماد راه نمی‌افتد ولی شما هم قبول کنید که عروس‌ها این وسط نقش پررنگ‌تری دارند و البته دراین روز خیلی حساس‌تر و احساساتی‌تر از آن چیزی هستند که فکرش را می‌کنید و البته توانایی فوق‌العاده‌ای برای در رفتن از کوره یا اشک ریختن هم پیدا می کنند پس قبل از اینکه کلامی از دهانتان خارج شود مطمئن شوید، نمی‌خواهید بگویید که:‌

این فقط یک مهمانی است

اینکه شما جشن عروسی‌تان را «فقط یک مهمانی» بنامید خطایی غیرقابل بخشش است! اصلا به نظر شما جشنی که قرار است زندگی شما را تا آخر عمر به همدیگر متصل کند می شود فقط یک مهمانی ساده باشد؟ البته شاید شما این جمله را گفته‌اید تا همسرتان کمتر حرص و جوش بخورد ولی مطمئن باشید که پس از شنیدن لغت مهمانی نه فقط آرام نمی شود بلکه ممکن است چندتایی جیغ بنفش هم بکشد.

برای شب حنابندان یکی از همین لباس‌هایی که از نامزدی تا امروز خریدی بپوش

احتمالا از جانتان سیر شده‌اید که این حرف را به زبان آورده‌اید. معلوم است که عروس خانم حتی اگر از روز نامزدی تا جشن عروسی به 20 مهمانی رسمی دعوت شده و شما هر بار برایش 20 دست لباس شب خریده‌اید که فقط یکبار تنش کرده، باز باید برای حنابندانش یک لباس تازه بخرد تا از قافله عقب نماند! احتمالا شما این جواب را وقتی به زبان آورده‌اید که عروس خانم یک هفته مانده به حنابندان زانوی غم به بغل گرفته و می‌گوید:‌«عزیزم من هیچی ندارم که تو مهمونی بپوشم». شاید حق با شما باشد ولی عروس ها می خواهند در روزهای خاص زندگی‌شان متفاوت باشند این مساله را درک کنید و تا حدامکان با او راه بیایید.

خوشگل شدی 

احتمالا الان دارید با خودتان فکر می‌کنید که چرا جمله «خوشگل شدی» می‌تواند یک عروس را از کوره در ببرد در حالیکه در شرایط معمولی همه خانم‌هادوست دارند از همسرشان بشنوند که زیبا شده‌اند! پس این نکته را آویزه گوشتان کنید که جمله خشک و خالی «خوشگل شدی» نه فقط کافی نیست بله خیلی هم کم است. اگر جمله ای به ذهنتان نمی رسد از همین حالا تمرین کنید که با چه واژه‌ها و عبارت‌هایی می توانید زیبایی همسرتان را در بزرگترین و مهمترین روز زندگی اش توصیف کنید.

می شود صندل بپوشم؟ 

حالا شاید جمله شما به این شوری هم نبوده باشد. شاید فقط پرسیده‌اید که مثلا می شود کراوات نبندم چون همیشه از بستن کراوات بدتان می‌آمد، ولی جواب چنین سوال هایی در 99 درصد موارد منفی است. همسر شما برای برگزاری مراسمی رسمی و بی نقص کلی برنامه‌ریزی کرده (حتی اگر خرجش را شما داده‌اید!) و دلش می خواهد همه چیز ایده آل باشد پس حتی اگر قصد شوخی هم دارید چنین سوال هایی از او نپرسید.

می شود من هم کت و شلوار سفید بپوشم؟

اگر همسرتان پیش از این اشاره ای نکرده که دوست دارد شما در روز عروسی‌تان کت وشلواری سفید به تن داشته باشید، اگر جان تراولتا یا الویس پریسلی نیستید و هیچ شباهتی به هیچ کدام ندارید، اگر درصنعت مد به عنوان مانکن مشغول به کار نیستید، اگر از دو سه سال قبل هفته ای سه روز بدن سازی نکرده‌اید، اصلا چنین پیشنهادی را مطرح نکنید.

حتما جملات ممنوعه دیگری هم هست که آقا داماد بهتر است به زبان نیاورد. اگر چیزی یادتان آمد به ما هم بگویید.

اگه دوست داری یه جشن خونوادگی و شیک توی باغ تالار داشته باشی لیست کامل رو اینجا ببین.