تصور کنید که همسرتان به هر دلیل افسرده شده و چند وقتی است که توی خودش فرو رفته است. برای اینکه حال او را بهتر کنید، از چه جملاتی استفاده می کنید؟ ا

برای عروسی لوکس، شاد و دورهمی می تونی این لیست رو ببینی.

تحریریه نوعروس /مستانه تابش : اصلا آیا با او حرف می زنید یا سعی می کنید تنهایش بگذارید تا خودش سر حال شود. به هر حال تصمیم با شماست اما این ۵ جمله را هرگز به کار نبرید چون اوضاع را بدتر می کند.چرا کاری نمی کنی که قضیه را فراموش کنی؟

افرادی که افسرده نیستند بصورت طبیعی از انفعال و سکونی که در افراد افسرده می‏بینند، می ترسند و به همین خاطر تا می بینند که همسرشان کوچکترین علامتی از افسردگی نشان می دهند به او می گویند که بلند شو، تکانی به خودت بده و اوضاع را بهتر کن! در حالیکه نمی دانند فرد افسرده بیش از هرکس دیگری می‏خواهد در زندگی خود تغییراتی ایجاد کند اما با توجه به انژی پایین و اعتماد بنفس درهم شکسته شده خود، نمی‏تواند این کار را انجام دهد و شنیدن این جمله بیشتر حالش را بد می‏کند.چرا نمی‏توانی مثل بقیه خوشحال باشی؟


افسردگی، ذهن را بسوی افکار منفی و اندوه سوق می‏دهد. اگرچه برخی از انواع روان‏درمانی برروی بهبود افکار مثبت تلاش می‏کند، اما باید بدانید که این فرآیند به سرعت اتفاق نمی‏افتد. این سبک از درمان بیشتر برروی تعادل بین درک افراد از واقعیت تمرکز می‏کند و به آنها نشان می‏دهد که اتفاقات مثبت در کنار رویدادهای منفی می‏آیند. تمرکز روی شادمانی می‏تواند برای فردی که غم و اندوه بسیاری دارد، غیر واقعی بنظر برسد و فرآیند درمان آنی و فوری نخواهد بود بلکه نیاز به زمان دارد و درخواست‏های این چنینی از افراد افسرده آنها را فقط به تنهایی نزدیک‏تر می‏کند.

پیش روانشناس نرو!
مردم غالبا از رفتن پیش روانشناس هراسانند چون فکر می‏کنند که برچسب بیمار روانی توسط جامعه به پیشانی آنها چسبیده خواهد شد. یا شاید از این می‏ترسند که مسائل خصوصی خود را با یک غریبه در میان بگذارند که البته این مسئله می‏تواند به فرهنگ خانوادگی و اجتماعی شان نیز ارتباط داشته باشد. هرچند تحقیقات نشان داده که جلسات روان‏درمانی و مراقبت‏های سالم، تاثیر فوق ‏العاده‏ای بر فرآیند بهبود افسردگی دارد و تا ۸۰ درصد افرادی که به دلیل افسردگی به روان شناس مراجعه می کنند طی روند درمانی وضعیت عادی پیدا می کنند.

  

این اتفاق انقدرها هم که فکر می‌کنی بد نیست!

بله طبیعی است که مساله کاری یا خانوادگی که برای همسرتان اتفاق افتاده در مقابل اتفاقی نظیر از دست دادن فرزند در جنگ و...، بسیار ساده است اما نکته مهم این است که افسرد گی یک فرآیند خود محور است و بصورت کاملا درونی عمل می‏کنند و در شرایط حاد تبدیل به توهم و هذیان می‏شود. بنابراین احساست منفی که در بیماری افسردگی برای فرد ایجاد می‏شود، بسیار مخرب و فلج‏ کننده بوده و نباید آن را با چیز دیگری مقایسه کرد.دست از منفی‏ بافی بردار
در کنار فرد افسرده بودن کار بسیار سختی است چون انرژی پایین و خلق‏ و‏خو عبوس آنها می‏تواند روی شما هم تاثیر بگذارد. بنابراین ممکن است دائما از مواجه با این احساسات منفی، ابراز ناراحتی کنید و گاهی این ناراحتی را بطور مستقیم به فرد افسرده بگویید. اما او نگاه انتقادی و سرزنش‏آمیز شدیدی نسبت به خود دارد و از تنهایی بسیار رنج می‏برد و زمانیکه می‏شنود که دیگران او را سرزنش می‏کنند، افسردگی اش عمیق‏تر می‏شود و تنهایی‏اش گسترده‏تر. حمایت بدون قضاوت از فرد افسرده و عدم تفسیر افکار و رفتار او بصورت منفی و غیرقابل تحمل، بزرگ‏ترین کمکی است که شما می‏توانید به همسرتان بکنید.

همین حالا از بهترین آتلیه های عروس تهران درخواست قیمت کن.