نوعروس - تشریفات عروسی - عکس و فیلم عروسی - آرایش عروس - تالار و باغ - لباس عروس - گل و ماشین عروس

حقوقی

حقوقی

بازداشت در مهمانی دورهمی حکمش چیست؟

پرسش: حدودا دو هفته پیش در یک دورهمی شرکت کردم که وارد خانه شدن و به مفاسد رفتیم. یک شب هم‌ بازداشت بودیم و با فیش حقوقی آزاد شدیم.حکم ۱ ماه و نیم دیگر صادر میشود.گزارشات امنیت به دادگاه (کسی مشروب نخورده و خانم ها هم‌بی حجاب‌نبودند) حالا می خوام بدونم برای من سابقه محسوب‌ میشه؟ برادرم هم‌ برای شغلشون‌ باید از افراد درجه یک استعلام بگیرن. می‌خواستم‌ ببینم‌ اسم‌ من‌ در سیستم‌ ثبت و مشخص میشه؟ ما رو بدون‌ حضور خانواده ها آزاد کردن و خانواده ها هیچ گونه اطلاعاتی ندارن آیا در دادگاه نهایی تبرئه میشیم؟

حقوقی

حکم ترک منزل بدون اجازه همسر چیست؟

پرسش: سوال در مورد برادرم هست ایشان مدت 1ماه میشه همسرش بدون اینکه مطرح کنه بامقداری وسایل ازخونه خارج شدن و نیومدن. بعدپدرش باچاقو آمده و تهدیدکرده پدر و مادرم رو که میکشمتون و بعد از آن درست سریک ماه باحکم و مامورکلانتری آمده و جهیزیه اش رو برده خونه پدرش بدون اطلاع قبلی. میخواستم ازحضورتون بپرسم آیا به این سرعت امکان داره حکم قضایی گرفته باشه؟سوال دیگه در مورد مهریه است که آیا زندانی داره؟

حقوقی

تغییر مهریه پس از ازدواج

پرسش: من ۲سال پیش با مهریه ۳۰ سکه و ۲۰ مثقال طلا ازدواج کردم. الان با رضایت شوهرم میخوام مهرمو زیاد کنم ولی از نظر قانونی نمیشه، راه دیگه یا قراردادی در سطح اعتبار مهریه هست که شوهرم از اون طریق سکه و طلا بیشتری به نامم بزنه؟! پافشاریم بعد از دو سال به خاطر اینه خانواده شوهرم چون من لر هستم و اصفهانی نیستم روز مهر برون به شوهرم گفتن که بیشتر از این مهرش نمی کنیم، من و شوهرم به خاطر علاقمون قبول کردیم، ولی حالا سرخوردگیش داره هر دومون رو اذیت میکنه. مهریه نجومی نمیخوام فقط سکه هامو ۱۰۰ تا کنم.

حقوقی

مهریه معقول که ضامن حقوق خانمها باشد، چیست؟

پرسش: در مرحله تعیین مهریه هستم، میخواستم بدونم از نظر شما به عنوان یک مشاور بهترین مهریه ای که میشه تعیین کرد تا هم معقولانه باشد و هم ضامن حقوق خانوم به عنوان همسر چی هست؟ قابل ذکر است که در حال حاضر ملکی جهت انتقال وجود ندارد.

حقوقی

حکم روابط دختر و پسر اگر در خانه ای دستگیر شوند چیست؟

پرسش: اگر دختر و پسر نامحرمی در خانه ای تنها باشند، اگر دستگیر شوند در همان خانه ،قصاص شان چیست؟ و آیا این واقعیت دارد که عقد اجباری میشوند و مهریه دختر یکی از دست یا پای پسر میشود؟و اینکه در دو حالت حین زنا و حالت معمولی در خانه باشند قصاصش تفاوت دارد؟

حقوقی

در خصوص مهریه ام تخلفی رخ داده؟

پرسش: مهرماه گذشته عقد کردم قرار مهریه بر این بود که سه دونگ آپارتمان مسکونی به نام من بشه به اضافه 110 سکه طلا و قرار شد سه دونگ دیگه آپارتمان به نام همسرم بشه. من و همسرم به همراه مادر شوهرم به اداره ثبت اسناد رفتیم مدارک رو امضا کردیم بعد مدتی مادرشوهرم به من اطلاع داد که سندهاتون اومده و به من نشون نداد میخواستم بدونم سند ملک رو به کسی غیر مالک تحویل میدن یانه؟ من چطور میتونم مطمئن بشم که سند به نام من هست یانه؟ در ضمن بعد اینکه عقدنامه رو تحویل گرفتیم دیدیم اسمی از خونه در مهریه نیومده و فقط سکه ذکر شده در صورتی که عاقد موقع قرائت مهریه خونه و سکه گفته. میخواستم بدونم این شرایط به ضرر من هست یا نه و اینکه آیا به نظر شما عاقد و یا در اداره ثبت تخلفی رخ داده؟ چون مادر شوهرم راضی به بنام زدن سند خونه نبودن.

حقوقی

نکات مهم برای مکتوب شدن مهریه

پرسش: من در آستانه تنظیم صورت قباله هستم و قراره صورت قباله نوشته بشه و برای خانواده داماد فرستاده بشه. آیا نمونه آماده ای وجود داره برای داشتن فرمت؟ امکانش هست برای بنده ارسال بشه؟ چه نکاتی رو باید مد نظر داشته باشیم؟ پدر و مادر داماد قبول کردن که نیم دونگ از منزل مسکونیشون رو برای این کار در نظر بگیرن ولی خود داماد میگه هر مورد دیگری که به پدر و مادر ارتباطی نداره در قباله بنویسید من قبول میکنم از جمله منزلی که قراره در آینده خریداری بشه به نظر شما چه نکاتی قید بشه؟

حقوقی

وقتی مهریه ملک تعیین میشود

پرسش: پسری قصد ازدواج دارد.خانواده دختر شرطی گذاشته اند مبنی بر اینکه یک واحد آپارتمان به عنوان مهریه تعیین شود.سوالم این است که آیا میتوان طوری سند را تنظیم کرد که واحد در همان ابتدا به نام دختر نشود. مثلا طوری باشد که بعد از ازدواج اگر زوجین قصد متارکه داشتند، زن بتواند واحد را به مالکیت خود درآورد(در واقع مثل سکه.یعنی هروقت که مهریه را از زوج مطالبه کرد).در صورتی که این امکان وجود ندارد، راههای جلوگیری از کلاهبرداری چیست؟

حقوقی

شرایط پرداخت مهریه بعد از 12 سال طلاق

پرسش: سال 82 طلاق انجام شد مهریه بصورت قبضهایی هست که هر ده ماه مبلغ 500.000 تومان باید پرداخت میشده که نشده حتی یک قبض و قسط هم پرداخت نشده. مهریه به صورت سکه بوده که طبق نرخ روز حدود صد هزار تومن حساب شده اون زمان گفتند که اگر قبضها پرداخت نشود حتی یکی از قبضها همه به صورت نقد باید پرداخت شود. آیا با گذشت ده دوازده سال میشه با نرخ الان سکه دریافت کرد؟میشه برای همه یکجا اقدام کرد؟فقط روی 110 سکه میشه اقدام کرد یا بیشتر. 300 سکه بود که 100تا موقع طلاق بخشیده شد که حدود 200 سکه موند.

حقوقی

حق طلاق را برای ازدواج قبول کنیم؟

پرسش: برادر من قصد ازدواج از طریق خواستگاری با دختر خانمی را دارد که این دختر خانم خیلی علاقمند به برادرم شده ولی پدر دختر خانم خواهان حق طلاق برای دختر است. شرایط تحصیل مالی شغلی سنی تیپ و قیافه برادرم همه خوب است. نظر شما چیست؟ در این مورد آیا باید شرط گذاشت مثلا حق طلاق با دختر در صورت ازدواج مجدد پسر یا اصلا نباید قبول کرد؟

حقوقی

شرایط حقوقی خروج از کشور زن و حق حضانت فرزند

پرسش: دوتا سوال داشتم.اول اینکه یکسال و چهارماه از عقد و نه ماه از عروسی من می گذره. می خوام حق خروج از کشور رو از همسرم بگیرم و ایشون هم مشکلی نداره فقط می خواستم بدونم برای این کار باید به محضر ازدواج مراجعه کنیم یا دفترخانه های رسمی؟ سوال دومم اینه که ما هنوز فرزند نداریم، الان می تونم حق حضانت رو هم از همسرم بگیرم یا بعد از تولد بچه چنین چیزی ممکن می شه. ضمنا علاوه بر حق حضانت می شه حق ولایت رو هم از همسرم بگیرم یا نه؟ اگر امکانش بود و همسرم حق ولایت رو هم به من داد و اونوقت اگه خدای نکرده همسرم در قید حیات نبود بازم حق ولایت فرزندم با من هست یا پدر همسرم ذی حق می شه؟ ممنونم

حقوقی

حق طلاق و شرط ضمن عقد

پرسش: من 5 ساله با یکی از همکارانم دوستم و در شرف ازدواج با همیم. باهم صحبت کردیم و من و ایشون نظرمون اینه مهریه ای تعیین نکنیم و من حق طلاق را درخواست کردم و ایشون قبول کردن. اطرافیانم میگن حق طلاق رو به زن نمیدن و ثبت نمیکنن. میخوام بدونم صحت داره؟ و اینکه برای گرفتن حق طلاق چیکار کنیم و چه شروطی بذارم. ممنون

حقوقی
حکم روابط دختر و پسر اگر در خانه ای دستگیر شوند چیست؟
Hooman1378m@ایدی تلگراممه لطفا اگه انصاف دارید بیلید توضیح بدید بدونم...

8 ماه قبل

حقوقی
حکم روابط دختر و پسر اگر در خانه ای دستگیر شوند چیست؟
لطفا بمن اطلاعات بدید بدونم در چنین مواقع چ باید کرد ؟...

8 ماه قبل

حقوقی
حکم روابط دختر و پسر اگر در خانه ای دستگیر شوند چیست؟
مملکت ما مملکت نیست ماموره دختررو فراری داد سواله برام اگه موقع زنا نباشه تو خونه بگیرن چی میشه ...

8 ماه قبل

حقوقی
حکم روابط دختر و پسر اگر در خانه ای دستگیر شوند چیست؟
صاب خونه تو خونه حبسشون کرد دختره اومد بیرون ماموره فقط میگفت زنگ بزن مادرت ایا میرفتن کلانتری چی میشد ...

8 ماه قبل

حقوقی
حکم روابط دختر و پسر اگر در خانه ای دستگیر شوند چیست؟
ولی امروز تو کوچه ما همچین اتفاقی افتاد ولی مامور اومد دختررو فراری داد پسرم از خونه اومد بیرون ...

8 ماه قبل
1 سال قبل

حقوقی
آیا برای مهریه میشود اعضای بدن را انتخاب کرد؟
اونی که اعضای یه ادم را براب این کارها ضامن قرار میده پست ترین ادم دنیاست .یعنی چی.چرا مثل حیونهای درنده فکر ورفتار میکنید .مگه با ازدواج که باید برپایه مهر ومحبت باسه مثل درندگان که به جنگ رقیب میرن...

1 سال قبل

حقوقی
شرایط پرداخت مهریه بعد از 12 سال طلاق
سلام حدودأ یه سالی میشه که با همسرم عقد کردیم ، در طول این مدت خیلی با هم سر موضوعات کوچکی بحث میکردیم و عاقبتش دعوا می شد و من فورا بحث طلاق وپیش می کشیدم شوهرم خیلی عصبیه اصلا جرات ندارم باهاش حرف ب...

2 سال قبل

حقوقی
حق طلاق و شرط ضمن عقد
آقا حمید بد نیست بدونید: جشن عروسی، تهیه جهیزیه، خانه، خرج خانه، مسافرت ، لباس، تفریح و درمان همسر از ابتدا بر عهده مرد بوده، بعدا گذاشته نشده، اما متاسفانه سالیان درازه که خانواده عروس وسایل زندگی رو...

2 سال قبل

حقوقی
حق طلاق و شرط ضمن عقد
اول حق چندهمسری رو ازمردگرفتند.بعد جشن عروسی رو به وظایف مرداضافه کردند.بعد جهیزیه رو هم وظیفه مردکردندحالا به زن مونده فقط حق طلاق روهم بدهند...

2 سال قبل

حقوقی

otherthinkwhat

راه های فرار از خانه
تورو خدا هرکی میخواد فرار کنه بهم بگه و همین جا نظر بزاره کسی ...

2 ساعت قبل

بهترین درمان خانگی جوش صورت
سعی کنین سالی یه دوبار حجامت کنین درفصل بهار وپاییز وکمتر ازآر...

4 ساعت قبل

همه خرده ریزایه اشپزخونه (ست پارچه و جای حبوبات و غیره..)
سلام بچها خوبید من هیچی نمیدونم یعنی چی بخرم فقط میدونم ک وسای...

4 ساعت قبل

به ما بپیوندید

ایمیل
ایمیل شما برای ما ارسال شد، با تشکر از عضویت شما
لطفا ایمیل خود را بصورت صحیح وارد نمایید.
ثبت نام عضو جدید

چند لحظه صبر کنید تا کد فعال سازی برای شما پیامک شود... درصورت عدم دریافت کد فعالسازی، بعد از 30 ثانیه، می توانید با تلگرام ثبت نام کنید، در این صورت دیگر نیازی به کدفعالسازی نیست. کلیک کنید:

  ثبت موبایل و ادامه
من حساب کاربری دارم
عضویت دارم، وارد می شوم  
ورود عضو نوعروس
بازیابی کلمه عبور  

  ادامه
از نو  
حساب کاربری ندارم ، ثبت‌نام می کنم
  ثبت نام عضو جدید
مرا به خاطر بسپار