حقوقی

حقوقی

خانه هفتاد متری برای مهریه

سلام من میخواستم به جز سکه یک خونه هفتاد متری هم جز مهریه من باشه البته الان همسرم خونه رو نداره میشه جوری قید بشه که هر وقت خونه خرید باید به نام من بخره؟؟

حقوقی

بازداشت در مهمانی دورهمی حکمش چیست؟

پرسش: حدودا دو هفته پیش در یک دورهمی شرکت کردم که وارد خانه شدن و به مفاسد رفتیم. یک شب هم‌ بازداشت بودیم و با فیش حقوقی آزاد شدیم.حکم ۱ ماه و نیم دیگر صادر میشود.گزارشات امنیت به دادگاه (کسی مشروب نخورده و خانم ها هم‌بی حجاب‌نبودند) حالا می خوام بدونم برای من سابقه محسوب‌ میشه؟ برادرم هم‌ برای شغلشون‌ باید از افراد درجه یک استعلام بگیرن. می‌خواستم‌ ببینم‌ اسم‌ من‌ در سیستم‌ ثبت و مشخص میشه؟ ما رو بدون‌ حضور خانواده ها آزاد کردن و خانواده ها هیچ گونه اطلاعاتی ندارن آیا در دادگاه نهایی تبرئه میشیم؟

حقوقی

حکم ترک منزل بدون اجازه همسر چیست؟

پرسش: سوال در مورد برادرم هست ایشان مدت 1ماه میشه همسرش بدون اینکه مطرح کنه بامقداری وسایل ازخونه خارج شدن و نیومدن. بعدپدرش باچاقو آمده و تهدیدکرده پدر و مادرم رو که میکشمتون و بعد از آن درست سریک ماه باحکم و مامورکلانتری آمده و جهیزیه اش رو برده خونه پدرش بدون اطلاع قبلی. میخواستم ازحضورتون بپرسم آیا به این سرعت امکان داره حکم قضایی گرفته باشه؟سوال دیگه در مورد مهریه است که آیا زندانی داره؟

حقوقی

تغییر مهریه پس از ازدواج

پرسش: من ۲سال پیش با مهریه ۳۰ سکه و ۲۰ مثقال طلا ازدواج کردم. الان با رضایت شوهرم میخوام مهرمو زیاد کنم ولی از نظر قانونی نمیشه، راه دیگه یا قراردادی در سطح اعتبار مهریه هست که شوهرم از اون طریق سکه و طلا بیشتری به نامم بزنه؟! پافشاریم بعد از دو سال به خاطر اینه خانواده شوهرم چون من لر هستم و اصفهانی نیستم روز مهر برون به شوهرم گفتن که بیشتر از این مهرش نمی کنیم، من و شوهرم به خاطر علاقمون قبول کردیم، ولی حالا سرخوردگیش داره هر دومون رو اذیت میکنه. مهریه نجومی نمیخوام فقط سکه هامو ۱۰۰ تا کنم.

حقوقی

مهریه معقول که ضامن حقوق خانمها باشد، چیست؟

پرسش: در مرحله تعیین مهریه هستم، میخواستم بدونم از نظر شما به عنوان یک مشاور بهترین مهریه ای که میشه تعیین کرد تا هم معقولانه باشد و هم ضامن حقوق خانوم به عنوان همسر چی هست؟ قابل ذکر است که در حال حاضر ملکی جهت انتقال وجود ندارد.

حقوقی

حکم روابط دختر و پسر اگر در خانه ای دستگیر شوند چیست؟

پرسش: اگر دختر و پسر نامحرمی در خانه ای تنها باشند، اگر دستگیر شوند در همان خانه ،قصاص شان چیست؟ و آیا این واقعیت دارد که عقد اجباری میشوند و مهریه دختر یکی از دست یا پای پسر میشود؟و اینکه در دو حالت حین زنا و حالت معمولی در خانه باشند قصاصش تفاوت دارد؟

حقوقی

در خصوص مهریه ام تخلفی رخ داده؟

پرسش: مهرماه گذشته عقد کردم قرار مهریه بر این بود که سه دونگ آپارتمان مسکونی به نام من بشه به اضافه 110 سکه طلا و قرار شد سه دونگ دیگه آپارتمان به نام همسرم بشه. من و همسرم به همراه مادر شوهرم به اداره ثبت اسناد رفتیم مدارک رو امضا کردیم بعد مدتی مادرشوهرم به من اطلاع داد که سندهاتون اومده و به من نشون نداد میخواستم بدونم سند ملک رو به کسی غیر مالک تحویل میدن یانه؟ من چطور میتونم مطمئن بشم که سند به نام من هست یانه؟ در ضمن بعد اینکه عقدنامه رو تحویل گرفتیم دیدیم اسمی از خونه در مهریه نیومده و فقط سکه ذکر شده در صورتی که عاقد موقع قرائت مهریه خونه و سکه گفته. میخواستم بدونم این شرایط به ضرر من هست یا نه و اینکه آیا به نظر شما عاقد و یا در اداره ثبت تخلفی رخ داده؟ چون مادر شوهرم راضی به بنام زدن سند خونه نبودن.

حقوقی

نکات مهم برای مکتوب شدن مهریه

پرسش: من در آستانه تنظیم صورت قباله هستم و قراره صورت قباله نوشته بشه و برای خانواده داماد فرستاده بشه. آیا نمونه آماده ای وجود داره برای داشتن فرمت؟ امکانش هست برای بنده ارسال بشه؟ چه نکاتی رو باید مد نظر داشته باشیم؟ پدر و مادر داماد قبول کردن که نیم دونگ از منزل مسکونیشون رو برای این کار در نظر بگیرن ولی خود داماد میگه هر مورد دیگری که به پدر و مادر ارتباطی نداره در قباله بنویسید من قبول میکنم از جمله منزلی که قراره در آینده خریداری بشه به نظر شما چه نکاتی قید بشه؟

حقوقی

وقتی مهریه ملک تعیین میشود

پرسش: پسری قصد ازدواج دارد.خانواده دختر شرطی گذاشته اند مبنی بر اینکه یک واحد آپارتمان به عنوان مهریه تعیین شود.سوالم این است که آیا میتوان طوری سند را تنظیم کرد که واحد در همان ابتدا به نام دختر نشود. مثلا طوری باشد که بعد از ازدواج اگر زوجین قصد متارکه داشتند، زن بتواند واحد را به مالکیت خود درآورد(در واقع مثل سکه.یعنی هروقت که مهریه را از زوج مطالبه کرد).در صورتی که این امکان وجود ندارد، راههای جلوگیری از کلاهبرداری چیست؟

حقوقی

شرایط پرداخت مهریه بعد از 12 سال طلاق

پرسش: سال 82 طلاق انجام شد مهریه بصورت قبضهایی هست که هر ده ماه مبلغ 500.000 تومان باید پرداخت میشده که نشده حتی یک قبض و قسط هم پرداخت نشده. مهریه به صورت سکه بوده که طبق نرخ روز حدود صد هزار تومن حساب شده اون زمان گفتند که اگر قبضها پرداخت نشود حتی یکی از قبضها همه به صورت نقد باید پرداخت شود. آیا با گذشت ده دوازده سال میشه با نرخ الان سکه دریافت کرد؟میشه برای همه یکجا اقدام کرد؟فقط روی 110 سکه میشه اقدام کرد یا بیشتر. 300 سکه بود که 100تا موقع طلاق بخشیده شد که حدود 200 سکه موند.

حقوقی

حق طلاق را برای ازدواج قبول کنیم؟

پرسش: برادر من قصد ازدواج از طریق خواستگاری با دختر خانمی را دارد که این دختر خانم خیلی علاقمند به برادرم شده ولی پدر دختر خانم خواهان حق طلاق برای دختر است. شرایط تحصیل مالی شغلی سنی تیپ و قیافه برادرم همه خوب است. نظر شما چیست؟ در این مورد آیا باید شرط گذاشت مثلا حق طلاق با دختر در صورت ازدواج مجدد پسر یا اصلا نباید قبول کرد؟

حقوقی

شرایط حقوقی خروج از کشور زن و حق حضانت فرزند

پرسش: دوتا سوال داشتم.اول اینکه یکسال و چهارماه از عقد و نه ماه از عروسی من می گذره. می خوام حق خروج از کشور رو از همسرم بگیرم و ایشون هم مشکلی نداره فقط می خواستم بدونم برای این کار باید به محضر ازدواج مراجعه کنیم یا دفترخانه های رسمی؟ سوال دومم اینه که ما هنوز فرزند نداریم، الان می تونم حق حضانت رو هم از همسرم بگیرم یا بعد از تولد بچه چنین چیزی ممکن می شه. ضمنا علاوه بر حق حضانت می شه حق ولایت رو هم از همسرم بگیرم یا نه؟ اگر امکانش بود و همسرم حق ولایت رو هم به من داد و اونوقت اگه خدای نکرده همسرم در قید حیات نبود بازم حق ولایت فرزندم با من هست یا پدر همسرم ذی حق می شه؟ ممنونم

حقوقی

حق طلاق و شرط ضمن عقد

پرسش: من 5 ساله با یکی از همکارانم دوستم و در شرف ازدواج با همیم. باهم صحبت کردیم و من و ایشون نظرمون اینه مهریه ای تعیین نکنیم و من حق طلاق را درخواست کردم و ایشون قبول کردن. اطرافیانم میگن حق طلاق رو به زن نمیدن و ثبت نمیکنن. میخوام بدونم صحت داره؟ و اینکه برای گرفتن حق طلاق چیکار کنیم و چه شروطی بذارم. ممنون

بیشتر

آخرین بحث ها و نظرات

اسم عشقتون رو توی گوشی اتون چی سیو کردید ؟
من اونو😍🥰アムㄎんᄊムズムᄊ سیو کردم اونم منو Delbar jan سیو کرده❤...

23 دقیقه قبل

سالن زیبایی شبنم نظیف
بچه ها میکاپ و شینیون کار تو سالن خانم نظیف کدوماشون کارشون خو...

دیروز

آموزشگاه سیماى ماندگار
سلام عصر بخیر،خواستم از کلیه پرسنل و مدیریت خوبتون تشکر کنم،که...

3 روز قبل
لطفا کمی صبر کنید...