حق طلاق

حق طلاق

مهریه یا حق طلاق؟

نظرسنجی ای در مورد اینکه مهریه مهم تر است یا حق طلاق در اینستاگرام نوعروس برگزار شد؛ نتیجه را بخوانید.

حق طلاق

نامزدم می‌گوید باید مهریه‌ام را ببخشم!

پرسش: دختری 25 ساله هستم. مدت یک ماه میشه که با آقایی 28 ساله نامزد (صیغه) کردم. ما کاملا سنتی و بدون هیچ شناختی به هم معرفی شدیم و از اونجایی که پدر من مخالف بیرون رفتن ما قبل از محرمیت بود خیلی سریع محرم شدیم. ایشون قبلا نامزد داشتن و به ما این مساله رو گفتن اما در این یک ماه اخیر من متوجه رفتارهای مشکوک، دروغ گفتن‌های مکرر و بی‌فرهنگی‌های شدید رفتاری و اخلاقی ایشون شدم. تقریبا در این 30 روز ما 20 روزی با دعوا و جنگ بخاطر این مسائل پشت سر گذاشتیم و حالا بحث جدیدمون بخاطر مهریه است که ایشون قبول ندارند که باید مهریه خانم رو داد. فکر میکنن کسی که مهر میخواد قصد طلاق داره در صورتی که من فقط به ایشون گفتم مهریه‌ام رو نمیبخشم. اگر هم توانایی نداری میتونی سالی یک سکه یا اصلا ربع سکه پرداخت کنی ولی منتهی طرز فکر خود و خانواده‌شون بر اینه که مهریه برای زمان طلاقه و کلا بخاطر اینکه فکر میکردن من مهر رو میبخشم و به قول گفتنی کی داده کی گرفته به خواستگاری بنده اومدن و شرایط ازدواج منو پذیرفتن. لطفا راهنمایی کنید من واقعا در شرایط بسیار بد روحی و روانی قرار گرفته‌ام.

حق طلاق

ازدواج با مرد مطلقه؛ بله یا نه؟

ازدواج با مرد مطلقه شاید در نظر بسیاری از افراد کاری ناپسند باشد. مردی که به هر دلیل از همسر قبلی اش جدا شده. اگر وارد چنین رابطه ای شده اید یا خواستگاری با این ویژگی ها دارید حتما این مطلب را بخوانید

حق طلاق

چگونه در کشور دیگر میتوانم درخواست طلاق کنم؟

پرسش: چند سال است که با همسرم در یکی از کشورهای اروپایی زندگی میکنیم. در این مدت تنها خانواده من از نظر مالی ما را تامین میکردند(به عنوان قرض به ما میدادند) و مبلغ مورد نیاز را به حساب بانکی من واریز مینمودند. اخیرا متوجه شدم که شوهرم دو سال قبل پیام های خارج از عرف ازدواج به تعدادی خانم که ساکن اروپا هستند میفرستاده و خواهان ایجاد رابطه با آنها بوده که این پیامها را به عنوان مدرک ثبت کردم. سوالم از شما این است که آیا میتوانم به استناد اینکه شوهرم توانایی تامین معاش خانواده را ندارد و هم به دلیل اینکه روابطی خارج از عرف داشته درخواست طلاق، قسمی از مهریه و بازپرداخت قرضی را که والدینم به عنوان قرض به شوهرم میدادند بدهم؟ آیا بهتر است که از ایران اقدام کنم یا از طریق سفارت درخواست بدهم؟

حق طلاق

حق طلاق را برای ازدواج قبول کنیم؟

پرسش: برادر من قصد ازدواج از طریق خواستگاری با دختر خانمی را دارد که این دختر خانم خیلی علاقمند به برادرم شده ولی پدر دختر خانم خواهان حق طلاق برای دختر است. شرایط تحصیل مالی شغلی سنی تیپ و قیافه برادرم همه خوب است. نظر شما چیست؟ در این مورد آیا باید شرط گذاشت مثلا حق طلاق با دختر در صورت ازدواج مجدد پسر یا اصلا نباید قبول کرد؟

حق طلاق

حق طلاق و شرط ضمن عقد

پرسش: من 5 ساله با یکی از همکارانم دوستم و در شرف ازدواج با همیم. باهم صحبت کردیم و من و ایشون نظرمون اینه مهریه ای تعیین نکنیم و من حق طلاق را درخواست کردم و ایشون قبول کردن. اطرافیانم میگن حق طلاق رو به زن نمیدن و ثبت نمیکنن. میخوام بدونم صحت داره؟ و اینکه برای گرفتن حق طلاق چیکار کنیم و چه شروطی بذارم. ممنون

بیشتر

آخرین بحث ها و نظرات

آیا باید لیزر بکنم یا نه؟
سلام دوستان لطفادرمورد لیزراطلاعاتی بگذاریددرمورد روش هزینه وا...

3 روز قبل
لطفا کمی صبر کنید...