برای چیدمان خانه لازم نیست حتما یک طراح داخلی استخدام کنید، اگر خودتان نکاتی را در نظر بگیرید و آنها را در چیدمان خانه تان به کار ببرید می توانید مانند یک حرفه ای خانه تان را به سبک و سیاق خودتان بچینید و

همین حالا از بهترین آتلیه های عروس تهران درخواست قیمت کن.

تحریریه نوعروس/ میترا شکری: اگر خانه ی شما زیبا باشد و با روحیات تان سازگاری داشته باشد، تبدیل می شود به خانه ی عشق، جایی که با بودن در آن کلی انرژی مثبت می گیرید.
مهمانی نور
قبل از تصمیم گیری برای چیدمان اتاق پذیرایی باید به یک نکته ی اساسی دقت کنید، اینکه چیدمان شما طوری باشد که جلوی نور را نگیرد حتی اگر خانه ی شما شمالی است و نوری که در آن می تابد بسیار کم است. نور روحیه شما وکسی که در خانه تان مهمان است را در خانه عوض می کند و باید جدی اش بگیرید و سعی کنید با پرده های کلفت جلوی نور را نگیرید. پرده های حریر این روزها جز بهترین انتخاب هاست که نوعروس ها برای خانه شان در نظر می گیرند. بعد از این کار شروع کنید به نصب کردن لامپ ها. لامپ هایی که باید در آفتابی و مهتابی بودن آن تعادل ایجاد کنید تا با چشمان شما سازگاری داشته باشد.نورهای سفید باعث می شود روحیه شما کسل شود. یک مورد دیگر استفاده از آپاژورهایی است که می‌توانند با قرار گرفتن روی عسلی‌ها یا پشت مبل‌ها (آباژورهای بلند و واژگون برای این کار مناسب هستند) خانه را شیک‌تر کنند.
صمیمی باشید
قبلا رسم بود همه چیز را در خانه‌ها به شکل متقارن و روبروی هم چیده شوند، این تقارن به خانه‌ها خیلی رسمیت می‌داد اما این روزها برای اینکه پذیرایی فضای صمیمی‌تری داشته باشد، بهتر است از چیدن وسایل به شکل متقارن و روبروی هم پرهیز کنیم.

      
گرمای گپ و گفت
بعد از اینکه نور لوستر و هالوژن ها را تنظیم کردید باید نقطه ای را مشخص کنید که قرار است مبل ها را در آن بچینید و با اعضای خانواده‌تان دور هم جمع شوید و شب‌ها سریال ببینید، دور یک میز میوه بخورید و با هم گپ بزنید. در این نقطه از خانه تلویزیون معمولا نقش اصلی را بازی می‌کند. این نقطه‌ی کانونی معمولا با فاصله ای کم با آشپزخانه انتخاب می شود و معمولا خیلی نزدیک اتاق خواب و سرویس های بهداشتی نیست مگر اینکه خانه بسیار کوچک باشد و امکان آن وجود نداشته باشد، این تفکیک ها را انجام داد.
محل قرارگیری تلویزیون در خانه و فاصله‌ی آن باکسانی که مشغول تماشا هستند، بسیار مهم است. درباره ی تلویزیون بهتر است یک نکته را در نظر بگیرید. اندازه ی تلویزیون باید بنا بر متراژ خانه و فاصله ای که قرار است از آنجا تلویزیون را ببینید دارد. برای انتخاب اندازه ی سایز تلویزیون باید یک نکته را در نظر بگیرید. اینکه فاصله ی شما از تلویزیون سه برابر اندازه ی آن باشد. مثلا اگر تلویزیون شما 32 اینچ است، فاصله ی شما باید بین 80 تا 90 اینچ باشد.

       
تزئینات را از قلم نیندازید
برای اینکه چیدمان پذیرایی¬تان چشم نواز باشد بهتر است تابلوها، شلف ها، گلدان ها و شمع ها را از قلم نیندازید. تابلوها به خانه ی شما رنگ میدهند. می توانید با نصب شلف ها، دیوارهای پذیرایی تان از تزئینی های زیبا و قاب عکسهای جذاب پر کنید. شمع ها را در گوشه های مناسبی از خانه بگذارید و گلدان ها را کنار میز تلویزیون و روی عسلی هایتان قرار بدهید. به کارگیری درست این وسایل جذابیت خانه ی شما را صد چندان می کند. بهتر است امتحانش کنید. بهتر است شلف ها و قاب هایتان را با رنگی که برای دیوار، مبلمان و فرش پذیرایی تان در نظر گرفته اید ست کنید تا بیشتر خودشان را نشان بدهند. البته می‌توانید به این وسایل، شمعدان‌، کوسن‌ها و رومیزی‌های رنگی و ... را هم اضافه کنید.
رنگها را درست انتخاب کنید
شما در انتخاب اینکه پذیرایی تان چه رنگی باشید، مختارید اما اگر قرار است در یک آپارتمان کوچک زندگی کنید، بهتر است به سمت انتخاب رنگ های شاد و روشن بروید چون این رنگ ها خانه ی شما را بزرگتر و دلبازتر از چیزی که هست نشان می دهد. برای صندلی های میز نهارخوری و کوسن‌هایی که قرار است روی مبل‌هایتان جا خوش کنند، رنگی انتخاب کنید که با فرش و بقیه وسایل‌تان هارمونی دارد.

 

برای عروسی لوکس، شاد و دورهمی می تونی این لیست رو ببینی.