خانواده همسرم مشکل آفرین هستند

پرسش: دختری 24 ساله هستم که 8 ماهه نامزد کردم و تا حدود یک ماه دیگه عقد می کنم. مشکل بسیار بزرگی که دارم اینه که حس می کنم بعد از نامزدی بسیار حساس و زودرنج شدم و حتی خیلی زود عصبانی میشم از طرفی هم تحمل یک سری حرف های بی منطق مادر یا پدر همسرم برام سخته چون من توی خانواده ای بزرگ شده ام که پدر و مادرم همیشه با منطق به حرف ها گوش می دادند و حتی اگه باب میلشان هم نبود با آرامش و منطق همدیگرو راضی می کردیم. اما متاسفانه مادر و پدر همسرم وقتی حرفی یا کاری باب میلشان نیست کار خودشونو می کنن البته نه با دعوا بلکه با مدام تکرار کردن حرف های غیر منطقی و اجازه ندادن به اینکه دیگران هم نظر بدهند . این موضوع باعث آزار من میشه. حتی خود همسرم هم قبول داره و میگه به علت سن زیادشونه اما من نمی تونم تحمل کنم مثلا برای دعوت کردن مهمون فردی از اقوام همسرم بود که همسرم دوست نداشت حضور داشته باشه اما چون خانواده اش دوست دارند اون شخص در مهمانی باشه او را دعوت می کنه ومیگه مامانمو که میشناسی اصلن گوش نمیده. این رفتار منو اذیت میکنه. چند وقتی هم هست حس می کنم خانواده اش سعی می کنند در زندگی ما دخالت دارند و کوچکترین حرفی از اونها باعث میشه که با نامزدم بحث کنم. واقعا نمیدونم آیا من بی جهت حساس شدم؟
پاسخ

پاسخ: اول اینکه به نظر میرسه اغلب مسائلی که باعث تنش برای شما و همسرتون شده، به خانواده ها برمیگرده. متاسفانه این ویژگی فرهنگی ما که ازدواج رو نه پیوند دو نفر که پیوند دو خانواده می دونیم، اغلب باعث دردسر میشه. اما شما تو این موقعیت چه باید بکنین؟
به نظرم نمیشه حکم کلی داد. توصیه اکید من اینه که قبل از اینکه اختلافتون جدی تر بشه مسائلتون رو به صورت جزئی با یک مشاور در میون بگذارید. حضور مشاور مورد اعتماد شما و همسرتون در چند ماه ابتدایی زندگی، تو همه زمینه ها به شما کمک می کنه، از جمله تنظیم روابط با خانواده های طرفین.
موفق باشین.

همین حالا از بهترین آتلیه های عروس تهران درخواست قیمت کن.

لطفا کمی صبر کنید...