خرید لباس عروس یکی از تجربه های شیرین دخترخانم ها است. وقتی بدانید کدام مدل و چه پارچه ای را برای خرید لباس عروس انتخاب کنید این کار خاطره انگیز و بدون استرس خواهد بود.

برای عروسی لوکس، شاد و دورهمی می تونی این لیست رو ببینی.

حلقه ازدواج را به دست کرده اید، روز عروسی هم که مشخص شده اما از شدت استرس به خودتان می پیچید که باید چه لباس عروسی انتخاب کنید؟ نمی دانید با استرس خرید مهم ترین لباس زندگی تان چه کار کنید؟ این نکات طلایی را از دست ندهید.

همه مدل لباس عروس را امتحان کنید

قبل از اینکه لباس یا مدل خاصی را انتخاب کنید بهتر است چهار مدل اصلی لباس عروس یعنی مدل ماهی، پف دار، امپایر و راسته را امتحان کنید. لباس را بپوشید و جلوی آینه راه بروید و ژست بگیرید، به این ترتیب در کمتر از نیم ساعت متوجه می شوید که اساساً باید دنبال چه نوع لباس عروسی باشید. وقتی در مورد طرح کلی لباس عروس به نتیجه برسید، انتخاب مدل دلخواه با جزئیاتی که دوست دارید برایتان راحت تر خواهد بود. درست است که مدلی که در نهایت انتخاب می کنید ممکن است با مدلی که همیشه در ذهن داشتید متفاوت باشد اما مطمئن هستید که این مدل بیشتر روی اندام تان نشسته و در آن زیباتر هستید.

با توجه به محل مراسم، لباس عروس تان را انتخاب کنید

اینکه قرار است مراسم تان در یک ویلای ساحلی برگزار شود یا باغ بیرون شهر یا یک سالن سطح بالا، قطعاً روی مدل لباسی که انتخاب می کنید تاثیر دارد؛ البته اگر واقع بین باشید و پایتان را برای خرید یک طرح خاص در یک کفش نکرده باشید!

بودجه تان برای لباس عروس را در نظر داشته باشید

انتخاب لباس عروس وقتی سخت تر و پر اضطراب تر می شود که هیچ ایده ای در مورد هزینه ای که قرار است برای لباس بکنند نداشته باشند. اگر بدون اینکه بدانید چه مبلغی می توانید یا می خواهید برای لباس عروس تان خرج کنید، به مزون ها قدم بگذارید ممکن است با لباسی بیرون بیایید که قیمت اش دو برابر چیزی است که می توانستید برای لباس خرج کنید!

قبل از هر کاری بودجه کلی تان را مشخص کنید، هزینه تالار و کیک و دسته گل و ماشین و هر خرده ریز دیگری را که لازم دارید به صورت حدودی مشخص کرده و ببینید که چقدر می توانید برای لباس عروس خرج کنید. همان مقدار پول را همراه داشته باشید و وقتی وارد مزون می شوید حتما بگویید فقط می خواهید مدل هایی را در همان محدوده قیمتی ببینید.

رژیم بگیرید

اگر زمان مراسم ازدواج تان مشخص است با توجه به اینکه حداقل از سه ماه قبل باید برای خرید یا انتخاب لباس عروسی اقدام کنید، بهتر است از شش ماه قبل شروع به رژیم گرفتن و ورزش کردن کنید نه از شش روز قبل! اگر می خواهید لباسی با مدل تنگ به خصوص در ناحیه میان تنه انتخاب کنید، همه تناسب اندام تان را به گن واگذار نکنید. از قبل با رعایت برنامه مناسب به وزن و اندام دلخواه تان نزدیک شوید تا بتوانید لباس مورد نظرتان را هم به راحتی پیدا کنید.

برای انتخاب لباس عروس وقت بگذارید

شب قبل از خرید لباس عروس، غذای خیلی شور نخورید، خوب بخوابید و حداقل یک روز کامل را برای انتخاب لباس در نظر بگیرید. اگر باید از مزون وقت بگیرید، مطمئن شوید زمانی آنجا می‌روید که جز شما عروس دیگری حضور ندارد و با دقت و تمرکز بیشتری می توانید لباس ها را انتخاب کنید.

همراه داشته باشید

حتما برای انتخاب لباس عروس، همراه داشته باشید اما لازم نیست جلسه اول حتما مادر یا خواهر شوهرتان را هم با خودتان ببرید. می توانید اول همراه یک دوست صمیمی به مزون های مختلف سر بزنید و مدل های مختلف را ببینید و بعد از یک مزون خاص وقت بگیرید. این مرحله کوتاه تر و کم استرس تر می شود.

در اینترنت جستجو کنید

اگر از قبل اینترنت یا مجلات عروسی را جست و جو کرده و مدل های مورد پسندتان را علامت زده باشید. این کار به مزون دار هم کمک می کند تا راحت تر به شخصیت شما و ذائقه تان پی ببرد و لباس هایی متناسب با روحیات تان پیشنهاد بدهد.

لباس زیر مناسب بپوشید

روزی که قرار است برای انتخاب لباس عروس بروید، حتما لباس زیر مناسب با رنگ روشن ترجیحا سفید داشته باشید و یا یکی، دو دست لباس زیر اضافه در مدل های مختلف با خودتان ببرید تا راحت تر بتوانید لباس های مختلف را امتحان کنید.

روزهای نزدیک به پریود یا دوره عادت ماهانه تان را برای انتخاب لباس عروس اختصاص ندهید.

عکس برداری را فراموش نکنید!

اگر چند نوبت برای انتخاب لباس می روید، حتما از مدل های دلخواهی که احساس می کنید روی تن تان هم مناسب هستند، عکس بگیرید (البته با اجازه مزون دار!) تا بعدا مدل مورد نظر را فراموش نکنید.

همین حالا قیمت منو تالار رو درخواست کن و برای بازدید تالار دلخواهت هماهنگ کن.