خرید جهیزیه پروسه زمان بر ولی لذت بخشی است . اما میدانید بهترین خرید وسایل را باید از کجا شروع کنید ؟ کدام بخش از خانه اولویت بیشتری دارد ؟ این مطلب راهنمای شماست

همین حالا قیمت منو تالار رو درخواست کن و برای بازدید تالار دلخواهت هماهنگ کن.

جهیزیه را از کجا شروع کنیم؟

تحریریه نوعروس / میترا شکری :الان دیگر مانند قدیم نیست که از چند سال قبل زمانی که هنوز دخترها پشت میز و نیمکت مدرسه نشسته اند، مادران شروع کنند به خرید جهیزیه و بعد از چند سال وقتی قرار است عروس خانم را به خانه ی بخت بفرستند، بروند سر وقت وسایل جهیزیه و ببینند همه چیز یا قدیمی شده، یا از مد افتاده یا دیگر در زندگی مدرن امروز هیچ جایگاهی ندارد. در حال حاضر معمولا خانواده ها مبلغی را برای جهیزیه در نظر می گیرند، آن را پس انداز می کنند و دو ماه مانده که عروس خانم برود خانه ی بخت شروع می کنند به خرید وسایل. برای اینکه خریدتان اوصولی باشد بهتر است خرید را قدم به قدم با ما جلو ببرید. البته قبل از خرید حتما باید خانه را در نظر گرفته باشید و بدانید آشپزخانه و حال و پذیراتی تان چند متر است و وسایل مورد نظرتان را چطور می خواهید در آن بچینید.

اول از همه تمیزکاری
زمانی که خانه تان را گرفتید باید حتما شروع کنید به تمیز کردن خانه چون قرار است وسایل را زمانی که می خرید داخل خانه تان ببرید و کم کم با کمک مادر و اقوام تان بچینید. پس بهتر است دوباره کاری نکنید و در همان قدم اول وسایل را به ترتیب خرید به خانه بیاورید و با خیال راحت سر جای خودشان قرار بدهید.

وسایل درشت و ریز آشپزخانه
وسایل برقی آشپزخانه جز اولین چیزهایی است که باید بخرید. اول اقدام به خرید وسایل برزگ آشپزخانه کنید. رنگ و مدل یخچال و ماشین لباسشویی و اجاق گاز مشخص می کند که شما وسایل ریز برقی دیگرتان را با چه رنگ و مدلی بخرید. بعد از خرید وسایل ریز آشپزخانه نوبت می رسد به سرویس پلاستیک، سرویس پا سماری و هر آن چیزی که در آشپزخانه نیاز دارید. قبل از خرید حتما رنگ پلاستیک و تزئینات آشپزخانه تان را انتخاب کنید تا موقع چیدن خیال تان راحت باشد. قبل از چیدن آشپزخانه پرده ای را که برای آن در نظر گرفته اید نصب کنید و بعد شروع به چیدن کنید تا زیبایی آشپزخانه تان بیشتر به چشم بیاید.

خرید وسائل جهیزیه را از کجا شروع کنیم؟

پذیرایی
تکمیل کردن پذیرایی کار وقت گیری است. شما باید به ترتیب مبل، پرده، فرش و تزئینات را خریداری کنید. بخاطر داشته باشید قبل اقدام به هر خریدی باید مبلمان تان را سفارش بدهید چون معمولا سه هفته طول می کشد تا مبلمان به شما برسد. بعد از سفارش دادن مبلمان باید بروید خرید پرده. اندازه ی پرده ها را بگیرید و آنها را سفارش بدهید. جوری تنظیم کنید که پرده ها یک روز قبل از مبل ها به خانه بیایند. قبل از رسیدن مبل ها حتما فرش ها را بیندازید و بعد از آن مبل ها را درست سر جایی که در نظر گرفته اید قرار بدهید.
بعد از اینکه وسایل اصلی را خریداری کردید و چیدید نوبت به سیستم صوتی می رسد. سیستم صوتی تان را هم نصب کنید و زمانی که این کارهای اصلی به پایان رسید، شروع کنید به نصب تابلو و ساعت و تزئیناتی که برای خانه در نظر گرفته اید.

اتاق خواب
زمانی که چیدمان پذیرایی تمام شد و شما تمام کم و کسری های تان را از بازار خریداری کردید ، نوبت به اتاق خواب می رسد. اتاق خواب جزئیات زیادی برای خرید دارد. نیاز به تابلو و شمع دارید و البته عکس هایی دو نفره تان که بعد عروسی همراه شما وارد خانه می شوند. حتما برای عکس های عروسی تان در اتاق خواب تان جا باز کنید. بهترین جا برای عکس های خصوصی، اتاق خواب است.اول از همه تخت خواب را خوشخواب را در اتاق بچینید، بعد با توجه به رنگی که برای تزئینات اتاق و پرده ی آن در نظر گرفته اید سرویس ملحفه را بخرید و به اتاق خواب تان رنگ بدهید.

خرید وسائل جهیزیه را از کجا شروع کنیم؟ 

سرویس بهداشتی
بعد از اینکه خانه را به طور کامل چیدید باید به فکر خرید برای سرویس بهداشتی تان بیفتید. آینه، سرویس بهداشتی، حوله و تزئیناتی که مخصوص حمام و دستشویی تان در نظر گرفته اید را بخرید و در حمام جایگزین کنید. بعد از اینکه تمام خانه تان چیده شد یک نگاه کامل به آن بیندازید و چند روزی را صرف خرید وسایلی کنید که از قلم انداخته اید. معمولا وسایل تزئینی، رومیزی، گل های مصنوعی، گلدان و شمعدان ها جزو وسایلی هستند که روزهای آخر باید برای خرید آنها اقدام کنید و سر صبر بهترینش را انتخاب کنید.

 

همین حالا قیمت منو تالار رو درخواست کن و برای بازدید تالار دلخواهت هماهنگ کن.