خطرات رابطه مقعدی

سلام، با نامزدم رابطه مقعدی دارم مثلا در یک ماه سه بار. آیا مشکل یا خطری ندارد؟
پاسخ

سلام

۱- مقعد، مثل واژن ترشحاتی ندارد که لغزندگی ایجاد کنند. خشکی، احتمال پارگی مخاط را بالا می برد. هرجا هم که آسیب بافتی ایجاد شد، خطر ورود عوامل بیماریزا بیشتر میشود. مطالعات نشان داده خطر آلودگی به HIV در سکس آنال 30 برابر بیشتر از سکس نرمال است.

البته استفاده از ژل لوبریکانت خطر آسیب بافتی را کم میکند. مخاط واژن ساخته شده برای نزدیکی. مثل پوست، یک لایه از سلول های مرده مخاط واژن را محافظت می کند. اما در رکتوم این طور نیست و مخاط آن برای ورود جسم خارجی محافظتی ندارد.

۲- یک عضله حلقوی (اسفنکتر) وجود دارد در مقعد برای نگه داشتن مدفوع. درست مثل دری که فقط از یک طرف باز میشود. در سکس آنال، این در را از سمت دیگر باز می کنید. برای همین، بعضیها معتقدند تکرار سکس آنال، «ممکن است» در دراز مدت کارکرد اسفنکتر را مختل کند. البته شواهد علمی در این مورد وجود ندارد.

۳- اگرچه محیط واژن هم استریل نیست، اما باکتری هایی که آنجا هستند با باکتری های دستگاه گوارش متفاوتند. عفونت واژن دقیقا به همین دلیل به وجود می آید که ترکیب معمول باکتری های مفید واژن، با ورود میکروب های غریبه به هم میخورد. ثابت شده آنال سکس خطر عفونت های واژن و عفونت ادرار و انواع عفونت های سیستمیک مثل هپاتیت را بالا می برد.

۴- و بالاخره اگر مشکلی مثل همورویید یا فیشر وجود داشته باشد آنال سکس ممکن است منجر به پارگی رگ ها و خونریزی جدی شود.

با همه این اوصاف، اگر به طور گذرا و مثلا دو سه هفته ای یک بار جهت تنوع، نه به عنوان قاعده معمول سکس، سکس مقعدی انجام شود، باید به این نکته ها توجه کنید:

۱- خانمها باید کاملا در این مورد رضایت داشته باشد. هرجور اعمال فشار برای این که یک خانم به این نوع رابطه تن بدهد، مصداق آزار جنسی است و حتی قابل پیگرد قانونی.

۲- به محض اینکه درد غیر قابل تحمل شد، باید نزدیکی متوقف شود. هیچ زنی هم نباید فکر کند مجبور به انجام این کار است و باید به همسرش سرویس بدهد.

۳- آنال سکس حتما باید با استفاده از کاندوم و ژل لوبریکانت (و نه روغن یا وازلین) باشد چون خطر عفونت را بالا می برد. ژل لوبریکانت برپایه آب مناسب است اما وازلین و روغن و...، هم ممکن است باعث پارگی کاندوم شوند و هم با تغییر pH واژن را مستعد عفونت می کنند.

۴- آنال سکس به عنوان یک تنوع در رابطه مطرح است، نه به عنوان روش معمول. اگر تنها این شکل رابطه برای یک مرد مطلوب باشد، طبیعی نیست.

۵- دخول نباید به صورت متناوب با واژن یا دهان انجام شود (الگوی فیلم های پورن!) چون ترشحات مقعد نباید وارد واژن شوند. با هر بار تغییر، باید کاندوم را عوض کرد تا خطر به کمترین حد برسد.

در صورتی که سوالات دیگری دارید، می توانید در کلینیک نوعروس مطرح کنید.

برای عروسی لوکس، شاد و دورهمی می تونی این لیست رو ببینی.

لطفا کمی صبر کنید...