خلعتی هدیه ایست که از طرف خانواده عروس برای خانواده داماد تهیه و بنا به رسم بعضی خانواده ها در روز حنابندان یا روز پاتختی به اعضا خانواده هدیه میشود.

برای بهترین شب زندگی یه آتلیه عکاسی خوب انتخاب کن.

قبل از اینکه سراغ هدیه های خلعتی و تزییناتی که می توانید برای آن انجام بدهید، برویم بهتر است بدانیم خلعتی چیست؟ خیلی ها هنوز رسم خلعتی دادن را در بین خودشان دارند اما بعضی افراد کلا این رسم را فراموش کرده اند. در حالیکه خلعتی دادن یکی از قسمت های جذاب عروسی است. خلعتی در واقع هدیه ای است که خانواده عروس در روز پا تختی به خانواده داماد می دهند. حالا با هم خلعتی دادن و اینکه چه خلعتی مناسب است را مرور می کنیم.

به چه کسانی خلعتی بدهیم؟

خلعتی در روز پاتختی از طرف خانواده عروس به خانواده داماد داده می شود. البته بعضی ها این مراسم را در روز حنابندان و زمانی که خانواده داماد خنچه های حنا را آورده اند به آنها می دهند. کسانی که باید برای آنها خلعتی تهیه کنید مادرشوهر، پدرشوهر، مادربزرگ، پدربزرگ، عمه بزرگ، خاله بزرگ، خواهرشوهرها و برادرشوهرها به همراه همسران شان هستند. البته خیلی ها در این لیست عمه و خاله را فاکتور می گیرند و فقط به پدر و مادر داماد و خواهر و بردار داماد هدیه می دهند. این هدیه در واقع برای سپاسگزاری از مراسم عروسی ای است که برای شما ترتیب داده اند.

یک جنس و یک قیمت

برای تهیه کردن خلعتی بهتر است برای همگی یک کادوی مشترک بخرید تا بعد کدورتی به میان نیاید و کسی از اینکه شما بین او و بقیه فرق گذاشته اید ناراحت نشود. البته می توانید برای پدر شوهر و مادرشوهر هدایای بهتری بگیرید چون آن ها نزدیک ترین فامیل شوهرتان هستند و برای برگزاری مراسم شما حسابی زحمت کشیده اند.

پارچه و روسری

معمولا برای این مراسم، افراد سعی می کنند از پارچه های کت و شلواری برای آقایان و پارچه های چادری و مجلسی و روسری برای خانم ها استفاده کنند. لازم نیست خودتان را خیلی به دردسر بیندازید، همین که با یک هدیه کوچک از آن ها تشکر کنید کافیست. اگر فامیل شوهرتان را خوب می شناسید و می دانید از چه نوع پارچه ای بیشتر خوش شان می آید، بهتر است از همان جنس و طرح استفاده کنید تا حسابی خوشحال شان کنید.

تزیین و تقدیم

زمانی که شما قصد دارید هدیه های خودتان را به خانواده داماد بدهید باید از قبل آنها را کادو پیچ کرده و تزیین کنید. صورت خوشی ندارد که وسایل را همینطور داخل کیسه بگذارید و به دیگران بدهید. برای بهتر برگزار شدن این مراسم باید چند روز قبل از حنابندان یا پا تختی هدیه مورد نظرتان را انتخاب کنید، آن را بپیچید، رویش ربان بزنید و داخل یک سبد یا سینی بگذارید و زمانی که موقعش شد آن را در مراسمی که در حال انجام است و تمام اقوام در آن حضور دارند، به خانواده همسرتان بدهید. هر چقدر هدیه شما زیباتر تزیین شود، عروسی شما به یاد ماندنی تر خواهد شد.

برای عروسی لوکس، شاد و دورهمی می تونی این لیست رو ببینی.

همین حالا قیمت منو تالار رو درخواست کن و برای بازدید تالار دلخواهت هماهنگ کن.