خواستگارم درگذشته فرد دیگری را دوست داشت

پرسش: با سلام دختری 25 ساله هستم که پسری 33 به خواستگاری من آمده. در اولین جلسه صحبت ایشان گفت که قبلا با دختری دوست بوده که به خاطر مخالفت خانواده ها با هم ازدواج نکردند و الان چند سالی از آن موضوع میگذرد و بعد از آن ماجرا ایشان با کسی رابطه دیگری نداشتند در ضمن ایشان گفتند که در محیط کار با همکاران زن خود شوخی میکنند اما حد و حدود خود را هم رعایت میکنند و گفتند که بعد از ازدواج هم به این شوخی کردن ها ادامه می دهند الان من نمیدونم واقعا چه کار باید انجام بدهم خواهش میکنم راهنمایی ام کنید.
پاسخ

پاسخ: من دقیقا متوجه نشدم که مساله شما با خواستگارتون چیه. این که قبلا ایشون با کسی ارتباط داشته یا این که تو ارتباط با همکاران خانمشون راحت تر از شما هستن، از چه نظر شما را نگران کرده؟
احتمالا شما قبل از خواستگارتون تجربه هیچ رابطه دیگری رو نداشتین و احتمالا استاندارد رفتار خانوادگی شما طوری تعریف شده که ارتباطتون با نامحرم خیلی محدوده و این که یک مرد با همکاران خانومش بگو و بخند داشته باشه، خارج از استاندارد شما تعریف شده. اما معناش این نیست که به رفتار آقای خواستگار شما اشکالی وارد است. (البته این طور که خودتون توضیح دادین و مورد دیگه ای را مطرح نکردید.)
در نهایت تصمیم شماست. آیا می خواین با کسی ازدواج کنین که استانداردهای ارتباطیش با استانداردهای شما فرق داره یا نه؟ من تنها می تونم تا این حد نظر بدم که اگر فضای فرهنگی خانواده شما با فضای ایشون و خانواده ایشون خیلی متفاوته (و این مثال هایی که گفتین، حتما فقط نمونه هایی از این فاصله فرهنگی هستن و نمونه های بسیار دیگری رو هم به تدریج باهاش مواجه میشین) و شما فضای فرهنگی خانواده خودتونو بیشتر می پسندین، بهتره در مورد تصمیم ازدواج با این فرد بیشتر فکر کنید. اما اگر استانداردهایی که از طرف خانواده برای شما تعریف شده، از نظر خودتون هم محدود و غیر منطقیه، ازدواج با این آقا می تونه فرصتی باشه برای شما که سبک زندگی تونو اون جور که خودتون بهتر می دونین، با استانداردهای جدید تعریف کنین.
موفق باشین.

برای عروسی لوکس، شاد و دورهمی می تونی این لیست رو ببینی.

لطفا کمی صبر کنید...