اگر می خواهید به روش سنتی مردم چین به خصوصیات شخصیتی نامزدتان پی ببرید به چهره اش بیشتر توجه کنید

برای عکس و فیلم جشن عروسی اینجا می تونی بهترین آتلیه و با قیمت مناسب انتخاب کنی.

سال‌های سال بود که چینی‌ها باور داشتند چهره افراد می‌تواند واقعیت‌های پنهان شخصیت‌شان را آشکار کند. فیلسوف‌های چینی می‌گویند ۵ عنصر در جهان می‌تواند زندگی ما را تحت‌تاثیر قرار دهد؛ چوب، ، آب، آتش، زمین و فلز. از نظر آنها هر کدام از ما تلفیقی از این عناصر را در چهره خود داریم اما یکی از این عناصر، نسبت به بقیه آنها شاخص‌تر است. گذشته از فیلسوف‌های قدیمی، پژوهشگران امروزی هم این موضوع را تایید می‌کنند. سیمون برون، یکی از متخصصان انگلیسی کتابی در مورد این موضوع نوشته و توضیح می‌دهد که چطور هرکدام از شما می‌توانید شاخص‌ترین عنصر را در چهره دیگران شناسایی کنید و از طریق آن به شخصیت‌شان پی‌ببرید.

چهره‌های چوبی

بیشتر ضربتی و بدون فکر عمل می‌کنند، بلندپروازند و فوق‌العاده با اعتماد به نفس کارهای‌شان را انجام می‌دهند. آدم‌هایی که عنصر وجودی‌شان چوب است، بسیار فعالند و همیشه ذهن‌شان سرشار از ایده‌ها و طرح‌های تازه است. وقتی یک پروژه جدید به ذهن این افراد می‌رسد، صبر ندارند تا آن را شروع کنند اما در مقابل، وقتی کاری را به دست می‌گیرند، زود از آن خسته می‌شوند.
اگر خواستگار‌تان چهره‌ای با این ویژگی‌ها دارد، بدانید که اعتماد به نفس بالایی دارد و دیگران نمی‌توانند او را از فکری که در سر دارد، منصرف کنند. شور و شوق این افراد برای عملی کردن ایده‌های تازه همیشه هم خوب نیست چون اگر در این میان، کسی سد راهشان شود، تحریک‌پذیر و تند‌خو می‌شوند و بیرحمانه او را پس می‌زنند.

چهره‌هایی از عنصر آب

این افراد انعطاف‌پذیرند و خوب می‌توانند خودشان را با شرایط وفق دهند. در کنار آنها خوش می‌گذرد و عاشق تنوع و تغییر هستند. آنها به ظاهر اهمیت زیادی می‌دهند و همیشه هم لبخند به لب هستند. اگر با فردی که چنین چهره‌ای دارد آشنا شوید، ممکن است بعد از مدتی فکر کنید او را به‌خوبی شناخته‌اید اما درواقع، شناختن آنها به‌طور کامل، سخت‌تر از آن چیزی است که شما فکر می‌کنید. افرادی که عنصر وجودی‌شان آب است، می‌توانند موضوعات را از زوایای مختلف ببینند اما گاهی هم به یک آدم حساس تبدیل می‌شوند.

چهره‌های آتشین

بدانید خواستگاری که چنین چهره‌ای دارد، ماجراجو، اجتماعی و برون‌گراست و عاشق این است که توجه دیگران را به‌خود جلب کند. چهره‌های آتشین، بیشتر به‌دنبال مشاغل سرگرم‌کننده و هنری می‌روند.

آنها به عواقب کارهای‌شان خیلی توجه نمی‌کنند و تنها در فکر لذت بردن از لحظه هستند.
آنها آدم‌هایی رک هستند و به دلیل اینکه کسی را نرنجانند حرف‌شان را در دل‌شان نگه نمی‌دارند و اگر حسی دارند، آن را به راحتی نشان می‌دهند. در کنار چنین فردی به شما خوش می‌گذرد و بیشتر دوستان زیادی دارند. آتشین‌ها آدم‌های ریسک‌پذیری هستند و بعید نیست که گاهی به دلیل همین عادت، همه زندگی‌شان را از دست بدهند

چهره‌های زمینی 

اگر خواستگار‌تان چهره زمینی دارد، بدانید که مرد عمل است و روی آسمان‌ها زندگی نمی‌کند. گرچه احتمالا کمی خجالتی است و مدتی طول می‌کشد تا سفره دلش را برای‌تان باز کند اما اگر چنین فردی را به زندگی‌تان راه دهید، به شما تا ابد وفادار می‌ماند.

اگر به فردی که چنین چهره‌ای دارد ضربه بزنید، این ضربه به عمق قلبش وارد می‌شود و مدت‌ها طول می‌کشد تا شما را ببخشد. اما در مقابل، این فرد وفادار، گرچه حساس است اما باهوش و منطقی هم هست و عجولانه تصمیم نمی‌گیرد. پس در کنار او می‌توانید با خیال راحت زندگی کنید و مسئولیت تصمیمات بزرگ را به‌عهده‌اش بسپارید.

چهره‌های فلز

این افراد کاملا خویشتندار هستند و ترجیح می‌دهند گاهی از دیگران کناره‌گیری کنند. افرادی که عنصر وجودی‌شان فلز است، مصمم هستند و سرسختانه روی موضوعات تمرکز می‌کنند.
اگر خواستگاری با این خصوصیات چهره فلزی دارید، از قبل بدانید که احتمالا شخصیتی کنترل گر دارد و اگر انرژی فلز در او توسط انرژی‌های دیگر کنترل نشود، به رفتارهای وسواسی و سرشار از اضطراب کشیده می‌شود، چراکه شخصیت‌های فلزی، به‌خودی خود نوعی بی‌صبری و خشم را درون دارند اما اگر توسط انرژی‌های دیگر کنترل شوند، به ندرت این رفتارها را از خود بروز می‌دهند.

اگه دوست داری یه جشن خونوادگی و شیک توی باغ تالار داشته باشی لیست کامل رو اینجا ببین.