خروپف تنها سلامتی شما را به خطر نمی‌اندازد. بلکه زندگی عاشقانه‌تان را هم به میدان جنگ تبدیل می‌کند! اگر همسرتان خروپف می کند، چاره کار را اینجا پیدا کنید.

بهترین تالار های عروسی رو در نوعروس ببین و قیمت بگیر.

پژوهشگران بر این باورند که خروپف کردن یکی از زوج ها بر کیفیت زندگی هر دوی آنها تاثیر می‌گذارد. محققان می‌گویند این صداهای ناهنجار فرد مقابل را بی‌خواب می‌کند و فرد آرام‌آرام دچار احساس تمام نشدنی خستگی و کلافگی می‌شود. از نظر آنها به همین دلیل است که زوج‌های خرخرو، دیر یا زود از ازدواجشان ناراضی می‌شوند و گاهی کارشان به طلاق می‌کشد. . پس اگر جزو دامادهایی هستید که سابقه خروپف دارید، تا دیر نشده این قدم‌ها را بردارید و خواب‌تان را آرام کنید

قدم اول: موسیقی دان شوید

اگر می‌خواهید از شر این صداهای ناهنجار راحت شوید، بد نیست نامتان را در یک آموزشگاه موسیقی بنویسید و نواختن سازهای بادی را یاد بگیرید. اگر از طرفداران موسیقی ایرانی هستید، نی تنها همراه خوبی برای لحظه‌های تنهایی شما نیست، بلکه می‌تواند عضلات گلوی شما را هم قوی‌تر کند و با منبسط کردن مجرای تنفسی‌تان خروپف شما را درمان کند.

قدم دوم: آواز بخوانید

اگر اهل ساز زدن نیستید، می‌توانید در لحظات تنهایی ترانه‌های محبوبتان را بخوانید. از نظر متخصصان آواز خواندن نه‌تنها خلقتان را بالاتر می‌برد و روزتان را می‌سازد، بلکه شما را از خرناس‌های آزاردهنده شب هم نجات می‌دهد. بررسی‌ها نشان می‌دهد آواز خواندن و چه‌چه زدن هم مانند نواختن سازهای بادی می‌تواند شما را در درست و کامل نفس کشیدن ماهر کند.


قدم سوم: زبانتان را تربیت کنید

اگر اهل آواز خواندن نیستید و میانه‌ای با تمرین موسیقی هم ندارید، می‌توانید با تقویت زبانتان در مقابل این صداها بایستید. برخی متخصصان معتقدند برای کم کردن صدای خروپف‌ها، بد نیست زبانتان را از دهانتان بیرون بیاورید و آن را از دهانتان آویزان کنید. وقتی زبانتان را به سمت چانه‌تان آویزان کردید، باید چند ثانیه آن را در همین حالت نگه دارید و بعد از چند لحظه‌ای استراحت دوباره این تمرین را انجام دهید. از نظر آنها اگر 10 بار در روز این تمرین را انجام دهید و در هر مرتبه چند ثانیه‌ای زبانتان را در همین حالت نگه دارید، ماهیچه‌های زبان شما تقویت می‌شوند و دیگر در زمان خواب، زبانتان راه نفس شما را نمی بندد و مزاحم نفس کشیدنتان نمی‌شود.

قدم چهارم: گوله نمک نباشید

اگر صدای خروپف‌های شما شبیه آدمی‌است که گلویش را گرفته اند و درحال خفه شدن است، احتمالا آپنه دلیل اصلی خرخرو بودن شماست. آپنه اختلال تنفسی است که در خواب ایجاد می‌شود و با قطع چند ثانیه‌‌ای نفستان شما را به یک خروپف‌کننده حرفه‌ای تبدیل می‌کند. محققان می‌گویند رژیم غذایی کم نمک بهترین راه برای کمتر شدن مشکل کسانی است که خروپفشان به صدای خفه شدن و جان کندن شبیه است. چراکه مصرف زیاد نمک باعث انباشتگی و تجمع مایعات در بدن می‌شود و هنگام خواب این مایعات به سمت گردن می‌آیند و با بستن راه مجاری تنفسی آپنه خواب را تشدید می‌کنند.


قدم پنجم: قبل از خواب بخور کنید

اگر صدای خروپف کردن شما، شبیه خس‌خس کردن است، احتمالا بخاطر آلرژی گرفتار این صداهای ناهنجار شده‌اید. برای خلاص شدن از این صداها شاید بد نباشد قبل از خواب یک حوله روی سرتان بیندازید و کمی‌ بخار آب گرم را وارد بینی‌تان کنید. اگر با کمک بخور خلط‌ های انباشته در گلویتان را تخلیه کنید، راه نفستان کمی ‌بازتر می‌شود و کمتر خروپف می‌کنید.

قدم ششم: بالش ده سانتی بخرید

برای رها شدن از ایجاد صداهای ناهنجاری که در خواب ایجاد می‌کنید، باید سر و گردنتان را وضعیت مناسب قرار دهید.گرچه استفاده از بالش بلند به نفع ستون مهره‌های شما نیست اما شاید بهتر باشد شمایی که با خروپف‌هایتان خواب را از چشم دیگران ربوده‌اید، با یک بالش بلند سرتان را حدود ۱۰سانتیمتر بالاتر از تخت قرار دهید. با چنین درمان کم‌خرجی، گلوی شما در حالت مناسب قرار می‌گیرد و بخاطر تنگ شدن راه نفستان خروپف نمی‌کنید.

قدم هفتم: 10 درصد وزنتان را کم کنید

خرناس‌های شبانه مشکل اغلب کسانی است که دچار چاقی شکمی ‌هستند و البته متخصصان می‌گویند کسانی که در معرض ابتلا به آپنه هستند هم با وارد شدن به جمع چاق‌ها، با این اختلال تنفسی هم دست و پنجه نرم می‌کنند. بررسی‌ها نشان می‌دهد که کم کردن 10درصد وزن می‌تواند خواب خرخرو‌ها را آرام تر کند و حتی آنها را برای همیشه از شر این مشکل راحت کند.

برای عروسی لوکس، شاد و دورهمی می تونی این لیست رو ببینی.

همین حالا از بهترین آتلیه های عروس تهران درخواست قیمت کن.