دختری 17 ساله ام و خواستگاری 32 ساله دارم

سلام من ۱۷ سالمه یه خاستگاری دارم که ۳۲ سالشه خیلی هم فرد عالی هستن از هر لحاظی به قیافشونم میاد ۲۶ ساله باشن تحصیل کرده و باخدا و مهربون و خوش اخلاق هستن من خودمم نظر مثبتی دارم فقط در مورد فاصله سنیمون راهنماییمون کنید؟
پاسخ

درود ما درباره فاصله سنی به تنهایی، مخصوصا وقتی آقا سنی بالاتر از خانم داشته باشد، مساله چندانی نداریم.

مساله های دیگری هست که باید به آنها توجه کنید. توصیه می کنیم به مشاوره قبل از ازدواج. مشاور چیزهایی را می بیند که شما نمی بینید. در مورد سن، احتمالا بیشترین مساله شما در همین سالهای اول ازدواج خواهد بود و فکر می کنم خود ایشان بیشتر باید در این مورد نگران باشد تا شما.

چون شما به اقتضای سن تان، احتمالا هنوز پختگی لازم را برای پذیرش مسئولیت همسری ندارید و ممکن است ایشان صبر و تحملش در برابر شما کم باشد.

اما اگر بقیه فاکتورها همخوان باشند و مساله خاصی پیش نیاید، به مرور زمان این قضیه کمرنگ می شود. 10 سال دیگر، ایشان یک مرد 42 ساله است و شما یک خانم 26 ساله. به نظر خودتان شما آن زمان، این قدر پخته هستید که بتوانید با مردی که در میانه عمر است، همپا و همراه باشید؟

این البته بسیار بستگی دارد به شخصیت شما دو نفر. برای همین تاکید می کنم که شما نیازمند مشاوره اید. برای تصمیم به ازدواج هایی با این عوامل خطر، بیشتر نیاز به مشاوره دارید.

لطفا کمی صبر کنید...