متخصصان می گویند که حدود ۳۰ درصد از خانم ها موقع نزدیکی با همسرشان دچار درد می شود. این درد تا کجا طبیعی است و کی باید دست به کار شد و بررسی ها را شروع کرد؟

همین حالا از بهترین آتلیه های عروس تهران درخواست قیمت کن.

خشکی واژن

می دانید که هر چه قدر ترشحات واژن بیشتر باشد، نزدیکی بهتر و راحت تر صورت می گیرد. ولی هر عاملی از نوع روش جلوگیری از بارداری تان تا آمیزش در زمان های خاصی از سیکل می تواند منجر به خشکی واژن شود و اگر چه این حالت واقع ناخوشایند است ولی خیلی بسیار شایع است. متخصصان زنان و زایمان می گویند همانطور که موقع کم آبی یا دهیدراتاسیون دهان خشک می شود، امکان خشکی واژن نیز وجود دارد و چون بافت این ناحیه بسیار حساس بوده و موقع خشکی حساس تر هم می شود، بنابراین موقع برقراری رابطه زناشویی با همسرتان ممکن است درد بکشید و احساس ناراحتی کنید. برای بهبود وضعیت می توانید از انواع کرم های لوبریکانت یا روان کننده استفاده کنید اما اگر در دسترس نبود روغن زیتون بهترین راه حل است.خونریزی

چند قطره کوچک خون بعد یا موقع نزدیکی اصلا ترس ندارد اما اگر خونریزی آنقدر شدید است که اطراف ران را آلوده می کند حتما باید به پزشک مراجعه کنید چون این خونریزی می تواند ناشی از پارگی واژن باشد و دردش آنقدر شدید است که شاید احساس کنید چاقو خوردید. البته این پارگی قابل ترمیم است ولی با درمان خانگی درست نمی شود و حتما باید این کار را به پزشک تان واگذار کنید.سوزش

اگر موقع نزدیکی احساس سوزش می کنید علاوه بر شرایط و وضعیت خودتان باید وضعیت همسرتان را هم در نظر بگیرید و ببینید که برای رعایت بهداشت فردی اش از چه عادت هایی پیروی می کندو مثلا ممکن است همسرتان از ژل هایی استفاده کند که معطر هستند در نتیجه موقع آمیزش این ترکیبات می تواند واژن شما را دچار حساسیت و سوزش کند. رشد مو در اطراف آلت تناسلی همسر هم می تواند موقع نزدیکی و تماس با واژن سوزش ایجاد کند. سوزش موقع نزدیکی به این معنا نیست باید فورا به پزشک مراجعه کنید. اما اگر سوزش موقع نزدیکی بیش از دو هفته طول بکشد مراجعه به پزشک لازم است. استفاده از حوله خنک و قرار دادن آن روی واژن می تواند تا حدی سوزش را کم کند. در ضمن حتما از همسرتان بخواهید نوع لوسیون هایی که استفاده می کند را عوض کرده و سراغ انواع غیر معطر این محصولات برود و تا چند وقت استفاده از تیغ را برای زدودن موهای زائد کنار بگذارد.

درد زیر دل و کرامپ عضله

درد زیر دل موقع نزدیکی یا بعد از آن دلایل مختلفی دارد. اول از همه مایع منی حاوی انواع پروستاگلاندین ها یا ترکیبات شبه هورمونی است که باعث انقباض عضلات شکمی می شود و درد ایجاد می کند. پروستاگلاندین ها به طور طبیعی در بدن خانم ها وجود دارد ولی وقتی اسپرم داخل واژن می ریزد مقدار آن از تعادل خارج شده و درد ایجاد می کند. در این حالت درد باید تا دو ساعت بعد از نزدیکی از بین برود. در ضمن اگر موقع نزدیکی به ارگاسم نرسید ممکن است بعد از آن احساس درد کنید چون جریان خون شدیدی به این منطقه وارد شده است. برای رفع این درد از همسرتان بخواهید که اسپرم را داخل واژن شما نریزد یا حتما بعد از اینکه خودش به ارگاسم رسید زمان کافی برای رسیدن شما به اوج لذت جنسی صرف کند. اما اگر با این راه حل های ساده درد رفع نشد حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید تا از نظر وجود کیست و... بررسی شوید.

برای عروسی لوکس، شاد و دورهمی می تونی این لیست رو ببینی.