در خصوص مهریه ام تخلفی رخ داده؟

پرسش: مهرماه گذشته عقد کردم قرار مهریه بر این بود که سه دونگ آپارتمان مسکونی به نام من بشه به اضافه 110 سکه طلا و قرار شد سه دونگ دیگه آپارتمان به نام همسرم بشه. من و همسرم به همراه مادر شوهرم به اداره ثبت اسناد رفتیم مدارک رو امضا کردیم بعد مدتی مادرشوهرم به من اطلاع داد که سندهاتون اومده و به من نشون نداد میخواستم بدونم سند ملک رو به کسی غیر مالک تحویل میدن یانه؟ من چطور میتونم مطمئن بشم که سند به نام من هست یانه؟ در ضمن بعد اینکه عقدنامه رو تحویل گرفتیم دیدیم اسمی از خونه در مهریه نیومده و فقط سکه ذکر شده در صورتی که عاقد موقع قرائت مهریه خونه و سکه گفته. میخواستم بدونم این شرایط به ضرر من هست یا نه و اینکه آیا به نظر شما عاقد و یا در اداره ثبت تخلفی رخ داده؟ چون مادر شوهرم راضی به بنام زدن سند خونه نبودن.
پاسخ

پاسخ : در پاسخ به سوال گفته شده این موارد به نظرتان می رسد:
1. سردفتر ازدواج همان را که انشاء میکند، مکلف است در اسناد نکاح قید کند. در صورتیکه در هنگام قرائت عقد، مهریه را 110 سکه و سه دانگ یک منزل مسکونی اعلام کرده است اما در ضمن نکاح نامه قید نشده، با ارائه دو مرد شاهد عادل میتوانید از سردفتر شکایت کنید.
2. در خصوص اینکه سه دانگ از واحد مسکونی به نام شما منتقل شده است یا نه؟ می توانید از اداره ثبت محل سوال کنید. در صورتیکه این امر، رخ نداده میتوانید شکایت کنید.

برای عروسی لوکس، شاد و دورهمی می تونی این لیست رو ببینی.

لطفا کمی صبر کنید...