در دوران نامزدی فکر می کنید فقط باید داماد بار مالی را به دوش بکشد؟ اما گاهی مردها دوست دارند عروس خانم هم برای پرداخت صورتحساب پیشقدم شود.

برای بهترین شب زندگی یه آتلیه عکاسی خوب انتخاب کن.

برای گذراندن یک روز متفاوت در کنار نامزدتان برنامه ریزی می کنید؟ بدون شک این لحظات نه تنها برای شما که برای نامزدتان هم شیرین و به یاد ماندنی خواهد بود، اما فراموش نکنید همین شادی چند ساعته مبلغ زیادی برای نامزد شما خرج برمی دارد. آیا هنوز هم گمان می کنید او مسئول تمام هزینه های قرارهای دو نفره تان است؟ اگر 20 سال پیش این سؤال را از یک زن می پرسیدیم، کمتر احتمال داشت پاسخ منفی بشنویم.

دست به جیب شوید

شاید نتایج پژوهش هایی که در کشورهای دیگر انجام شده کاملا با واقعیت جامعه ما سازگار نباشد، اما اعداد و ارقام به دست آمده در این بررسی ها به واقعیت های زندگی امروز ما بی شباهت هم نیست. محققان برای به دست آوردن این ارقام 17 هزار نفر را مورد بررسی قرار دادند و در کمال ناباوری خانم ها، ثابت کردند 64 درصد مردها دوست دارند نامزدشان سهم خودش از مخارج قرارها را بپردازد. حالا نگاهی به رابطه خودتان بیندازید! آیا نامزد شما باقیمانده آن نسل مردهایی است که خرج کردن برای شریک آینده زندگی شان را جزئی از مردانگی می دانستند؟

مراقب اولین قرار باشید

شاید با وجود تابوهای فرهنگی ما، از طرف دختر حساب کردن صورتحساب در اولین قرار کمی عجیب به نظر برسد و به مرد مقابل تان القا کند که پیشنهاد خواستگاری اش را نپذیرفته اید و به زبان بی زبانی می گویید که دیگر نمی خواهید او را ببینید. از طرف دیگر در قرارهای اول شما هنوز شناخت زیادی از فرد مقابل تان ندارید و بهتر است به پرداخت سهم خودتان از هزینه های این خواستگاری غیررسمی، به این رابطه پیش از آنکه آغاز شود پایان ندهید. اما وقتی اولین قرارها را پشت سر هم گذاشتید و به دوره نامزدی وارد شدید، می توانید موضوع را با شریک آینده زندگیتان درمیان بگذارید و بگویید که نمی خواهید همه هزینه ها را به دوش او بیندازید. از او برای انتخاب شیوه پرداخت هم راهنمایی بگیرید و بپرسید که آیا ترجیح می دهد در همان لحظه پرداخت صورت حساب سهم خودتان را بدهید یا اینکه مایل است بعدا این هزینه را با او حساب کنید.

این مرد انتظار دارد درکش کنید

خانم ها تصور می کنند با شریک شدن در هزینه قرارهای نامزدی، غرور مرد آینده شان را خدشه دار می کنند و او را می رنجانند. اما بررسی ها نشان می دهد که نگاه مردهای امروزی به این واقعیت با پدرانشان متفاوت است. محققان می گویند 64 درصد مردهایی که در یک بررسی شرکت کردند، معتقد بودند نامزدشان باید در پرداخت این هزینه ها شریک شود و حتی 44 درصد مردها پا را از این هم فراتر گذاشتند و گفتند زنی که با تحمیل خرج های سنگین جیب شان را خالی می کند و سهمی از این مخارج را به عهده نمی گیرد، موقعیت آنها را درک نمی کند و نمی تواند همراه خوبی برایشان باشد.

پیشقدم شوید

اگر با وجود خواندن نتایج پژوهش های گفته شده هنوز هم احساس می کنید پرداختن سهم خودتان در قرارها ممکن است نامزدتان را ناراحت کند، می توانید با سیاست بیشتری از جیب او مراقبت کنید. شاید بهتر باشد هر چند قرار یکبار شما نامزدتان را به رستوران یا وقت گذرانی های فرهنگی که این روزها هزینه کمی هم ندارند، دعوت کنید. با این روش شما هم در مخارج روزهای نامزدیتان سهیم می شوید و هم با غرور او بازی نمی کنید.

شاید خانمها ناراحت شوند

درست است که مردها در آرزوی مشارکت نامزدشان در هزینه ها هستند، اما به گفته پژوهشگران 76 درصد مردها بعد از دریافت چنین پیشنهادی از طرف خانمها احساس گناه می کنند. از طرف دیگر، بررسی ها نشان می دهد اغلب مردها چنین پیشنهادی را به نامزدشان نمی دهند چون می ترسند او را ناراحت کنند. البته این تصور آقایان کاملا هم اشتباه نیست. مطالعات آنها نشان می دهد از میان زنانی که پیشنهاد تقسیم صورت حسابها را به نامزدشان داده بودند 44درصدشان بعد از پذیرفتن ماجرا از طرف شریک آینده زندگیشان از او دلگیر شدند.

آیا شما هم نامزدتان را به شام میهمان کرده‌اید؟ چند بار؟ به نظرتان این کار درست است؟

انتخاب برای آرایش و میکاپ روز عروسی رو میتونی در این لیست ببینی.

همین حالا قیمت منو تالار رو درخواست کن و برای بازدید تالار دلخواهت هماهنگ کن.