در دوره عقد طلاق بگیرم؟!

پرسش : 23 ساله هستم و تازه لیسانسمو گرفتم. از 15 سالگی با پسری آشنا شدم تا 2 سال پبش اومد خواستگاریم و از اون موقع عقد کردیم. اما اون کلا آدم بی احساسیه. ما هنوز عقد هستیم اما تا حرف عروسی میاد من میترسم چون اون آدمیه که فوق العاده زورگو و لج بازه. من خودمم اصلا صبور نیستم و زود از کوره در میرم. حالا فکر می‌کنید زمانی که ما دعوامون میشه چه حرفایی بینمون رد و بدل میشه. ما بارها حرمتا بینمون شکسته و داستان بی احترامی ها و دعواهامون زبانزد شده. حتی یک بار این قدر دعوامون شدت گرفت که دور از خانوادهامون طلاق توافقی گرفتیم. اما دوباره آشتی کردیم. خانواده هامون فکر میکنن ما هنوز زن و شوهریم الان به من گیر داده تابستون یعنی تا چند ماه دیگه عروسی کنیم. اما من از ادامه با اون می‌ترسم و مطمئنم عمر زندگیمون کوتاه خواهد بود نمیدونم چی کار کنم نه میتونم با اون بمونم نه میتونم بی اون بمونم. از این وضعیت خسته شدم.
پاسخ

پاسخ: عجیب نیست که شما تا به حال برای حل مشکلات تون به مشاور مراجعه نکردین؟ شما حتی تصمیم گرفتین برای خودتون که جدا بشین بی اینکه با مشاور مشورت کنین؟ به نظر من شما دقیقا برعکس اون کاریو کردین که باید. یعنی هیچ کدوم از فامیل و آشنا نباید از مشکلات شما سر دربیارن که میگین این طور نیست و زبانزد خاص و عام شدین و از اون طرف، باید برای حل مشکل از یک مشاور حرفه ای کمک می گرفتین و این کارو هم نکردین و خودتون دارین مساله رو برای خودتون پیچیده تر می کنین.
توصیه من اینه که همراه همسرتون جلسات مشاوره داشته باشین. اگر حتی ارزیابی مشاور این باشه که بهتره جدا بشین، یه مشاور خوب تو اون زمینه هم می تونه کمکتون کنه تا همین اتفاق با عوارض و مشکلات کمتری بیفته.

###

برای یه مراسم عروسی شیک می تونی اینجا لیست تشریفات رو ببینی.

همین حالا قیمت منو تالار رو درخواست کن و برای بازدید تالار دلخواهت هماهنگ کن.

لطفا کمی صبر کنید...