در دوره نامزدی حقیقت را بگویم؟

من 28 سالمه و الان 10 ماهه نامزد دارم. من یک بار هم در سن19 سالگی به اجبار نامزد کردم و جدا شدم و اینکه نامزد فعلیم هم قبلا یه نامزدی ناموفق داشته. سوال من اینه که نامزد فعلی م فکر میکنه من و نامزد قبلی م رابطه جنسی نداشتیم. اون خودش رابطه جنسی داشته اما فکر میکنم الان بهش بگم من با اون نامزد قبلی م رابطه داشتم، ناراحت میشه خیلی. من نمی دونم که باید بهش بگم یا نه؟
پاسخ

پاسخ: با سلام. اتفاقی که برای شما افتاده خیلی دور ذهن نیست چون معمولا ازدواج های قبل از ٢٠ سالگی از پختگی لازم برخوردار نیستند و رد پای احساس و هیجان عاطفی از یک انتخاب شناختی و عاقلانه در آـ قوی تر است؛ شایان ذکر است طبق تحقیقات اخیر عصب شناسان مغز تا ٢٢ سالگی در حال رشد و احتمال تغییر دیدگاه ها و انتخاب وجود دارد؛ این در حالی است که به طور معمول نباید تحت اجبار ازدواج کرد، چون ضریب خطا خیلی بالاتر می رود.

از طرف دیگه، دوره نامزدی برای شناخت پیشنهاد میشود و نباید آن را یک بخش اصلی از مسیر شروع زندگی ارزیابی کرد. پس به نتیجه نرسیدن در دوره نامزدی به معنای شکست نیست، مگر اینگه دوره نامزدی منجر به یک آسیب روانی ناشی از رابطه شده باشد که به نوبه خود نیاز به بررسی دقیق تر دارد.

اما آنچه در مشاوره قبل از ازدواج حایز اهمیت است، اینکه به غیر از روابط قبلی، تمام مسایل، رویدادها، مشکلات و...، که در ادامه رابطه، بویژه بعد از ازدواج اشکار می شود لازم است گفته شود. پس در دوره نامزدی باید از گفتن هر گونه روابط نزدیک قبلی در طفره رفت. فلسفه این حذر کردن در اسیب پذیر کردن ذهن در موقعیت های بعد از ازدواج است. در واقع پاسخ سوال مطرح شده خیر است.

برای یه مراسم عروسی شیک می تونی اینجا لیست تشریفات رو ببینی.

همین حالا از بهترین آتلیه های عروس تهران درخواست قیمت کن.

لطفا کمی صبر کنید...