برای برگزاری مراسم عروسی متفاوت و حتی مجلل لازم نیست ریخت و پاش مالی و ولخرجی داشته باشید. با مدیریت هزینه های عروسی و صرفه جویی در مخارج می توانید جشنی بی نقص داشته باشید.

همین حالا از بهترین آتلیه های عروس تهران درخواست قیمت کن.

زمانی که دو نفر تصمیم به ازدواج می‌گیرند ممکن است خیلی از ملاحظات را در نظر نگیرند و بریز و بپاش زیادی راه بیندازند. بریز و بپاش‌هایی که در نهایت بعد از عروسی ممکن است برای شما کلی دردسرساز شود. اما اگر قبل از برگزاری مراسم عروسی یک قلم و کاغذ بگیرید و شروع کنید به نوشتن خرج‌ های اضافه و اجتناب کردن از انجام آن ها، متوجه می شوید چقدر به خودتان و همسرتان و از همه مهم تر زندگی تان لطف کرده اید. در ادامه لیستی داریم از کارهایی که می‌توانید انجام بدهید تا هزینه‌ های عروسی تان کاهش چشمگیری پیدا کنند.

هزینه عکاسی عروسی

عکاسی در روز عروسی مسئله مهمی است و نمی شود آن را نایده گرفت اما برای کاهش هزینه های عروسی بهتر است دل تان را به دریا بزنید و بین عکاسی در آتلیه و باغ یکی را انتخاب کنید. با این کار نه تنها پول عکاسی تان کمتر می شود، بلکه لازم نیست برای اجاره چند ساعته باغ مبلغی بین 300 تا 500 هزار تومان صرف کنید. اگر عکاس خوبی داشته باشید، می تواند در اتلیه از شما عکس های زیبایی بگیرد و آن ها را در هر محیطی که خودتان دوست دارید، مونتاژ کند. با این کار هم عکس های داخل باغ خواهید داشت و هم عکس های داخل آتلیه.

هزینه گیفت عروسی

یکی از رسومی که به تازگی در عروسی ها مد شده، دادن هدیه به مهمان هاست. هدایایی کوچک و زیبا که از طرف عروس و داماد به عنوان یادگاری به مهمان‌ها داده می‌شود. قیمت این گیفت ها معمولا بین 1 تا 3 هزار تومان است (البته این ارزان‌ترین قیمتی است که ما در نظر گرفتیم) و برای یک عروسی جمع و جور 200 نفره هم میانگین باید چیزی حدود 400 هزار تومان خرج کنید. برای اینکه این مبلغ را به حداقل برسانید، بهتر است به هر خانواده یک گیفت بدهید و حتی الامکان خودتان گیفت های‌ تان را بسازید. با این کار هم صرفه جویی کرده اید و هم هنر خودتان را در شب عروسی به معرض نمایش گذاشته اید.

هزینه مهمان های عروسی

شب عروسی را باید با کسانی بگذرانید که آنها را دوست دارید. اگر برای دعوت کردن عده ای برای حضور در شب عروسی تان مردد هستید بهتر است آن ها را دعوت نکنید. لزومی ندارد آدم هایی که با آنها معاشرت ندارید و حتی دل تان نمی خواهد در جشن تان حضور داشته باشند را به بهترین شب زندگی تان دعوت کنید. البته این مسئله قطعا شامل حال اقوام نمی شود و بیشتر متوجه دوستان دور و همسایه هاست. مهمان های تان را گلچین کنید و با کم کردن تعداد آنها هم در مخارج عروسی صرفه جویی کنید، هم بهترین شب زندگی تان را با آن هایی بگذرانید که دوست شان دارید. 

هزینه تالار عروسی

قیمت تالارهای عروسی صرفنظر از محلی که در آن برپا شده و قدیمی و نوساز بودنش معمولا با میزان فضایی که برای مهمان ها دارد بالا و پایین می رود. اگر 150 تا مهمان دارید، لازم نیست دنبال تالاری باشید که 200 نفر در آن جا می شود و مدام با خودتان بگویید شاید مهمان بیشتر بیاید. اتفاقا بر عکس است. ممکن است روز عروسی شما مهمان تان به دلیل مشکلی که برایش پیش می آید نتواند در مراسم شما شرکت کند، اما احتمال اینکه یک خانواده بدون دعوت به عروسی شما بیایند تقریبا صفر است. پس با وسواس در خصوص تعداد مهمان ها تالارتان را انتخاب کنید. یک ترفند دیگر هم داریم، عروسی تان را در روزهای غیر تعطیل و وسط هفته بگیرید، در این زمان قیمت تالارها ارزان تر است و نیازی نیست ورودی آخر هفته گردن شما بیفتد.

هزینه کارت عروسی

همانطور که درباره‌ گیفت های عروسی و مدیریت کردن آن ها صحبت کردیم بهتر است برای کارت های عروسی تان هم یک فکری بکنید. فکری که هم اقتصادی است هم می توانید همراه دوستان و همسرتان دور هم جمع شوید و برای خودتان کارت عروسی درست کنید. برای این کار دو تا راه دارید. اول اینکه وسایل اولیه را بخرید و با طراحی خودتان آن را به کارت عروسی تبدیل کنید و با کمی تزیین برای اقوام‌تان بفرستید یا اینکه بروید بهارستان و بورس کارت های عروسی، کارت خام بخرید و خودتان با هزینه ای اندک آنها را تزیین کنید. یک راه دیگر هم وجود دارد، به اقوام درجه یک کارت بدهید، بعد عکس یک کارت را بگیرید و برای دوستان و اقوام نزدیک که با آن ها تعارف ندارید، عکس ها را با تلگرام بفرستید. با این کار هم در خرید کارت صرفه جویی می کنید هم لازم نیست خانه به خانه راه بیفتید و کارت بدهید. 

هزینه گل های عروسی

گل رز الان در بازار شاخه ای 5 تا 8 هزار تومان است، گل های خروسی 2 هزارتومان و البته گل صد تومانی خیلی کمتر از این ها قیمت دارد. اگر قرار است در مراسم‌ تان گل آرایی داشته باشید و وقتی مراسم تمام شد گل ها را مهمان سطل آشغال کنید، بهتر است 300 هزار تومان دور بریزید تا یک میلیون. در انتخاب گل دقت کنید و هر قدر دیگران به شما اصرار کردند حتما رز بگیرید، نظرتان را عوض نکنید به جایش از گل‌هایی مثل صد تومانی، داوودی و میخک استفاده کنید. 
حواس تان به تعداد گل ها هم باشد. مثلا اگر قرار است روی گلدان میزتان 10 گل بگذارند و مجموعا برای 30 میز، 300 شاخه گل استفاده می‌شود، درخواست کنید تعداد گل‌‌های داخل گلدان را از 10 به 7 کاهش بدهند. کم کردن 3 گل از 30 میز می شود 90 شاخه گل که اگر هر شاخه را 2 هزار تومان در نظر بگیریم، شما تقریبا 180 هزار تومان سود کرده‌اید.

هزینه خوراکی های عروسی

داشتن 5 نوع کباب، 6 نوع برنج و 10 نوع دسر و سالاد ممکن است خیلی دهن پر کن باشد و حسابی شما را سر زبان‌ها بیندازد اما باور کنید این مسئله چند روز بیشتر دوام ندارد و از یاد همه می رود. اما اگر تعداد غذاها و دسرهای تان را کمتر کنید، هم در پول تان صرفه جویی می کنید هم خدا نکرده اسرافی اتفاق نمی افتد. بارها دیده ایم کلی از غذاهای باقی مانده از عروسی در یخچال ها می ماند و خراب می شود و کسی نیست که به داد آن ها برسد.

هزینه کیک عروسی

نمی شود کیک شب عروسی را نادیده گرفت، اما از آنجایی که تجربه ثابت کرده، خیلی از مهمان ها آن شب لب به کیک نمی زنند بهتر است یک کیک کوچک سفارش بدهید و در شب عروسی تان سرو کنید. کیک های چند طبقه و بزرگ معمولا راهی سطل های زباله می شوند چون مانند غذا حتی امکان اینکه فریزشان کنیم هم وجود ندارد. در انتخاب کیک به یک مسئله دیگر هم توجه کنید، اگر قرار است داخل کیک تان میوه باشد، لازم نیست از اسمارتیز و تکه های شکلات و ... استفاده کنید. بهتر است به یک مدل میوه یا شکلات اکتفا کنید تا قیمت تمام شده کیک برایتان کمتر شود.

شما راه دیگری برای کم کردن هزینه های عروسی به ذهن تان می رسد؟

همین حالا قیمت منو تالار رو درخواست کن و برای بازدید تالار دلخواهت هماهنگ کن.