دسته گل عروس یکی از مهمترین وسایلی است که باید فکر شده آن را انتخاب کنید. اما فکر میکنید چه گلی مناسب باشد؟

فکر کنید که شب بله‌برون است و بعد از کلی چانه زدن، خانواده‌ها سر مهریه و مراسم و... به توافق رسیده‌اند و جشن و پای‌کوبی بعد از آن شروع شده است. یا اینکه روز نامزدی و عقدتان است و دوست دارید همه چیز با هزینه کم اما زیبا و دلخواه انجام شود.

به دسته گل توجه کنید

معمولاً این موقع‌ها دسته گل عروس خانم چیزی است که کمتر به آن توجه می‌شود. به این خیال که جای این کارها همه‌اش در روز عروسی است و آن روز می‌شود به همه این کارها رسید. اما فکرش را بکنید چه قدر راحت می‌شود در روز نامزدی‌تان با دسته گلی ساده که از قضا با رنگ پیراهن‌تان هم هماهنگ است زیبایی‌تان را دو برابر کنید؟ بی‌خیال حرف میهمان‌ها اصلاً فکر عکس‌های جالبی را بکنید که می‌توانید با یک چنین هارمونی‌ای بگیرید. برای درست کردن یک دسته گل زیبا که مناسب شب نامزدی یا بله‌برون باشد اصلاً چیز زیادی لازم نیست.

دسته گل مناسب فصل انتخاب کنید

توی فصل بهار انواع و اقسام لاله پیدا می‌شود، یا رزهای سفید و زرد ساقه بلند هم مناسب این کار هستند. فقط حواس‌تان باشد از خیاط‌تان حتماً مقداری پارچه پیراهن‌تان را بگیرید. 

خودتان بسازید

از پارچه‌ای که در اختیار دارید دو مستطیل 10 در 20 سانتیمتری باید جدا کنید. بعد هم گوشه‌های یک طرف مستطیل پارچه‌ای را طوری ببرید که در انتهای آن شکل نوک یک پیکان درست شود. فقط دقت کنید که نوک پیکان درست در وسط عرض مستطیل قرار داشته باشد. سمت روی دو تکه پارچه را درست روی هم بگذارید و با فاصله نیم سانتیمتر درز کناری شروع به دوختن کنید، اما قسمت انتهایی را ندوزید. پارچه را برگردانید و آن را خوب اتو بزنید. یک بار دیگر هم دور تا دور آن را بدوزید با این تفاوت که این بار از کنار حاشیه فقط 30 میلیمتر فاصله بگذارید. به اندازه پیکان پارچه‌ای مقوای کلفتی ببرید و داخل آن قرار دهید و اگر از پیکان هم بلندتر شد ایرادی ندارد. بعد یک دگمه به سلیقه خودتان در جلوی پیکان پارچه‌ای بدوزید. در روز مراسم فقط کافی است که این پارچه مقوادار را دور دسته گل بپیچید و بعد با تفنگ‌های چسبی حرارتی پارچه را به لایه زیری بچسبانید. از این دسته گل‌ها می‌توانید برای خوشامدگویی به میهمان‌ها یا تزئین میزها و کناره‌ها هم استفاده نمایید.

ترجیح شما چیست؟ میخواهید دسته گل را خودتان بسازید یا بخرید؟ اگر بخواهید بسازید با چه گلهایی دسته گلتان را تهیه میکنید؟