فر ندارید؟ نگران نباشید با پلوپزتان کیکی بپزید، زیبا و شکیل تا همه را متعجب کنید! طرز تهیه کیک موز در پلوپز را بخوانید.

همین حالا قیمت منو تالار رو درخواست کن و برای بازدید تالار دلخواهت هماهنگ کن.

معمولا بیشتر دسرها و کیک ها در فر پخته می‌شوند. کسانی هم که اهل آشپزی و کیک‌پزی هستند و فر ندارند از این که همه دستورهای کیک آنها را محتاج فر می‌کند، دلخورند. این کیک موز خوشمزه با تزیینات زیبا تقدیم به نوعروس‌هایی که فر ندارند.

مواد لازم:

3 عدد تخم‌مرغ
110 گرم شکر
110 گرم کرم ذوب شده
200 گرم موز بدون پوست
160 گرم آرد سفید
سه‌چهارم قاشق‌چایخوری بیکینگ پودر
سه‌چهارم قاشق‌چایخوری جوش شیرین
کمتر از یک‌هشتم قاشق‌چایخوری نمک

روش تهیه:

1ـ مخلوط آرد، بیکینگ پودر، جوش شیرین و نمک را الک کنید و کناری بگذارید. شکر و کره را در تابه‌ای بریزید و خوب هم بزنید تا با هم مخلوط شود، سپس کناری بگذارید تا سرد شود.
2ـ موزها را با چنگال خوب له کنید و آماده بگذارید. تخم‌مرغ‌ها را ابتدا با قاشق هم بزنید، سپس به مخلوط کره و شکر که سرد شده است، اضافه کنید و با همزن یا کاردک هم بزنید.
3ـ موزهای له‌شده را هم به این مخلوط اضافه کنید، سپس مایه حاصل را به مخلوط آردی اضافه کنید و با کاردک خوب هم بزنید. به این ترتیب مایه کیک آماده است.
4ـ داخل قابلمه پلوپزتان را با روغن چرب کنید و مایه کیک را در قابلمه پلوپز بریزید. دکمه پخت را بزنید و تا کمتر از یک ساعت صبر کنید. بعد از پایان این مدت کمی صبر کنید سپس کیک را در سینی برگردانید.
5- بعد از خنک شدن، کیک را از وسط به دو نیمه برش بزنید. بین نیمه‌ها کمی موز له شده ومغز گردو بمالید. روی کیک را هم با همین مواد تزئین کنید. در صورت تمایل می‌توانید به این مواد کمی هم خامه شیرین‌شده اضافه کنید.

نکته: اگر پلوپز شما به طور اتوماتیک در این فاصله زمانی خاموش ‌شد، به طور دستی دوباره آن را روشن کنید تا این زمان طی شود. در ضمن این مقدار مواد برای پلوپز شش نفره مناسب است.

برای عروسی لوکس، شاد و دورهمی می تونی این لیست رو ببینی.