واژن تان خشک است و موقع نزدیکی اذیت می شوید و درد دارید؟ مدام دچار عفونت می شوید و نمی دانید با این خشکی چه کنید؟ شما تنها نیستید. بسیاری از خانم ها به دلایل مختلف دچار خشکی واژن می شوند.

برای عروسی لوکس، شاد و دورهمی می تونی این لیست رو ببینی.

این مساله در خانم های میانسال معمولا نشانه نزدیک شدن به دوران یائسگی است اما خانم های جوان نیز به دلایل مختلف ممکن است دچار این مشکل شوند. خشکی واژن به ویژه روی فعالیت جنسی فرد تاثیر می گذارد اما این ترشحات فقط به این دلیل اهمیت ندارند بلکه برای سلامتی واژن هم لازم هستند و مثل یک سد دفاعی عمل می کنند که مانع بروز عفونت ها و بیماری های مقاربتی می شود.

1. به آمادگی بیشتری پیش از نزدیکی نیاز دارید
اگر همسر شما زمان کافی برای تحریک شما از نظر جنسی نگذارد و زمان معاشقه کوتاه باشد واژن تان ممکن است خشک بماند و به اندازه کافی ترشح نداشته باشد. در نتیجه موقع نزدیکی احساس درد و سوزش می کنید و می خواهید کار زودتر تمام شود و حتی ممکن است به ارگاسم نرسید.


2. بیش از حد استرس دارید
بله، استرس حتی روی خشکی واژن شما هم اثر دارد. اگر استرس شدید و طولانی میل جنسی شما را به طور کامل از بین نبرد احتمالا زمان تحریک شدن را خیلی طولانی می کند. بنابراین هر وقت استرس تان از بین برود، ترشحات واژن نیز به صورت طبیعی خواهد بود.

        

3. در حال مصرف دارو هستید
یک سری از داروهای سرماخوردگی که حاوی ترکیبات آنتی هیستامین هستند، همانطور که غضای موکوسی بینی را خشک می کنند باعث کاهش ترشحات واژن و خشک شدن آن نیز می شوند. البته این مساله در مورد همه خانم ها اتفاق نمی افتد و در ضمن بلافاصله پس از قطع دارو این حالت نیز از بین می رود.4. از قرص ضد بارداری استفاده می کنید
یکی از عوارض جانبی استفاده از قرص های ضد بارداری کاهش ترشحات واژن است و برخلاف سایر عوارض این داروها که در همان چند هفته اول خودشان را نشان می دهند، این حالت ممکن است چند ماه پس از مصرف داروهای ضد بارداری اتفاق بیفتد. بنابراین اگر در حال مصرف این داروها هستید می توانید موقع نزدیکی از ترکیبات لوبریکانت استفاده کنید و یا روش جلوگیری تان را عوض کنید.5. به تازگی بچه دار شده اید
زایمان و همچنین شیردهی از جمله عواملی هستند که ترشحات طبیعی واژن را کم می کنند چون در این وضعیت ها میزان هورمون استروژن در بدن کاهش پیدا می کند. بنابراین چند ماه پس از زایمان که وضعیت هورمونی طبیعی شود واژن نیز ترشحات طبیعی خود را هواهد داشت .

 

 

برای عروسی لوکس، شاد و دورهمی می تونی این لیست رو ببینی.