9 عکس

دکوراسیون حمام و دستشویی؛ 18 ایده جذاب |قسمت اول|

اگر تازه عروس هستید و نمی دانید حمام و دستشویی تان را چطور تزیین کنید این ایده ها را ببینید

با اینکه احتمالا دستشویی کوچکترین اتاق منزل شماست ولی اکثر مهمان هایی که به منزل تان می آیند سری به آن می زنند پس دکوراسیون آن از اهمیت زیادی برخوردار است و نباید آن را دست کم بگیرید. برای همین است که در این مقاله کلی ایده برای دیزاین حمام و دستشویی آورده ایم تا بتوانید از آن ها الهام بگیرید و حمام رویایی خودتان را داشته باشید.
ترکیب طلایی از سبک های ساده و مدرن

یکی از بهترین راه های استفاده از فضا در دستشویی های کوچک، قفسه بندی بالای توالت فرنگی است. ولی قفسه های آماده ای که در فروشگاه ها فروخته می شوند ظاهر خیلی جالبی ندارند. ایده این مدل قفسه ها مخصوص کسانی است که از سبک های ساده و قدیمی خوشش شان می آید. در واقع این قفسه بیشتر شبیه یک قاب است که می توانید از آن حوله یا یک سبد فلزی آویزان کنید و وسایل را داخل اش بگذارید. در این تصویر قفسه چوبی با میز آرایش چوبی ست شده است. استفاده از میز آرایش باعث شده است که سینک دستشویی متفاوت به نظر برسد و آن سبدی که زیر آن قرار گرفته هم یک جای فوق العاده برای گذاشتن خرت و پرت های اضافی است.

قفسه های دیواری جادار و زیبا

در چنین دستشویی های کوچکی فضای زیادی وجود ندارد و بهترین کار استفاده از این قفسه های دیواری است که کاملا فضای باریک را پر کرده اند. از آنجایی که این قفسه ها فضای زمین را اشغال نمی کنند روی زمین جای کافی برای گذاشتن یک سطل آشغال کوچک و فرچه توالت خواهید داشت. این قفسه ها را نصب کنید و روی آن را با هر چیزی که دوست دارید تزیین کنید. در این تصویر صاحب خانه تصمیم گرفته از یک پیغام دوستانه همراه با بعضی وسایل کاربردی مثل حوله و همچنین گل برای شاداب کردنِ فضا استفاده کند.

تم کلاسیک سیاه و سفید

اگر کاشی های دیوار و کف دستشویی شما زیبا هستند باید دستشویی تان را طوری دکوراسیون کنید که آن ها بیشتر به چشم بیایند. در این تصویر کاشی ها سفید هستند برای همین چوب تیره رنگ اطراف آینه و همچنین شیر آب و دسته های کشوی مشکی رنگ تضاد زیبایی ایجاد کرده اند. با داشتن چنین سینک بزرگی می توان از یک گلدان استفاده کرد تا به فضا کمی رنگ و لعاب داد. استفاده از جای مایع دستشویی و همچنین جعبه برای دستمال کاغذی نظم و ترتیب خاصی به محیط داده است.

استفاده از شیشه برای گذاشتن وسایل کوچک

این ایده واقعا کاربردی است. با این روش ساده هم از شلوغ شدن دستشویی جلوگیری می کنید و هم اینکه وسایل مورد نیازتان را همیشه دم دست تان دارید. فقط کافی است تعدادی شیشه را روی یک تخته نصب کنید و آن را نزدیک سینک دستشویی آویزان کنید. می توانید به تخته هر رنگی که دوست دارید بزنید تا با استایل دستشویی تان ست شود. با استفاده از این روش فضای سینک دستشویی تان با این چیزهای کوچک اشغال نمی شود و می توانید از آن فضا برای کارهای دیگری استفاده کنید.

تلفیق دیزاین سنتی و مدرن

در این دستشویی کوچک هم از قفسه های دیواری استفاده شده است ولی قفسه ها کل فضا را اشغال نکرده اند و جای اضافی در گوشه دیوار برای آویزان کردن عکس و همچنین استفاده از وسایل دکوری ای که کمی بلندتر هستند، مثل این شمع ها، وجود دارد. استفاده از یک قفسه هم رنگ پشت توالت فرنگی ترکیب زیبایی ایجاد کرده است. این ایده دکوراسیون دستشویی برای کسانی که می خواهند جای زیادی برای خرت و پرت های شان داشته باشند عالی است.

شیشه های رنگارنگ

این شیشه ها هم خیلی ارزان هستند و هم جای مناسبی برای گذاشتن خرت و پرت های ریز هستند. در این تصویر می بینید که به راحتی می توانید آن ها را به هر رنگی که می خواهید درآورید و دیزاین کنید. سایزهای مختلف این شیشه ها برای گذاشتن اشیای مختلف مناسب است، برای مثال شیشه های کوتاه برای گذاشتن گوش پاک کن مناسب هستند و شیشه های بلند برای گذاشتن براش های آرایشی. این شیشه ها را هم می توانید روی سینک دستشویی بگذارید و هم روی قفسه های دستشویی.

دستشویی با دکوراسیون ساحل آرام

از نظر اکثر مردم، ساحل آرامش بخش است برای همین است که اغلب در دیزاین های حمام و دستشویی استفاده از عناصر ساحل را می بینیم. در این تصویر رنگ آبی ملایم دیوار فضای آرامش بخشی ایجاد کرده است و آن صدف ها و ستاره های دریایی یادآور ساحل هستند. میخ های روی قفسه خیلی کاربردی هستند زیرا وقتی می خواهید دوش بگیرید می توانید حوله تان را آنجا آویزان کنید.

ایده های رنگی برای دستشویی های کوچک

دیزاین هایی که در آن ها تضادی بین چوب های تیره رنگ با چینی آلات سفیدرنگ سینک و توالت فرنگی ایجاد شده است خیلی شیک هستند ولی ممکن است گاهی یکنواخت شوند. اما وقتی مانند این تصویر یک رنگ دیگر اضافه کنید فضا خیلی شاداب می شود. این طراح رنگ را از شکوفه های گیلاس الهام گرفته و از آن برای حوله ها و حتی مایع دستشویی استفاده کرده است. شما می توانید رنگ را از هر گلی که می خواهید الهام بگیرید. مثلا گل آفتابگردان یا گل یاس. نکته جالب دیگر در مورد این دستشویی گلدان کوچکی است که بین حوله ها آویزان شده است. همین جزئیات کوچک هستند که شما را با دیگران متفاوت می کند.

خاکستری مدرن در دستشویی

همیشه نباید حتما فضای زیادی داشته باشید تا بتوانید مرتب باشید. این قفسه ساده شاید سایزش حدودا اندازه یک قفسه دارو باشد ولی چون در ندارد می توانید وسایل تزیینی هم داخل اش بگذارید. چنین ایده های دکوراسیون دستشویی ای هم کاربردی هستند (جای کافی برای گذاشتن حوله و گوش پاک کن دارند) و هم زیبا (با داشتن جای اضافی برای گذاشتن چند تا گلدان). از همه بهتر این است که می توانید این قفسه را به هر رنگی که می خواهید درآورید و با فضای دستشویی تان ست کنید. فقط یادتان باشد که این مدل قفسه ها سنگین هستند و باید حسابی آن ها را به دیوار محکم کنید تا نیفتد.

مطالب زیر در همین زمینه را بخوانید:

دکوراسیون حمام و دستشویی؛ 18 ایده جذاب (قسمت دوم)
لطفا کمی صبر کنید...