9 عکس

دکوراسیون حمام و دستشویی؛ 18 ایده جذاب (قسمت دوم)

اگر تازه عروس هستید و نمی دانید حمام و دستشویی تان را چطور تزیین کنید این ایده ها را ببینید

با اینکه احتمالا دستشویی کوچکترین اتاق منزل شماست ولی اکثر مهمان هایی که به منزل تان می آیند سری به آن می زنند پس دکوراسیون آن از اهمیت زیادی برخوردار است و نباید آن را دست کم بگیرید. برای همین است که در این مقاله کلی ایده برای دیزاین حمام و دستشویی آورده ایم تا بتوانید از آن ها الهام بگیرید و حمام رویایی خودتان را داشته باشید.
استفاده از حروف روی دیوار

چنین ایده های ساده ای برای تزیین دستشویی خیلی جذاب هستند. استفاده از حروف در این تصویر مانند یک جدول است و هر کسی را که وارد دستشویی شود به یاد نظافت روزانه می اندازد. این مدل برای خانه هایی که کودک دارند و ممکن است این ها را فراموش کنند مناسب است ولی اگر کودک ندارید می توانید از مدل های دیگری استفاده کنید. این حروف ها را می توانید از فروشگاه تهیه کنید و به رنگی درآورید که با پرده یا قالیچه حمام و دستشویی تان ست باشد. استفاده از پرده راه راه در این حمام هم جذابیت خاصی به آن افزوده است.

استفاده از جعبه به عنوان قفسه

می توانید از فروشگاه جعبه های ساده بخرید و آن ها را تبدیل به قفسه هایی کنید که به هر نوع دکوراسیون دستشویی ای می آیند. همان طور که در تصویر می بینید از این قفسه ها می توان به صورت عمودی و دو طبقه ای و همچنین به صورت افقی استفاده کرد. از این قفسه ها هم می توانید برای گذاشتن وسایلی مانند حوله های دستی یا دستمال توالت های اضافی استفاده کنید و هم می توانید وسایل دکوری مورد علاقه تان را در آن ها قرار دهید. در این تصویر صاحب خانه تصمیم گرفته است از دیزاین ساحلی استفاده کند.

دیزاین آبی، شیک و آرامش بخش

استفاده از آبی پررنگ روی دیوارهای این دستشویی با اینکه انتخاب جسورانه تری است تاثیر آرامش بخش اش را هم دارد. کف این دستشویی خیلی خاص و چشمگیر است. معمولا برای کف دستشویی از چوب استفاده نمی کنند زیرا ضد آب نیست ولی در این تصویر ظاهر چوب با رنگ روشن را می بینیم، البته فقط ظاهرش را می بینیم. این روزها به راحتی می توانید کاشی هایی پیدا کنید که ظاهری شبیه چوب دارند و کاملا هم برای دستشویی مناسب هستند.

شمع با تم ساحلی

اگر فضای کافی دارید استفاده از چنین چیزی خیلی به درد فضای دستشویی و حمام می خورد و درست کردن اش هم کار راحتی است. فقط کافی است یک همچین ظرف زیبایی داشته باشید، نصف آن را با شن پر کنید، چند تا صدف داخل اش قرار دهید، در آخر هم یک شمع بزرگ به آن اضافه کنید.

دیزاین هنری و خلاقانه

این هم یک ایده جذاب برای کسانی که علاقه ای به دیزاین های ساحلی ندارند. حرف «اِس» و همچنین کلمه «هِلو» جذابیت خاصی دارند زیرا سه بعدی هستند و روی یک تکه کاغذ چاپ نشده اند، و خیلی هم به آن مجسمه خاردار و نقاشی آبستره می آیند. در این دستشویی علاوه بر عناصر هنری و تزیینی عناصر کاربردی هم دیده می شود، دستمال ها و حوله ها خیلی شیک چیده شده اند. این نحوه چیدمان دستمال توالت ها به سبک هرمی خاص و جذاب است و نشان می دهد که حتما نباید آن ها را داخل کابینت پنهان کنید.

استفاده از حروف رنگارنگ و جالب

در این دستشویی طراح به جای اینکه از یک فونت استفاده کند از فونت ها و رنگ های مختلف استفاده کرده و صحنه خاصی را خلق کرده است. با این روش هر بار که وارد دستشویی شوید توجه تان به این حروف جلب می شود و چیز تازه ای پیدا می کنید. استفاده از یک همچین جا لباسی ساده ای هم خیلی کاربردی است زیرا می توان حوله همه اعضای خانواده را به آن آویزان کرد.

قفسه چوبی هم زیبا و هم کاربردی

یادتان باشد که حتما از فضای پِرتِ بین توالت فرنگی و سینک دستشویی استفاده کنید. این قسمت جای بسیار مناسبی برای گذاشتن گل و یا وسایل مورد نیازتان است. به جای اینکه به دنبال میز کوچکی بگردید که در آن فضا جا بگیرد می توانید خودتان به راحتی با تکه های چوب آن را بسازید. اگر دوست داشته باشید می توانید آن را رنگ هم بزنید تا یک ظاهر کاملا متفاوت با این تصویر داشته باشید.

دیزاین لوکس با ابزار طلایی رنگ

اگر به دنبال این هستید که دستشویی لوکس تری داشته باشید بهتر است از این مدل الهام بگیرید. در این تصویر از یک جای فوق العاده برای گذاشتن براش ها استفاده شده است، چون داخل آن با مهره های شیشه ای کوچک پر شده است براش ها به راحتی داخل آن می ایستند و لازم نیست نگران افتادن آن ها باشید. شیشه کنار آن با اسپری طلایی رنگ شده است تا با براش ها ست شود و جای مناسبی برای گذاشتن یک گل درست کرده است. با همچین دیزاینی در دستشویی هر وقت که بخواهید آرایش کنید احساس سوپر استار بودن بهتان دست می دهد.

جای دستمال توالت لوکس با قفسه

خیلی وقت ها افراد گوشی، کتاب و دیگر وسایل الکتریکی را همراه خود به دستشویی می برند. این قفسه کوچک بامزه که زیر آن دستمال توالت قرار گرفته است فضایی را برای گذاشتن وسایلی که همراه خود به دستشویی می برید را به شما می دهد. همچنین می توانید خوشبو کننده های هوا را هم روی آن قرار دهید. این یکی از مدرن ترین ایده های دیزاین دستشویی است که تا به حال داشته ایم.

مطالب زیر در همین زمینه را بخوانید:

دکوراسیون حمام و دستشویی؛ 18 ایده جذاب |قسمت اول|
لطفا کمی صبر کنید...