آشپزخانه قلب تپنده ی هر خانه است، خانوم ها چه شاغل باشند و چه خانه دار، چند ساعتی در روز را در آشپزخانه می گذرانند، جایی که باید با نرژی های خوب برای اعضای خانواده غذایی پر از مهر و عشق درست کنند؛ اگر شما از چیدمان و آشپزخانه تان خسته شدید و دلتان تغییر و تحولاتی می خواهد، بدون این که خرج زیادی روی دستتان بگذارد

برای عروسی لوکس، شاد و دورهمی می تونی این لیست رو ببینی.

نگران نباشید ، می توانید همین حالا دست به کار شوید و خودتان دکور و چیدمان آشپزخانه ی خود را تغییر بدهید.

 
دیوارها را رنگ کنید
اولین و دم دستی ترین کاری که می توانید انجام بدهید رنگ کردم دیوار های آشپزخانه است، البته اگر دیوارها کاشی کاری نباشد، در این صورت می توانید با انتخاب یک رنگ متفاوت و شاد نسبت به سایر دیوارهای خانه بزرگ ترین تغییر را در آشپزخانه ی خود به وجود آورید. رنگ های روشن و فانتزی مثل صورتی، آبی و سبز می توانند گزینه های خوب و مناسبی برای آشپزخانه باشند؛ هرجند که سلیقه ی شخصی و اندازه ی آشپزخانه هم می تواند در انتخاب رنگ دخیل باشد.
اما اگر آشپزخانه تا کاشی کاری شده است، نا امید نشوید، استیکرهایی در بازار وجود دارد که طرح ها و رنگ های آن به مقدر متنوع و زیباست که می توانید برای عوض کردن دیوارها از آن استفاده کنید، این استیکرها قیمت های مناسبی دارند و بیشتر رنگ و آن ها را می توانید از فروشگاه های رنگ و ابزار تهیه کنید.

دکور آشپزخانه ی خود را تغییر دهید

اگر پنجره دارید
داشتن پنجره در آشپزخانه یکی از گزینه هایی است که می توانید روی آن مانور دهید؛ اولین چیزی که به ذهن کسی در مورد پنجره می رسد عوض کردن پرده ی آن است، اما این بار مابرای شما پیشنهاد هیجان انگیزتری داریم.
رها شدن از کلیشه ها؛ پشت هر پنجره ای لزوما نباید پرده باشد، می توانید با اضافه کردن یک شلف چوبی بالا یا پایین پنجره، بسته به این که پنجره کجا قرار دارد و چه اندازه ای است، زیبای متفاوتی به پنجره اضافه کنید و بعد با قرار دادن گلدان های شیشه ای و گل های رنگی به آن جلوه بدهید. رنگ سفید می تواند انتخاب مناسبی برای شلف باشد چون هم فضا را روشن تر می کند و هم در جلوه ی بصری به آرامش آشپزخانه کمک می کند.

کاربردها را تغییر دهید
یکی دیگر از کارهای خلاقانه در تغییر دکوراسیون ، تغییر دادن کاربردی وسایل است؛ البته جسارت انجام این کار در خیلی از خانوم ها وجود ندارد، اما اگر شما اهل تجربه های تازه و جدید و غیرعادی هستید می توانید با استفاده از خلافیت و سلیقه ی خود این کار را در آشپزخانه ی خودتان انجام دهید و آن را به یک جزیره ی رویایی برای خودتان تبدیل کنید.
در خیلی از خانه ها اپن اشپزخانه متحرک است، استفاده از کانترهای مختلف به عنوان اپن یکی از کارهای جدید در کابینت سازی است، اما شما می توانید به جای استفاده از کانترهای معمولی و عرف در بازار از یک وسیله ی تزیینی دیگر برای جدا کردن فضای آشپزخانه از نشیمن استفاده کنید؛ مثلا استفاده از یک چرخ گاری دستی دو طبقه؛ بله، حالا یا می توانید سفارش ساخت آن را بدهید یا اگر خیلی اهل ریسک باشید می توانید یکی از همین چرخ دستی های معمولی که بیشتر امانت فروشی دو دست دوم فروشی ها دارند را تهیه کنید، به سلیقه ی خود رنگ کنید و به عنوان جدا کنده و اپن آشپزخانه از آن استفاده کنید؛ به این ترتیب از فضای دو طبقه ی آن می توانید استفاده های متفاوت کنید و حتی با قرار دادن چند صندلی کنار آن از طبقه ی بالای آن به عنوان میز ناهارخوری هم استفاده کنید. البته این فقط یکی از صدها پیشنهاد ممکن است، همه چیز بستگی به سلیقه، میزان ریسک پذیری و علاقه ی شما به متفاوت بودن است.

دکور آشپزخانه ی خود را تغییر دهید

به دنبال راه حل باشید
همیشه عوض کردن و یا خریدن وسایل بهترین راهی نیست که می توانید انتخاب کنید، گاهی پیدا کردن یک راه حل برای تغییر دادن ظاهر با ساده ترین وسایل ممکن نتیجه‌ ی بهتری می دهد. برای این کار باید به دم دستی ترین چیزهای موجود فکر کنید. چند متر گونی، روبان های رنگی و تور.
با همین یه قلم جنس می توانید به وسایل آشپزخانه ی خود رنگ و شکلی جدید بدهید. روبان ها و تور ها را با رنگ سایر وسایل و یا دیوار ها و پرده های بسنجید، اگر موافق هارمونی هستید، از آن ها را ست با سایر وسایل و اگر کنتراست رنگ ها را دوست دارید از رنگ های مخالف استفاده کنید. حتی می توانید با نمد و نخ های نامریی برای آشپزخانه ی خود لوستر درست کنید. با یک سرچ ساده در اینترنت می توانید یه طرح ها و مدل ها ی مختلفی برای این تحولات ساده و کم خرج دست پیدا کنید و با سلیقه ی خود آشپزخانه ی دلخواه تان را طراحی کنید.

 

 

همین حالا از بهترین آتلیه های عروس تهران درخواست قیمت کن.