رابطه از پشت قبل از ازدواج و مساله بکارت

سلام. آیا دختری که رابطه جنسی کامل از پشت داشته هم باکره به حساب میاد؟ یعنی دختری که قبل ازدواجش با دوست پسرش رابطه از پشت داشته. حالا بخواد ازدواج کنه باکره به حساب میاد؟
پاسخ

با سلام،

در پاسخ به پرسش طرح شده، به چند نکته توجه کنید:

1) هرکسی که رابطه جنسی قُبُلاً(واژن) نداشته باشد، از نظر قانون باکره محسوب می‌شود، ولو اینکه پرده بکارت نداشته باشد. زیرا ممکن است در نتیجه اعمال پزشکی یا عملیات ورزشی یا وراثت، پرده بکارت از دست رفته باشد.

2) دخول از قُبُل مطلقاً باعث از دست رفتن صفت باکره گی است ولو اینکه پرده بکارت آسیب نبیند یا به لحاظ فیزیولوژی به گونه‌ای باشد که همچنان باقی بماند.

3) دخول در دُبُر (مقعد) بر اساس نظر مشهور فقها باعث از بین رفتن صفت باکرگی نیست و چنین دختری همچنان باکره محسوب می‌شود.

4) رابطه جنسی از دُبُر(مقعد) از نظر شرعی و قانونی، چنانچه خارج از چارچوب ازدواج باشد، زنا محسوب می‌شود و چنانچه مرتکب آن، توبه نکند، در صورت اثبات، حد شرعی دارد.

۵) از نظر شرعی، دختر نباید روابط قبلی خود را برای خواستگارش بیان کند، اما اگر خواستگار، شرط کند که دختر پاکدامن باشد، یا صریحا بگوید که باکره باشد، و بعد از عقد، مشخص شود که دختر رابطه جنسی چه قُبُلاً و چه دُبُراً داشته است، موجب حق فسخ عقد برای شوهر می‌شود.

نتیجه:

اگر خواستگار سوالی درباره پاکدامنی شما نکرد، شرعا نباید چیزی از گذشته بیان کنید و از نظر ظاهری هم همچنان باکره محسوب می‌شوید، اما اگر سوالی شد یا شرط شد که حتما باید پاکدامن باشید، در این صورت، دروغ گفتن جایز نیست و تا حدی که موجب رفع جهالت بشود، باید موضوع را بیان کنید.

همین حالا قیمت منو تالار رو درخواست کن و برای بازدید تالار دلخواهت هماهنگ کن.

لطفا کمی صبر کنید...