اگر جستجویتان برای یافتن لباس عروسی مناسب به بن‌بست رسیده، اول یک نفس عمیق بکشید و سپس این مطلب را تا پایان بخوانید!

برای عکس و فیلم جشن عروسی اینجا می تونی بهترین آتلیه و با قیمت مناسب انتخاب کنی.

اگر جستجویتان برای یافتن لباس عروسی مناسب به بن‌بست رسیده، اول یک نفس عمیق بکشید و سپس این مطلب را تا پایان بخوانید!
کمی استرس و نگرانی شاید برای خرید لباس عروسی طبیعی باشد اما واقعیت است که بدون استرس هم می توان این روزها را سپری کرد، فقط کافی است به این نکات توجه داشته باشید تا بدون استرس بتوانید بهتری لباس عروس را بخرید.

بودجه‌تان را مشخص کنید

خرید کردن بدون در نظر گرفتن بودجه مانند رانندگی کردن بدون در نظر گرفتن مقدار بنزینی است که در باک ماشین باقی مانده. قبل از هر اقدامی برای خرید، بودجتان را مشخص کنید. معمول 10 درصد از کل بودجه مراسم باید برای خرید لباس عروس کنار گذاشته شود. اما شما بهتر است این عدد را به عنوان حداقل در نظر بگیرید. اگر مد و طرح لباس برایتان از موزیک، گل‌آرایی و... مهم‌تر است، پس هزینه بیشتری را صرف آن کنید. البته می‌توانید در مورد لباس خیلی سخت‌گیری نکنید و درعوض هزینه بیشتری را صرف عکاسی مراسم کنید.

زود شروع کنید

مراحل انتخاب و پسندیدن و سفارش دادن لباس تقریبا بین 6 تا 12 ماه طول می‌کشد، بنابراین زمانیکه حلقه نامزدی را دستتان کردید، بدانید که وارد بازی شده‌اید. یک طراح حرفه‌ای لباس عروس تقریبا به 4 تا 6 ماه زمان برای دوختن لباس شما احتیاج دارد. همچنین شما باید سه وقت برای اندازه‌گیری و امتحان کردن و پرو لباس (هرکدام به فاصله یک ماه) داشته باشید.

تحقیق کنید

قبل از اینکه وارد مزون بشوید، خوب تحقیق کنید. بهتر است از قبل درباره سبک لباس و مدل آن فکر کنید. صفحات مجله‌های مختلف را ورق بزنید، در اینترنت به جستجو بپردازید و ایده بگیرد. اصلا پیشنهاد می‌کنیم یک دفترچه از نتایج این بررسی‌ها درست کنید و درباره مدل‌هایی که دوست دارید، یادداشت بردارید.### توجه داشته باشید همیشه لباسی که می‌پسندید، حاضر و آماده نیست و به همین دلیل فروشنده باید سلیقه و سبکی که می‌پسندید را بداند تا بهتر بتواند به شما کمک کند.

وقت بگیرید

به محض اینکه مدل مورد علاقه‌تان را پسندیدید و متوجه شدید که به دنبال چه لباسی هستید، برای وقت گرفتن از مغازه و مزون‌های لباس عروس اقدام کنید. اگر طراح خاصی را در ذهن دارید به دنبال فروشگاه‌های باشید که لباس‌های او را ارائه می‌کند. همچنین بهتر است از آنها بپرسید که چه روزهایی دیدن نمونه کارها خلوت‌تر است تا بتوانید در کمال آرامش به دیدن و انتخاب بپردازید.

 

همراهانتان را محدود کنید

حتما شما هم در فیلم‌ها و سریال‌ها دیده‌اید که عروس خانم با تعداد زیادی از دوستان و اعضای خانواده‌اش به مزون می‌رود تا مهم‌ترین لباس زندگی‌اش راانتخاب کند. و البته هر دفعه هم کلی مشکل و داستان پیش می‌آید. راه حل؟ هرچه کمتر بهتر! البته همراه بردن یک یا دو نفر که نظرشان برای شما اهمیت زیادی دارد، خیلی خوب است. در غیر این صورت مجبور می‌شوید زمان زیادی را صرف امتحان کردن لباس‌های مختلف بکنید و در نهایت انتخاب یکی از میان آن همه لباس برایتان مشکل خواهد بود. اگر دوست دارید همه دوستانتان در این مراسم شرکت کنند، می‌توانید آنها را به آخرین پرو لباستان دعوت کنید و برایشان از لباس عروس خود رونمایی کنید.###

از قبل منظم و مرتب باشید

یکی از نکات ویژه مزون‌های لباس عروسی این است که نورپردازی خوبی دارند و آینه‌هایشان اندام شما را ناموزون نشان نمی‌دهند. با این حال پیش از اینکه سر قرارتان بروید یک کم به خودتان برسید. شما قرار است در این لباس بهترین باشید پس باید برای امتحان آن خوب و مرتب باشد. اگر با موهای خیس و بدون آرایش این لباس‌ها را امتحان کنید، تصمیم گیری برایتان سخت خواهد شد. همچنین بهتر است در آن روز لباس زیر مناسبی بپوشید تا مدل لباس کاملا دستتان بیاید.

دقت داشته باشید

یک حقیقت ساده: «خیلی از لباس‌ها بعد از پوشیدن و روی اندام شما زیباتر از آن چیزی هستند که روی جالباسی به نظر می‌رسند.» بنابراین بدون امتحان کردن دست رد به هر لباسی که می‌بینید، نزنید. بسیاری از عروس‌خانم‌ها همین که وارد مزون می‌شوند، به صراحت می‌گویند من لباس بدون بند نمی‌خواهم ولی همین که یکی از این لباس‌ها را تنشان می‌کنند بلافاصله عاشقش می‌شوند! یکی از کارهای اصلی مشاور همین است که شما را با سبک و مدل‌های مختلف آشنا کند و این فرصت را به شما بدهد که آنها را امتحان کنید. البته یادتان باشد که اصلا به فروشنده اجازه ندهید، نظرش را به شما تحمیل کند.

 

سایز را فراموش کنید!

سایزبندی دو طراح لباس هرگز یکی نیست. اگر سایز شما شش باشد معنی‌ اش این نیست که باید دنبال لباس عروسی با سایز 6 بگردید چون ممکن است لباسی با سایز 2 یا حتی 12 به شما بخورد.

اگه دوست داری یه جشن خونوادگی و شیک توی باغ تالار داشته باشی لیست کامل رو اینجا ببین.