برای خانم ها ، هیچ چیزی بدتر از دیدن ظرف های زرد و دور سوخته نیست . برای اینکه ظرف و ظروفتون همیشه تمیز باشه این نکته ها ر رعایت کنید .

برای عروسی لوکس، شاد و دورهمی می تونی این لیست رو ببینی.

تحریریه نوعروس /میترا شکری: هر خانم خانه داری با دیدن آشپزخانه ی نوعروس ها به این فکر می کند که باید وسایلش را عوض کند و همه چیز را نو بخرد. این اتفاق زمانی بیشتر خودش را نشان می دهد که شما کمتر از یک سال از زندگی تان گذشته باشد اما حال و روز قابلمه و ماهی تابه هایتان خوب نباشد. برای اینکه خرج روی دست خودتان نگذارید ما یک راهنمای جذاب برای تان داریم که نه سخت است نه نیاز به صرف هزینه دارد. تنها چیزی که میخواهد یک مقدار دقت و زمان است. پس بعد از خواندن این راهنما دست به کار شوید و به جان قابلمه هایتان بیفتید.

ممکن است دندان در بیاورد
حتما این مثل قدیمی را به مادر یا مادربزرگ تان شنیده اید که می گویند اگر ظرفها را همان موقع نشویید و بگذارید برای فردا، ممکن است دندان در بیاورند. راست می گویند، وقتی ظرفها از شب برای صبح یا از ظهر برای فردا بمانند کار شما سخت می شود و انگار به تعداد ظرف هایتان اضافه شده است. به این مسئله عادت کنید که ظرف هایتان را دقیقا بعد از هضم غذایتان بشویید. این همه را گفتیم تا برسیم به قابلمه ها. وقتی غذا می پزید ممکن است مقداری از مواد غذایی به دور قابلمه ریخته شود و در زمان طبخ همراه با غذا آرام آرام بسوزد. ماجرا البته به همین جا ختم نمی شود. کف قابلمه هم بر اثر حرارت دچار زردی و سوختگی می شود. برای اینکه سوختگی ها روی قابلمه های شما همیشگی نشوند بهتر است بعد از صرف غذا با سیم و مقداری تاید کف قابلمه را بسایید و اطرافش را با اسکاج مناسب بشویید و اجازه ندهید قابلمه تان با حجم زردی که از غذاهای قبلی در خودش دارد دوباره روی گاز برود. اگر این رویه را جدی بگیرید هیچوقت کف قابلمه و اطرافش کثیف به نظر نخواهد آمد.

استیل ها را به حال خود رها نکنید
این روزها اغلب خانم ها علاوه بر سرویس های چدن و تلفون یک دست سرویس استیل برای طبخ سوپ و خورشت خریداری می کنند. بهتر است برای تمیز نگه داشتن سرویس های استیل تان آنها را با مقداری آب گرم، مقداری مایع ظرفشویی و یک ابر بشویید. حواستان باشد هیچوقت با سیم به جان استیل ها نیفتید، این کار جلوه ی ظروف تان را می گیرد و به جای آن کلی خط و خش تحویل تان می دهد. یک نکته ی دیگر که باید در خصوص قابلمه های استیل جدی اش بگیرید پاک کردن آن است. اگر استیل ها را بعد از شست و شو پاک نکنید، حتما جای لک روی آن باقی می ماند و تمام زحمتی که برای تمیز نگه داشتن این ظروف کشیده اید به باد می رود. یک ترفند دیگر برای براق شدن استیل هایتان داریم! یک ظرف سرکه را در یک آبپاش خالی کنید به شکلی که محتویات آن دو سوم سرکه و یک سوم آب باشد. بعد آن را آهسته روی ظروف استیل تان اسپری کنید و بعد با یک دستمال نرم آنرا پاک کنید، برقی که این کار به استیل شما می دهد با هیچ چیزی دست یافتنی نیست.

                   

پیچ گوشتی به دست شوید
اغلب قابلمه ها و ماهی تابه ها دارای دسته هایی هستند که به تنه پیچ شده اند و نمی شود خیلی خوب آنها را شست و جرم شان را پاک کرد. برای اینکه این قسمت از ظروف تان همیشه تمیز بماند، ماهی یکبار با پیچ گوشتی پیچ ها را باز کنید و دسته ها را به شکل جداگانه بشویید و برق بیندازید. این کار را برای درهای قابلمه هم انجام بدهید. درها به دلیل بخار برنج و خورشت جرم زیادی می گیرند. در شست و شوی معمولی این جرم ها از روی در پاک می شوند اما جرمی که به داخل دسته نفوذ کرده به این سادگی پاک شدنی نیست. اگر درهای قابلمه تان پیرکس باشد، دیدن این منظره ممکن است شما را حسابی شلخته نشان بدهد. بهتر است همین الان پیچ و مهره ی دسته های در قابلمه را باز کنید و تمیز کردن ظروف آشپزخانه تان را از همین جا کلید بزنید.

جوش شیرین را جدی بگیرید
اگر تا الان این کار را نکرده اید و قابلمه هایتان جرم گرفته اند هم راه چاره ای دارید. یک لگن بزرگ بردارید، داخل آن را مقداری جوش شیرین و مایع ظرفشویی بریزید و با آب داغ مخلوطش کنید و قابلمه و ماهی تابه هایی که جرم گرفته اند را برای چند ساعت داخل آن بیندازید و بعد از اینکه جرم ها از ظروف جدا شدند آنها را بشویید.
اگر هوس ته دیگ کردید اما به هر دلیلی این ته دیگ به جای اینکه بیاید سر سفره ی شما به ته قابلمه چسبید، بهتر است داخل قابلمه را پر از آب گرم کنید، مقداری نمک و سرکه داخلش بریزید و بگذارید 2 ساعت به حال خودش بماند. بعد از آن به راحتی می توانید ته دیگ را جدا کنید، بدون اینکه آسیبی به کف قابلمه تان برسانید.

 

همین حالا قیمت منو تالار رو درخواست کن و برای بازدید تالار دلخواهت هماهنگ کن.