اگر کارمند هستید، همیشه وقت کم دارید؛ حالا وقتی در همین شرایط ازدواج کنید، حسابی به مشکل می خورید؛ خوب است برنامه ریزی مخصوص افراد پرمشغله را انجام دهید

برای بهترین شب زندگی یه آتلیه عکاسی خوب انتخاب کن.

بعضی از عروس خانم ها در طول هفته سر کار می روند و اوقات فراغت شان به تعطیلات آخر هفته محدود می شود. شاید این دو روز هم با کارهای دیگری پر شود و در عمل اوقات فراغتی باقی نماند. درست است که خانواده اهمیت زیادی دارد اما عروس خانم ها هم باید خودشان را بیشتر دوست داشته باشند و به زندگی شخصی شان کمی اهمیت دهند. یعنی اگر شما جزو افراد پر مشغله روزگار هستید باید به هر حال زمانی هر چند کوتاه برای لذت بردن از برنامه های شخصی تان داشته باشید.
در اینجا برای عروس های پر مشغله چند توصیه وجود دارد تا با کمک آنها برای خودشان بیشتر ارزش قائل شوند، به خودشان اهمیت دهند و اوقاتی از روز را به انجام کارهایی اختصاص دهند که آنها راخوشحال می کند.

به خودتان برسید

یکی از اولین کاهایی که باید انجام دهید این است که سعی کنید خودتان را در اولویت قرار دهید. بسیاری از عروس خانم ها با این موضوع مشکل دارند و فقط یاد گرفته اند که در زندگی خودشان را برای دیگران وقف کنند.
شاید به اندازه کافی برای خودتان ارزش قائل نیستید و به همین دلیل نمی توانید خودتان را در اولویت زندگی تان قرار دهید. یادتان باشد که ممکن است مواقع اضطراری و فشارهای کاری در هر زمان پیش بیایند اما به هر حال باید وقتتان را به گونه ای تنظیم کنید که به خودتان فشار زیادی وارد نشود. در کنار این موضوع توجه بیشتر به خودتان سبب می شود که همسر و در آینده مادر بهتری باشید. برای تفریح زمان بیشتری در نظر می گیرید، کمی بیشتر می خندید و می توانید نسبت به خانواده تان علاقه زیاد تری داشته باشید.

برای خودتان برنامه بچینید

همانطور که وقت ملاقات با دکتر، تماس یا قرارهای کاری برایتان اهمیت دارد، باید برای اوقات فراغت تان هم برنامه ریزی کنید. درست مثل سایر قرار های ملاقات برای این زمان ها هم برنامه مناسبی داشته باشید و این برنامه ها را پشت گوش نیندازید.
پس سعی کنید روزانه برای خودتان حداقل نیم تا یک ساعت وقت آزاد داشته باشید. لازم نیست که این وقت در یک زمان مشخصی باشد. بطور مثال می تواند آن را در چند زمان 15 دقیقه ای در طی روز تقسیم کنید. اما قبل از اینکه به سراغ برنامه ریزی برای این زمان بروید به خودتان قول بدهید که از این زمان به بهترین نحو ممکن استفاده کنید و آن را به هدر ندهید. برای توجه به خودتان لازم نیست زمان زیادی در اختیار داشته باشید. در اینجا چند پیشنهاد داریم که چطور می توانید در مدت کوتاهی برای خودتان تفریحات لذ بخشی داشته باشید.

فقط 5 تا 10 دقیقه وقت دارید؟

روی یک صندلی راحت بنشینید. یک فنجان چای یا قهوه برای خودتان بریزید و همزمان که مشغول نوشیدن هستید، کمی هم روزنامه بخوانید. اگر این صندلی را در بالکن، تراس یا حیاط قرار دهید می توانید هم زمان به آسمان نگاه و حرکت ابرها را تماشا کنید. تلفن را در جایی دور از دسترس قرار دهید و در این مدت به تماس های تلفنی یا قرارهای کاری فکر نکنید.
به یک دوست خوب تلفن کنید و کمی گپ بزنید. بخندید و درباره مشکلات حرف نزنید.
از پشت میز بلند شوید، چند حرکت کششی انجام دهید، بیرون بروید و کمی قدم بزنید.
به حیاط بروید و گلها و گیاهان را آبیاری کنید.
یک آبمیوه طبیعی خنک بنوشید تا کمی سرحال شوید.
یک نفس عمیق بکشید. حتی اگر در محل کار، ماشین یا خانه هستید بر روی دم و بازدم تان به مدت 5 دقیقه تمرکز کنید.
یک آهنگ آرام و ملایم پیدا کنید و چند دقیقه ای به آن گوش دهید.

وقتی 15 تا 30 دقیقه وقت دارید؟

کتابی را انتخاب کنید و یک بخش از آن را بخوانید. در اتاق نشیمن سبدی قرار دهید و داخل آن را با مجلات و کتاب های خوب یا حتی داستان های کوتاه و جدول پر کنید. این زمان فرصت خوبی است تا به سراغ این سبد بروید و کتاب مورد علاقه تان را انتخاب کنید.
برای یک پیاده روی کوتاه به پارک محل سر بزنید.
در خانه کمی بچرخید و کاری انجام دهید که از انجام دادن آن لذت می برید. هرس کردن بوته گل رز یا قرار دادن چند شاخه گل در گلدان آَشپزخانه از جمله کارهای کوچکی است که نتایج لذت بخشی به همراه دارد.
بذر گل یا سبزیجات بکارید و هر روز زمانی را برای رسیدگی به باغبانی های خانگی اختصاص دهید.

اگر شما هم پرمشغله هستید و وقت کمی برای خودتان دارید، از مشکلات تان با ما صحبت کنید.

برای یه مراسم عروسی شیک می تونی اینجا لیست تشریفات رو ببینی.

همین حالا از بهترین آتلیه های عروس تهران درخواست قیمت کن.