دسته گل را دست گرفته اید و وارد سالن میشوید همان دسته گلی که به عروسیتان زیبایی میبخشد. پس زیبایی دسته گل عروس را با رعایت چند نکته دوچندان کنید.

اگر همه کارهای مربوط به خرید عروسی را انجام داده اید و حالا در دو سه قدم مانده به آن روز بزرگ تصمیم گرفته اید که دسته گل تان را سفارش دهید، این نکته ها را به خاطر بسپارید.

مدل های مختلف دسته گل عروس

مدل بیدرمایر: این دسته گل از حلقه های متحد المرکز تشکیل شده که هر حلقه شامل یک نوع گل است. ویژگی اصلی این مدل رنگارنگی و تنوع آن است.

آبشاری: مدل کلاسیک دسته گل عروس بوده و معمولا برای چنین تزئینی از گل های شاخه بلند یا پیچک استفاده می شود.
کامپوزیت: شاخه های گل ریز به صورت فشرده کنار هم قرار می گیرند و با سیم به هم متصل می شوند جوری که شبیه یک شاخه گل به نظر می رسند.

هلالی: برای چنین تزئینی معمولا از گل ارکیده استفاده می شود.

گرد: گل فروش ها دسته گل های گرد را به دو صورت درست می کنند در حالت اول شاخه گل ها به طور کامل کوتاه می شود و دسته گل شبیه یک توپ بزرگ به نظر می رسد و در حالت دوم شاخه ها به صورت متوسط کوتاه می شوند که حمل آن برای عروس بسیار ساده خواهد بود.

نکته

اگر به گل فروشی ها سر بزنید و گاهی به آلبوم های آنها بیندازید قطعا با مدل های پیچیده تر مواجه می شوید، ولی یادتان باشد که همه آن مدل ها شکل تکامل یافته تر همین مدل های اولیه هستند.

باید حتما دسته گل داشته باشید؟

واقعا داشتن دسته گل ضروری و لازم نیست و در عوض آن می توانید موارد زیر را امتحان کنید:

یک شاخه گل رز قرمز یا زنبق که بسیار هم رمانتیک و شاعرانه است
تاج گلی که روی موها قرار می گیرد
استفاده از دو سه شکوفه ظریف برای تزئین موهای شینیون شده
شانه یا سنجاق سر مزین به یک شکوفه طبیعی
تور عروس مزین به گل های ریز طبیعی
اول لباس، بعد دسته‌گل
در آن شب رویایی قرار است چه لباسی بپوشید؟ سبک لباس شما در انتخاب دسته‌گل شما بسیار مهم است. اگر لباسی با دنباله بلند دارید، می‌توانید دسته‌گل‌های آبشاری را انتخاب کنید و اگر می‌خواهید لباس پرنسسی بپوشید با دسته‌گل‌های گرد بیشتر جور در‌می‌آید.

به رنگ فصل هم فکر کنید

ترکیب رنگ دسته‌گلتان را هماهنگ با فصل سال انتخاب کنید. دسته‌گل‌های کهربایی، نارنجی و قرمز با فصل پاییز هماهنگی دارند؛ ولی دسته‌گل‌های نقره‌ای، سفید یا طلایی برای فصل زمستان مناسب‌اند. اگر قرار‌ است جشن ازدواجتان را در فصل بهار برگزار کنید، سراغ دسته‌گل‌های صورتی، آبی یا سبز بروید.

دسته‌گلی هم‌قد و قواره خود‌تان بخرید

دقت کنید که دسته‌گل شما تمام دست و انگشتان شما را نپوشاند. عروس‌خانم‌های ریزنقش، دسته‌گل‌هایی را انتخاب کنند که جمع وجورتر و مناسب قد و قواره‌شان باشد؛ ولی عروس‌خانم‌های قدبلندتر می‌توانند دسته‌گل‌های بزرگ‌تری را برگزینند.

مواظب لباستان باشید!

مراقب باشید گرده گل‌ها، لباستان را کثیف نکند یا شما را در لباس عروس و آرایش به عطسه و حساسیت نیندازد.

چه سبکی دسته گلی را ترجیح می‌دهید؟

سبک‌های خاصی برای آراستن دسته‌گل عروس وجود دارد که باید ببینید راحتید کدام مدل را در طول عروسی در دست بگیرید؟

دسته‌گل‌های بازویی: این دسته‌گل‌ها معمولا دسته‌گل‌هایی هستند که ساقه بلندی دارند و هنگامی‌که آن‌ها را در لباس عروس در دست می‌گیرید تا آرنج شما را می‌پوشانند. این دسته‌گل عروس بیشتر حالت کلاسیک و قدیمی دارد.
دسته‌گل‌های آبشاری: دسته‌گل‌های آبشاری برای میهمانی‌های عروسی خیلی‌مجلل و تشریفاتی مناسبند.
دسته‌گل‌های گرد: آن‌ها تقریبا برای هر لباس و جشنی مناسبند.
دسته‌گل‌های دست‌بندی: اگر شما حال‌وحوصله در دست داشتن دسته‌گل در تمام جشن ازدواجتان را ندارید، بهتر است دسته‌گل‌های کوچکی را سفارش دهید که به‌وسیله یک کش که روی آن با روبان تزیین شده مثل یک دست‌بند دور مچ شما بسته می‌شود.

سبک شما برای انتخاب دستته گل عروس چیست؟