معمولا مراسم بله برون یا نامزدی را خانواده ها به صورت مفصل در خانه برگزار می کنند؛ این مطلب دستور العمل دقیقی است برای شما که میخواهید مراسم بله برون را در منزل خودتان برگزار کنید.

برای عکس و فیلم جشن عروسی اینجا می تونی بهترین آتلیه و با قیمت مناسب انتخاب کنی.

مراسم بله برون و نامزدی جزو مراسمی است که اکثر مردم تمایل دارند مراسم را در خانه برگزار کنند و معمولا برای انجام این مراسم خیلی سمت تالارهای پذیرایی و باغ ها نمی روند. برای این که بتوانید بهترین مراسم را برگزار کنید بهتر است به بعضی موارد دقت کنید.

برای بله برون یک سالن کافی است

از آن جایی که مهمان های مراسم نامزدی یا بله برون تقریبا اقوام درجه یک و دوستان بسیار نزدیک عروس و داماد هستند نیاز به فضای حیاط و باغ نیست. می توانید در یک سالن بزرگ آن را برگزار کنید. البته سالنی که بتوانید آن را از وسط به دو قسمت تقسیم کنید.

پارتیشن بندی بله برون

مراسم بله برون در ابتدا معمولا با دادن هدایا شروع می شود و در نهایت به رقص و پایکوبی می رسد. ابتدا مراسم قاطی است تا همه بتوانند هدایای شان را بدهند و هدایایی که بین عروس و داماد رد و بدل می شود را ببینند، بعد از آن برای جدا کردن قسمت زنانه از مردانه کافیست از چند پاراوان کمک بگیرید. پاراوان های سه در، که در حال حاضر خیلی ها در خانه شان از آن استفاده می کنند.
این محصولات چوبی کم قیمت می توانند حسابی در جدا سازی قسمت های خانه به شما کمک کنند. البته خیلی ها با پارچه این کار را انجام می دهند که ما توصیه می کنیم این کار را نکنید چون شیک بودن مراسم شما را زیر سوال می برد.

میز و صندلی بله برون

برای مراسم بله برون نیاز نیست میزهای گرد و مستطیل بزرگ با صندلی های شواری در نظر بگیرید، می توانید از صندلی های تاشو راحت با میزهای دو نفره استفاده کنید و اجازه بدهید فضای کافی برای تردد و برگزاری مراسم برای تان باقی بماند.
اگر دوست دارید مراسم تان خیلی مجلل تر باشد، حتما از میزهای گرد کوچک استفاده کنید تا فضای لازم در سالن برای شما باقی بماند.

دیزاین بله برون

همانطور که قبلا هم گفته ایم شمع، تور و گل می تواند مراسم ساده شما را به یک مراسم رسمی و جذاب تبدیل کند. برای این که بتوانید شمع آرایی مراسم خودتان را انجام بدهید کافیست سری به مغازه های بزرگ فروش شمع بزنید و از آن ها وارمرهای سفید خریداری کنید. البته اگر مراسم شما تم رنگی خاصی دارد می توانید وارمرهای تان را رنگی انتخاب کنید.
برای جذاب تر شدن مراسم تان از لیوان های کوچک مخصوص شمع استفاده کنید. این لیوان ها هم روشنایی شمع را بیشتر می کنند هم باعث جذاب تر شدن میز شما می شوند.
روی میزها حتما یک گلدان با مقداری گل هم بگذارید. طراوت، شادابی و بوی خوبی که از این گل ها به مشام می رسد برای مهمان های شما حال خوبی را ایجاد می کند و علاوه بر آن باعث می شود عکس های ما حسابی جذاب شود.

شام بله برون

اگر شما دوست دارید در مراسم بله برون به مهمان ها شام بدهید دو راه پیش رو دارید. یا این که غذا را از بیرون سفارش بدهید یا اینکه در خانه از یکی از اقوام که در این کار تبحر دارد بخواهید غذای مورد نظرتان را درست کند. البته این روزها فینگرفودها غذای بسیار مناسبی برای مراسم نامزدی به حساب می آیند و می توانید از آن استفاده کنید. درست کردن فینگرفودها نیازی به گرم کردن ندارد و شما می توانید از چند روز قبل آن ها را آماده کنید و همه را روی یک میز بچینید و از مهمان ها بخواهید تا از خودشان پذیرایی کنند. غذاهای کوچک، خوشمزه و لذیذی که روی میز قرار می گیرد و با شمع تزیین می شود می تواند مهمان های شما را به سمت میز روانه کند.

روز بله برون کفش ها را در یابید

کفش ها همیشه منظره نامناسبی را در خانه به وجود می آورند. برای این که این منظره را در جشن نامزدی تان از بین ببرید بهتر است موقع کرایه کردن میز و صندلی حتما یک جا کفشی مناسب تعداد مهمان ها سفارش بدهید تا کفش های مهمان ها کثیف، خراب و یا گم نشود.

برای بله برون ظروف کرایه کنیم یا نه؟

بهترین کار همین کرایه کردن ظرف است. البته خیلی ها در خانه شان ظروف به اندازه کافی دارند اما اگر در مهمانی تعدادی از این ظروف شکسته شوند ممکن است ظروف تان تک شوند و این باعث ناراحتی می شود. از آن جایی که مهمان های مراسم نامزدی خیلی زیاد نیستند بهترین کار این است که از ظروف یک دست و زیبا استفاده کنید. البته جایی را پیدا کنید که این ظروف را با قیمت مناسب به شما کرایه بدهند. لطفا در مراسمی مانند عروسی و نامزدی از ظروف یک بار مصرف استفاده نکنید، این مسئله خیلی مراسم شما را زیر سوال می برد و باعث می شود مهمان ها خیلی این مراسم را در ذهن شان نگه ندارند.

برای بله برون فرش ها را جمع آوری کنید

شما نمی توانید زمانی که مراسم بله برون در خانه دارید، جلوی در بایستید و از مهمان ها خواهش کنید کفش های شان را در بیاورند. بهترین کار برای اینکه فرش های تان کثیف نشود این است قبل از این که مشکلی پیش بیاید فرش های تان را جمع کنید. با این کار بعد از رفتن مهمان ها کافیست کف خانه را تی بکشید و با خیال راحت فرش ها را پهن کنید. در غیر این صورت کثیف شدن فرش ها کم ترین اتفاقی است که ممکن است برای تان پیش بیاید، چسبیدن آدامس، قیر، روغن غذا، سوختگی با شمع و سیگار اتفاقاتی است که در غیر این صورت انتظار شما را می کشد.

اگه می خوای جشن عروسیت رو توی تالار پذیرایی برگزار کنی، شیک ترین ها رو می تونی اینجا انتخاب کنی.