نوعروس ها، کفش هایتان را متناسب انتخاب کنید تا دچار مشکلات در راه رفتن و کمردرد نشوید.

بهترین تالار های عروسی رو در نوعروس ببین و قیمت بگیر.

 

پاشنه های بلند و نازک را بی خیال شوید

کفش هایی با پاشنه بلندتر از 7 سانتیمتر نیروی گشتاور پیچشی را روی زانوها زیادتر کرده و با در خطر قرار گرفتن مفاصل زانوها، آنها را مستعد ابتلا به آرتروز می کنند. این پاشنه ها مفصل انگشت پا را هم تحت فشار قرار می دهد. فشار بیش از حد به این مفاصل می تواند استخوان و اعصاب را ملتهب کند. یکی از محتمل ترین اتفاقاتی که ممکن است در کفش های پاشنه بلند پیش بیاید، پیچ خوردگی مچ پاست که شایع ترین نوع آن، پیچ خوردگی به بیرون است که موجب رگ به رگ شدن شدید رباط پا می شود. علاوه بر اینها کفش پاشنه بلند هنگام راه رفتن مرکز ثقل فرد را به جلو متمایل می کند و به زانو فشار آورده و باعث افزایش قوس کمر می شود. در این حالت عضلات ساق پا کوتاه شده و فرد در این ناحیه خستگی و درد احساس می کند.

                    
            

با عروسکی های تخت زیاد راه نروید

راه رفتن با این کفش ها مثل راه رفتن روی مقواست چون هیچ پشتیبانی برای قوس پا وجود ندارد. این مشکل باعث می شود پا عملکرد مطلوب خود را نداشته باشد و مشکلاتی برای زانو و لگن ایجاد کند. نداشتن پشتیبان قوس پا می تواند بیماری دردناکی به التهاب پلانتارفاشیا ایجاد کند. ترجیح داده می شود اختلافی بین دو تا سه سانتیمتر بین عقب و جلوی کفش وجود داشته باشد. در این حالت توزیع نیرو بین مفصل های کف و مچ پا بهتر صورت می گیرد. یکی از مشکلاتی که این کفش ها ایجاد می کند این است که هیچ اختلاف ارتفاعی بین جلو و عقب کفش وجود ندارد و به پاشنه فشار می آورد. اگر کف کفش نازک باشد هنگام راه رفتن پستی و بلندی های زمین را مستقیم به پا منتقل می کند، کف پا و فاشیای کف پا زود آزرده و دردناک شده حتی فشار زیادی به سر استخوان های انگشت وارد می آورد.

                        

نوک تیزها انگشت تان را بی ریخت می کند

کفش های کشیده با پنجه باریک ممکن است شیک باشند اما در طولانی مدت می توانند درد عصبی و تاول ایجاد کنند و این کفش ها گاهی اوقات هم می توانند باعث کبودی زیر ناخن پا شوند. پینه یا برآمدگی دردناک در قاعده انگشت شست پا ممکن است باعث شود پا به صورت غیرعادی خم شود که کفش نوک تیز یکی از عوامل شیوع آن است. این کفش ها باعث فشار زیاد به انگشتان پا می شوند که با گذشت زمان می تواند خمیدگی انگشتان را به همراه داشته باشد.       

 ###

انتخاب برای آرایش و میکاپ روز عروسی رو میتونی در این لیست ببینی.

همین حالا قیمت منو تالار رو درخواست کن و برای بازدید تالار دلخواهت هماهنگ کن.