راه های از بین بردن لکه های به جا مانده از جوش

پرسش: سالهاست که پوست صورتم دچار جوش شده دکتر رفتم و قرص و داروهای زیادی مصرف کردم. ولی هنوز لکه های قرمز رنگ روی پوستم مونده. واقعاً خستم کرده. راهی هست که از شر این قرمزی ها راحت بشم؟
پاسخ

پاسخ: بعضی از افراد مبتلا به آکنه یا جوش دچار لکه های بعد از بهبود جوش میشوند بطوریکه فرد ابتدا دچار جوش های قرمز یا چرکی میشود و به مرور زمان وقتی جوش ها خشک میشوند لک قهوه ای یا بعضا لک قرمز به جای میگذارند، خصوصا اگر فرد جوش خود را دستکاری کند احتمال لک قهوه ای یا لک تیره بعد از جوش زیاد میشود، در بسیاری از این افراد این حالت یعنی گذاشتن لک بعد از جوش یک زمینه یا استعداد ارثی هم دخیل است خصوصا در مورد لکه های قرمز بعد از جوش این علت یعنی زمینه ژنتیکی مهمتر است چرا که دیده شده افرادی بدون اینکه جوش را دستکاری کنند هم دچار اسکارها و لکه های قرمز ( و گاهاً لکه قهوه ای ) بعد از بهبودی جوش میشوند. پس عوامل متعددی در ایجاد لک بعد از جوش دخیل هستند.

در مورد لکه های قهوه ای بعد از جوش مثل کک ومک استفاده از ضد آفتاب و لک‌بر توصیه میشود، البته اگر کسی بخواهد تاثیر بهتری داشته باشد میتواند با مراجعه به پزشک پاکسازی سطحی صورت مثل میکرودم ابرژن یا پیلینگ سطحی اسید میوه حاوی AHA 70% انجام بدهد چرا که استفاده همزمان از لک برها و پاکسازی صورت تاثیر بیشتر و بهتری در از بین بردن لکه های بعد از جوش دارد، اگر علاوه بر لک جوش های فعال قرمز یا زیر پوستی هم دارید بهتر است پاکسازی اسید میوه انجام بدهید ولی اگر جوش هایتان خشک شده بهتر است میکرودرم ابرژن انجام بدهید، تعداد جلسات و فاصله جلسات پاکسازی هم هر 2 تا 3 هفته یکبار و 5 تا 7 جلسه است. در مورد لکه های قرمز بعد از جوش متاسفانه درمان دارویی بصورت کرم یا محلول کم اثر است و بهترین راه برای از بین بردن لکه های قرمز لیزر با طول موج 580 تا 600 نانومتر توسط پزشک متخصص پوست و مو است و معمولا با 4 جلسه هر 2 تا 3 هفته یک بار میتوان لکه های قرمز بعد از جوش را از بین برد یا بسیار کم کرد.

انتخاب برای آرایش و میکاپ روز عروسی رو میتونی در این لیست ببینی.

همین حالا از بهترین آتلیه های عروس تهران درخواست قیمت کن.

لطفا کمی صبر کنید...