رد خواستگاران به دلیل تصور غلط

پرسش:دختری 27ساله با مدرک کارشناسی ارشد و ازخانواده ای سنتی و مذهبی هستم. متاسفانه به خاطر برخوردهای نامناسب خانوادم نمی تونم مسائل شخصیم رو با آنها مطرح کنم. مشکلی دارم که بخاطر اون جواب منفی به خواستگارام میدم. مشکل اینه که به خاطر ظاهر نامناسب دستگاه تناسلی ام و بزرگی و شل بودن بیش از حد لب های واژن از ازدواج می ترسم چرا که میدونم ظاهر اندام جنسی حداقل در ابتدای زندگی مشترک برای مرد مهم است و دیدن چنین ظاهری برایش خوشایند نیست. از طرفی نمیدونم جراحی زیبایی واژن برای دختران مجرد انجام میشه یا نه. به علاوه مطرح کردن دلیل جواب منفی به خواستگارام منطقی به نظر نمیرسه. خواهشمندم راهنمایی بفرمایید.
پاسخ

پاسخ: 3 نکته: 1- شما از کجا مطمئنید که ظاهر اندام تناسلی شما زشت است؟ این ذهنیت از کجا اومده؟ از اظهار نظر دیگران؟ آیا مطمئنید آنها نظرشون درست بوده؟ یا اینکه فقط خودتون چنین تصوری دارید؟ فکر نمیکنید باید در این مورد با کسی که دانایی کافی داره مشورت کنید؟
2- این فرض که در نگاه آقایان، ظاهر خانم ها اهمیت داره درسته. اما این را هم باید در نظر بگیرید که استانداردهای خاصی برای زیبایی ظاهری وجود نداره. همان طور که یک مرد از خانم های چاق خوشش می آد و یکی از خانم های لاغر، ممکنه همان چیزی که شما فکر میکنید زشته، مورد علاقه یکی دیگر باشه. مخصوصا که پای محبت و علاقه وسط باشه که در این صورت، مسائل ظاهری این چنینی به حاشیه می روند.
3- برای تصمیم گیری قطعی باید با حداقل چند متخصص زنان مشورت کنید. من نمی تونم تصور دقیقی از مشکل شما داشته باشم. ممکنه لیزرلیپولیز برای کاهش چربی های زیر پوست در ناحیه عانه بتواند کمک کنه. احتمال داره جراحی کشیدگی پوست مفید باشه. ولی شخصا بیشترین احتمالی که می دهم اینه که اساسا هیچ مساله عجیب و غیر عادی ای در کار نیست و هیچ دستکاری جراحی هم ضرورت نداره.
موفق باشین.

لطفا کمی صبر کنید...