قبل از انتخاب هر نوع رنگی برای آرایش تان باید طیف های رنگی را بشناسید. باید بدانید که آرایش روز عروسی باید سرد باشد یا گرم. شناخت رنگها به شما کمک میکند.

برای عکس و فیلم جشن عروسی اینجا می تونی بهترین آتلیه و با قیمت مناسب انتخاب کنی.

رنگ آرایش را باید با توجه به رنگ پوست، اجزای صورت، رنگ لباس و مد انتخاب کرد. برای انتخاب رنگ پایه، کرم پودر مناسب را که به رنگ اصلی پوست شبیه تر است انتخاب کنید.

ترکیب رنگها را یاد بگیرید

با داشتن کمی اطلاعات درباره رنگ ها می توانید رنگ مناسب برای آرایش را آسان تر انتخاب کنید و آن را به آرایشگرتان پیشنهاد بدهید. رنگ های قرمز، زرد و آبی رنگ های اصلی هستند. با ترکیب رنگ های اصلی...می توان رنگ های دیگر را ساخت.

ترکیب رنگهای فرعی

رنگ های فرعی با ترکیب مساوی دو رنگی اصلی بدست می آیند و عبارتند از:

زرد +آبی =سبز
قرمز +زرد =نارنجی
آبی +فزمز =بنفش

ترکیب یک رنگ اصلی و یک رنگ فرعی

با ترکیب یک رنگ اصلی و یک رنگ فرعی به طور مساوی، یک رنگ فرعی ساخته می شود:

آبی +سبز =فیروزه ای
بنفش +قرمز =ارغوانی
و ...

سرد یا گرم

رنگ ها به انواع سرد و گرم تقسیم می شوند.بعضی رنگ ها هم با توجه به روشنی و تیرگی، سرد یا گرم خوانده می شوند. در ترکیب رنگ سفید و قرمز، اگر رنگ سفید بیشتر باشد، رنگ صورتی حاصل سرد و اگر قرمز بیشتر باشد رنگ گرم است.سبز و آبی هم رنگ های سرد هستند. در پوست روشن، آبی تیره رنگ پوست را بیشتر نشان می دهد.در حالی که در پوست تیره، آبی روشن این کار را انجام می دهد. قرمز رنگ گرم ومحبوب بیشتر افراد است و با بیشتر رنگ ها به راحتی ترکیب می شود.رنگ های سیاه، سفید و خاکستری رنگ های خنثی هستند که با رنگ های دیگر به خصوص رنگ های گرم مثل زرد، قرمز و نارنجی به راحتی ترکیب می شوند.

انتخاب رنگ آرایش

رنگ آرایش را باید با توجه به رنگ پوست، اجزای صورت، رنگ لباس و مد انتخاب کرد. برای انتخاب رنگ پایه، کرم پودر مناسب را که به رنگ اصلی پوست شبیه تر است انتخاب کنید. برای خوش فرم تر و پرتر نشان دادن ابروها، باید از مداد ابرو با رنگ مناسب استفاده کنید، برای موهای جوگندمی مداد ابروی خاکستری، برای موهای قرمز مداد ابروی قهوه ای روشن و برای افرادی که موهای مشکی و پوست تیره دارند، رنگ مداد ابروی ذغالی پیشنهاد می شود.سایه چشم نیز در رنگ های متنوعی عرضه می شود.برای کسانی که چشم های کوچک دارند، سایه با رنگ روشن چشم را بزرگتر نشان می دهد. سایه چشم باید با مدل و رنگ لباس نیز هماهنگی داشته باشد.

رنگ رژ، ترکیبی باشد

رنگ رژ لب را می توان با ترکیب چند رنگ به دست آورد. خانم هایی که پوست روشن دارند، رژ لب با رنگ های شفاف و روشن را ترجیح می دهند وخانم هایی که پوست تیره دارند آسان تر طرف رنگ های تیره و تند می روند. خانم هایی که موهای بلوند، سفید و خاکستری دارند می توانند از رژ لب های صورتی روشن، قرمز روشن و نارنجی کم رنگ استفاده کنند.برای موهای قرمز، رژ لب هلویی، صورتی و قرمز روشن توصیه می شود وخانم هایی که موهای مسی و شرابی دارند می توانند رنگ های فوق را به صورت تیره تر استفاده کنند. برای موهای قهوه ای روشن رژ لب صورتی، قرمز مرجانی، قرمز شرابی، قهوه ای روشن و برای موهای قهوه ای تیره و مشکی، رنگ های فوق در طیف های تیره تر مناسب هستند.

بهترین ترکیب رنگی برای صورت شما با توجه به رنگ پوستتان چیست؟

اگه می خوای جشن عروسیت رو توی تالار پذیرایی برگزار کنی، شیک ترین ها رو می تونی اینجا انتخاب کنی.