برای خواستگاری چی بپوشم؟ این یکی از مهم ترین سوال ها و دغدغه های دختر خانم ها برای مراسم خواستگاریشان است. پوشیدن لباس آراسته و مناسب برای خواستگاری کار سختی نیست ؛ اگر با مشاوران نوعروس همراه باشید.

برای عروسی لوکس، شاد و دورهمی می تونی این لیست رو ببینی.

اگر به زمان خواستگاری تان نزدیک شدید ولی هنوز در مورد انتخاب سر و ظاهر و لباس تان تصمیم نگرفتید، این راهنما را از دست ندهید.

روز خواستگاری با موهایم چکار کنم؟

سعی کنید موهایتان را ساده جمع کنید و از به کار بردن تزئینات پر زرق و برق برای مو خودداری کنید. هر چه در جلسه اول طبیعی تر به نظر برسید بهتر است. در ضمن استفاده از هدبندهای مرواریدی یا نگین دار، اصلاً به درد جلسه اول خواستگاری نمی‌خورد پس دورش را خط بکشید!

لازم نیست موهایتان را حتما باز بگذارید یا اتو و سشوار بکشید، اما اگر تصمیم گرفتید موهایتان را ببندید، لطفاً سراغ شینیون نروید به خصوص در جلسه اول خواستگاری و تا هر جلسه دیگری پیش از بله بران.

کفش یا صندل؟

اگر کف منزل تان فرش یا موکت است بهتر است به جای کفش، از جوراب یا کفش روفرشی استفاده کنید. استفاده از صندل هم ایرادی ندارد اما به شرط اینکه پاشنه‌اش نوک تیز نباشد و تق تق روی کف منزل صدا ندهد. در صورتی که کف منزل شما پارکت یا سرامیک است، پوشیدن روفرشی انتخاب بهتری است چون هر لحظه نگران نیستید که مبادا زمین بخورید و اسباب خنده شوید!

قد بلند هستید یا کوتاه خیلی فرق نمی‌کند، سعی کنید اندازه پاشنه‌ صندل یا کفشی که می‌پوشید خیلی بلند نباشد تا خواستگارتان بتواند شما را همانطور که هستید ببیند و بسنجد.

کت دامن بهتر است یا کت شلوار؟

اگر جلسه اولی است که قرار است با خانواده خواستگارتان آشنا شوید، کت و شلوار نپوشید. اگر اصرار به پوشیدن کت و شلوار دارید، یقه بلوزتان خیلی باز نباشد، کت خیلی تنگ نباشد و آنقدر هم بلند باشد که تا روی باسن را بپوشاند.

چنانچه قصد پوشیدن کت و دامن دارید، بهتر است آن را با ساپورت بپوشید. از پوشیدن کت و دامن بدون ساپورت خودداری کنید. بعدا فرصت زیادی برای نشان دادن این زیبایی ها خواهید داشت!

رنگ های خیلی تیره یا خیلی روشن یا براق، رنگ مشکی و طوسی و خاکستری برای خواستگاری مناسب نیست در عوض می‌توانید رنگ‌های آبی، صورتی ملایم، بنفش، یاسی، نیلی، سبز، کرم و... را امتحان کنید. شرط اصلی این است که اجزای مختلف لباستان به شما و به همدیگر بیاید و اصطلاحا ست باشد. ###
از پوشیدن لباس‌های خیل تنگ یا خیلی گشاد که باعث ایجاد سوءتفاهم در مورد اندامتان می‌شود خودداری کنید.

اگر در حالت کلی چادری هستید، اشکالی ندارد در جلسه خواستگاری هم چارد شیک سر کنید ولی لازم نیست سفت و سخت رو بگیرید. در نهایت اینکه به عنوان یک دختر خانم چادری در جلسه خواستگاری هم چادر داشته باشید یا نه، بستگی به تصمیم شما و نظر خانواده‌تان دارد. ولی در حالت کلی بهتر است خواستگارتان و خانواده او شما را همانطور ببینند که در مهمانی‌های رسمی و نیمه رسمی با حضور مردان نامحرم حاضر می ‌شوید.

لباس زیر در خواستگاری دیده نمی‌شود ولی لطفا از پوشیدن لباس‌های زیر بزرگ و شل خودداری کنید چون نمای جالبی برای لباستان ایجاد نمی‌کند.

یادتان باشد که این جلسه خواستگاری شماست نه اولین روز مدرسه، پس لزومی ندارند که همه اجزای لباستان هم رنگ باشد ولی باز هم معنایش این نیست که شهر فرنگ درست کنید! ست بودن رنگ دامن، پیراهن، کفش یا روفرشی و روسری یا شال نشانه آراستگی و دقت و سلیقه شماست. ست کنید اما لزوما هم رنگ نپوشید.

روز خواستگاری چی بپوشم؟

اینکه شال و روسری داشته باشید یا خیر کاملا به عقاید خودتان بستگی دارد. اما نکته اصلی این است که دقیقا همانقدر پوشش داشته باشید که همیشه به آن پایبند هستید.

چه اندازه آرایش مناسب روز خواستگاری است؟

سعی کنید آرایش ملایمی داشته باشید که در نگاه اول خیلی به چشم نیاید و توی ذوق نزند. از کشیدن خط چشم های خیلی پهن، خیلی کشیده، ریمل به مقدار زیاد، سایه‌های براق، مالیدن اکلیل و... خودداری کنید.

لباس‌های سنگین، لباس شب، لباس‌هایی که در ناحیه شانه و سینه خیلی باز هستند، لباس‌هایی با حلقه آستین خیلی باز، لباس‌های کاملاً چسبان که بدنتان را به صورت کامل در معرض نمایش قرار می دهد، معمولا برای خواستگاری مناسب نیستند.

روز خواستگاری چی بپوشم؟

سعی کنید عطری که برای خواستگاری تان می زنید خیلی گرم، شیرین و تند نباشد. در عوض عطرهای ملایم با تم بوی میوه یا جنگل را انتخاب کنید.

برای داشتن زیورآلات هم بهتر از انواع نازک و ظریفش را انتخاب کرده و دست چپتان را کاملا خالی نگه دارید.

###

برای عروسی لوکس، شاد و دورهمی می تونی این لیست رو ببینی.