همه عروس خانم ها میخواهند روز عروسی زیباترین باشند اما بعضی از روش های زیبا کردن عروس ها در سالن زیبایی بسیار خطرناک است.

بعضی از کارهایی که در سالن‌های زیبایی انجام می‌شوند بیشتر از اینکه به زیبایی شما کمک کند به سلامتی‌تان لطمه می‌زنند؛ مانند رنگ کردن مژه‌ها، برنزه شدن در سالن‌های زیبایی و انواع کارهای دیگری که به بهانه زیبایی بیشتر انجام می‌شوند و سلامتی را به خطر می‌اندازند. 

رنگ کردن مژه‌ها

این روزها رنگ‌هایی به بازار آمده است که مخصوص رنگ کردن مژه‌هاست. این رنگ‌ها مانند رنگ مو شیمیایی هستند. توجه داشته باشید رنگ کردن مژه‌ها می‌تواند باعث بروز عفونت‌های جدی چشم شود که گاهی به نابینایی هم منجر می‌شود. توصیه می‌شود از خیر این قبیل زیبایی‌ها بگذرید یا حداقل خودتان دست به کار نشوید و این کار را به آرایشگرهای حرفه‌ای بسپارید.

مانیکور و پدیکور

اگر چه این روزها این کار بین خانم‌ها بسیار رواج پیدا کرده است و به راحتی انجام می‌شود اما همین کار ساده می‌تواند دردسر ساز باشد. اگر ابزاری که برای مانیکور استفاده می‌شود استریل نباشد می‌تواند باعث ابتلا به عفونت استافیلوکوک شود که بسیار خطرناک و مرگبار است. ابزار کثیف و غیراستریل پدیکور نیز می‌تواند باعث انتشار قارچ‌ها شود که به عفونت پا منجر می‌شود. برای اینکه خیالتان از این قبیل نگرانی‌ها راحت شود حتما ابزار و وسایل خود را به آرایشگاه ببرید و یا اینکه از آرایشگر بخواهید از لوازم جدید استفاده کند.

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس که باعث کاهش چین و چروک‌های پوست می‌شود در ظاهر مطمئن و بی‌خطر است اما همین کار بی‌خطر می‌تواند عوارض جانبی زیادی در پی داشته باشد مانند خون مردگی، کبودی یا ورم پوست. اگر قصد دارید این کار را به آرایشگر سر کوچه ‌بسپارید سخت در اشتباهید و خودتان را در معرض خطر قرار می‌دهید.

صاف کردن مو به روش کراتینه برزیلی

اگر شما هم دنبال صاف شدن موهایتان هستید احتمالا اسم کراتینه برزیلی را شنیده‌اید. در این روش از مواد و محصولات شیمیایی برای صاف کردن موهای فر و مجعد استفاده می‌شود که می‌تواند خطرناک باشد. این محصولات حاوی فرمالدئید هستند که می‌تواند باعث سوزش چشم‌ها و پوست شود و در طولانی مدت مشکلات تنفسی ایجاد کند. آرایشگرهایی که از این محصولات شیمیایی استفاده می‌کنند بیشتر در معرض خطر قرار دارند زیرا بیشتر در معرض این مواد شیمیایی قرار می‌گیرند. اگر می‌خواهید موهایتان را صاف کنید به دنبال آرایشگاهی باشید که از محصولات فاقد فرمالدئید استفاده می‌کند.

برنزه شدن در سالن‌های زیبایی

آیا هر کاری برای اینکه پوست تان به رنگ عسل در بیاید انجام می‌دهید؟ با این کار سلامت تان را به خطر می‌اندازید زیرا آن را در معرض ابتلا به ملانوما قرار می‌دهد که نوعی سرطان پوست کشنده است. این نوع برنزه شدن همچنین باعث پیری زودرس و پیدایش خال‌های زشت روی پوست می‌شود. برنزه شدن در سالن‌های زیبایی را فراموش کنید یا حداقل از روش‌های خانگی و طبیعی برای این کار استفاده کنید.