چکار کنیم که صورتمان موقع رژیم گرفتن افت نکند؟ این درخواست خیلی از خانم‌ها و آقایانی است که برای گرفتن رژیم لاغری اقدام می‌کنند و نگرانند که چند کیلو کاهش وزن باعث شود صورتشان به اصطلاح افت کند، چروک بردارد یا پیر شود.

همین حالا قیمت منو تالار رو درخواست کن و برای بازدید تالار دلخواهت هماهنگ کن.

 حتی بعضی‌ها پا را فراتر از این هم می‌گذارند و انتظار دارند رژیمی بگیرند که صورت را لاغر نکند. این خواسته‌ها تا چه اندازه معقول و قابل اجراست؟

دکترهاشمی، دبیر انجمن پیشگیری و درمان چاقی ایران و عضو انجمن بین‌المللی مطالعات چاقی می‌گوید: «قطعا صورت کسی که رژیم می‌گیرد، تا حدی لاغر می‌شود و واقعا نمی‌شود جوری رژیم گرفت که صورت درستخوش هیچ گونه تغییر نشود. بعد از کاهش وزن به خصوص اگر وزن از دست رفته زیاد و قابل توجه باشد پوست صورت ممکن است دچار کمی افتادگی شود. برای اینکه این اتفاق نیفتد به همه کسانی که می‌خواهند شروع به رژیم گرفتن کنند توصیه می‌کنیم به طور روزانه آب و مایعات فراوان استفاده کنند تا از افتادگی پوست در نتیجه لاغر شدن پیشگیری شود. نوشدین روزانه دو لیتر آب و مایعات به میزان قابل ملاحظه‌ای از تخریب پوستشان جلوگیری می‌کند.»

به گفته این متخصص تغذیه و رژیم درمانی هر چه سن فردی که می‌خواهد برنامه کاهش وزن را شروع کند بالاتر باشد، افتادگی پوست هم کمتر رخ می‌دهد. متاسفانه خیلی از افرادبه صورت چاق خود عادت کرده‌اند و وقتی چهره‌شان به وضعیت 10-15 سال قبل بر می‌گردد، احساس می‌کنند یکبار پیر شده‌اند.
    
دکتر هاشمی اضافه می‌کند: «در ضمن اقدامات زیبایی متعددی وجود دارد که فرد بعد از کاهش وزن و رسیدن بهوزن مطلوب که براس سلامتی لازم است، می‌توانند آنها را امتحان کنند. یکی از این روش‌ها استفاده از لیفتینگ‌های موضعی یا تزریق چربی و... است که افتادگی پوست را برطرف می‌کند.»

او در پایان تاکید می‌کند: «آنهایی که نمی‌خواهند افتادگی چندانی در پوستشان رخ ندهد، سراغ رژیم‌های لاغری بسیار محدود و شدید نروند چون کاهش وزن ناگهانی می‌تواند این تاثیر را بیشتر کند. این نکته را هم به خاطر داشته باشید که هیچ قرص و دارویی وجود ندارد که بدن شما را لاغر کرده اما کاری به صورتتان نداشته باشد، پس فریب تبلیغات الکی را نخورید و گمراه نشوید.

همین حالا قیمت منو تالار رو درخواست کن و برای بازدید تالار دلخواهت هماهنگ کن.