زود از دست نامزدم عصبانی می شوم

پرسش:دختری 28 ساله هستم. 6 ماهه که عقد کردم. همسرم مرد خوبیه و به هم علاقه مندیم. اما احساس میکنم حرف همدیگر رو متوجه نمیشیم. من روز به روز حساس تر و عصبی ترمی شم. متاسفانه نمی تونم عصبانیتم رو کنترل کنم. نمی دونم چطور در مقابل رفتارهای او عکس العمل نشون بدم. لطفا مرا راهنمایی کنید.
پاسخ

پاسخ: اگر این پرخاشگری شما منحصرا نسبت به همسرتونه و در مورد بقیه نیست، به نظرم باید هرچه سریع تر و قبل از شروع زندگی مشترک، همراه همسرتون به مشاور مراجعه کنین تا موضوع کامل بررسی بشه. اما اگه کلا و در مورد همه این طور بودین و هستین، این موضوعیه که باید به صورت جداگانه روش کار کنین و این جا هم کمک مشاور می تونه مفید باشه. در هر صورت این موضوعی نیست که بشه مکاتبه ای حلش کرد.
فقط به عنوان یه توصیه کلی می تونم بگم این یک اصل رو همیشه در نظر داشته باشین. وقتی که برانگیخته و عصبی میشین، کناره گیری کنین. ادامه گفتگو تو این شرایط اصلا توصیه نمیشه. وقتی گفتگو رو ادامه بدین که آرامش پیدا کرده باشین و اگه باز این گفتگو به دلیل عصبانیت شما یا همسرتون داشت متشنج می شد، مجددا گفتگو رو قطع کنین و دور بشین و با انجام کار دیگه ای خودتون رو آروم کنین. تکرار این رفتار کم کم می تونه شرایط رو کنترل کنه.

لطفا کمی صبر کنید...