در صورتیکه فرم صورت شما دایره یا بیضی شکل است برای زیبایی بیشتر به چند نکته دقت کنید؛ مدل آرایش خود را بر اساس فرم گرد یا کشیده صورت تان تغییر دهید تا تفاوت را ببینید!

برای داشتن چهره ای زیبانر از همیشه به فرم چهره تان بیشتر توجه کنید. وقتی بدانید که با توجه به شکل صورت چه رنگ مو و آرایشی برای شما مناسب تر است، هنگام صحبت با آرایشگران راحت تر تصمیم می گیرید و از نتیجه کارشان راضی تر می شوید.

صورت تان گرد است؟

این نوع صورت به شکلی است که پیشانی، گونه‌ها و چانه در کنار هم دایره را تشکیل می‌‌دهند. به طوری که صورت چاق، گوشت‌آلود و ناهماهنگ دیده می‌‌شود. گونه‌هـا اغلب پر و گوشت‌آلود بوده و استـخوان گونه پیدا نیست. صورت‌های گرد دارای انحناهای ملایمی هستند. مدل و رنگ موی مناسب می‌تواند صورت را کشیده‌تر جلوه دهد.

موها را باید ...

رنگ مو:‌ مش و هایلایت برای افرادی که صورت گردی دارند بهترین گزینه است. از آرایشگر خود بخواهید بالای پیشانی را روشن‌تر و پایین گوش‌ها و فک را تیره‌تر کند.
مدل مو: از مدل موی مصری و چتری‌های حجیم دوری کنید. این مدل‌ها پهنای صورت را بیشتر نشان می‌دهند. به دنبال مدل‌های متعادل‌تری، مانند چتری‌های نسبتا بلند که پشت یک گوش جمع می‌شوند یا موهای لایه‌ای باشید.
نکاتی برای زیبایی بیشتر: لباس‌هایی که یقه‌های بازتری دارند صورت شما را کشیده‌تر نشان می‌دهند. لباس‌های یقه گرد برای چنین صورت‌هایی مناسب نیستند زیرا صورت را گردتر نشان می‌دهند.


آرایشتان باید ...

- جاهایی که باید تیره شوند: اطراف فک، شقیقه‌ها و گردن
- جاهایی که باید روشن شوند: وسط بینی، وسط گونه ها، پیشانی و چانه
- رژ گونه: زیر استخوان گونه


صورت تان کشیده است؟

در این نوع صورت علاوه بر پیشانی، چانه هم بلند و دراز است. برای همین صورت خسته دیده می‌‌شود استخوان گونه فاقد برجستگی است زیرا که صورت دراز و کشیده است؛ یادتان باشد صورت‌های مستطیل و کشیده پهنای کمی دارند. در واقع طول آنها زیاد و عرض‌شان کم است. این مدل صورت یکی از مدل‌های زیبا و شیک محسوب می‌شود اما بهتر است با استفاده از مدل و رنگ موی مناسب در آن کمی تعادل ایجاد کرد.

موهایتان باید ...

رنگ مو: به دنبال رنگی باشید که در قسمت ریشه تیره‌تر و هر چه به سمت پایین می‌آید روشن‌تر شود. چنین رنگی صورت شما را گردتر نشان می‌دهد و نوعی تعادل ایجاد می‌کند.
مدل مو: مدل مو صورت‌های کشیده باید به گونه‌ای باشد که در اطراف صورت حجم مو زیاد باشد. برخی مدل‌های لایه‌ای نیز مناسب این‌گونه صورت‌ها هستند. همچنین باید از حجم زیاد مو در بالای سر پرهیز کرد. همچنین چتری‌های پر و حجیم برای افرادی با صورت کشیده بسیار زیبا خواهد بود.
نکاتی برای زیبایی بیشتر: گردنبند‌های کوتاه و پیراهن‌های یقه باز زیبایی صورت‌های کشیده را بیشتر می‌کند. همچنین استفاده از گوشواره های پهن نیز به این افراد توصیه می‌شود.
نکته: اگر بینی بلندی دارید و می‌خواهید آن را کوتاه‌تر جلوه دهید، فقط پل بینی خود را روشن‌تر کنید نه تمامی روی بینی.

آرایش تان باید ...

- جاهایی که باید تیره شوند: پیشانی (سر حد موی سر و پیشانی)، چانه، زیر گونه‌ها.
- جاهایی که باید روشن شوند: بالای استخوان‌های گونه و پیشانی و روی فک‌ها
- رژگونه : استخوان‌های گونه