شب زفاف؛ شبی که قرار است بعد از بدو بدوهای روز عروسی و روزهای قبل از آن در اتاقی کنار همسرتان آرام بگیرید و لحظات رمانتیک و جذابی را رقم بزنید.

برای عروسی لوکس، شاد و دورهمی می تونی این لیست رو ببینی.

برای اینکه لحظات‌تان به یادماندنی تر شود، کافیست چند کار ساده انجام بدهید کارهایی که خیلی از شما وقتی نمی گیرد اما تاثیری که دارد بسیار چشمگیر است.

در شب زفاف اتاق خواب را شلوغ نکنید

خیلی ها به اشتباه فکر می‌کنند شب زفاف باید اتاق خواب شان را پر از دسته گل های باقی مانده از مراسم عروسی کنند و روی تخت مروارید و انواع صدف های رنگارنگ بریزند و کلی وسیله تزیینی دیگر. در حالیکه این بدترین کاریست که قرار است برای آرام ترین شب زندگی تان رقم بزنید و با این کار نه تنها نمی توانید شب خوبی داشته باشید، بلکه خودتان را هم آزار می دهید.

پرده توری تخت در شب زفاف

اگر دوست ندارید دور تخت تان پرده های توری برای همیشه آویزان باشد، بهتر است فقط برای شب زفاف کمی کوتاه بیایید و از این تورها استفاده کنید. زمانی که مشغول چیدمان خانه هستید بالای تخت سه چوب پرده پیچ کنید و برایش پرده توری مخصوص بخرید تا تخت شما دارای حفاظ توری شود. این تور حسابی حال و هوای تان را عوض می کند و البته ممکن است آنقدر دوست اش داشته باشید که بخواهید آن را برای همیشه به عنوان دکور اتاق خواب تان نگه دارید.

شمع و گلِ شب زفاف

از قبل هماهنگ کنید یکی از دوستان نزدیک یا خواهرتان قبل از بازگشت شما از مراسم عروسی، به خانه تان برود و روی تخت را با گل‌ تزیین کند. اگر رو تختی تان سفید است به کسی که مسئول تزیین تخت تان هست بگویید از گل سفید استفاده کند تا در اولین روز زندگی مشترک تان مجبور نشوید رو تختی تان را بشویید. کار دیگری که باید به آن شخص محول کنید نورانی کردن خانه است. به او بگویید راه شما از در ورودی به سمت اتاق خواب را شمع های وارمر ترجیحا عطری بچیند و زمانی که شما به حیاط منزل‌تان رسیدید آن ها را روشن کند و از اتاق خارج شود. اجازه بدهید شمع‌ها تا زمانی که بیدار هستید، در کنارتان روشن بمانند، چون انرژی خوبی به شما منتقل می‌کنند. برای اینکه خانه تان رمانتیک‌ تر از چیزی که هست بشود، بهتر است از او خواهش کنید یک عود هم برای‌تان روشن کند.

تخت‌تان را خوشبو کنید

اسپری اسطوخودوس جزو بهترین انتخاب‌ها برای شب زفاف است چون هم آرامش را به شما هدیه می دهد، هم بدن تان را ریلکس می کند. این اسپری خوشبو، آرامبخش و خواب آور را روی تخت‌خواب‌تان اسپری کنید و اجازه بدهید این عطر یک محیط پر از آرامش را برای شما به ارمغان بیاورد. البته از مصرف بیش از حد آن خودداری کنید، چون ممکن است به سرعت شما را مهمان یک خواب طولانی و سنگین کند. در حدی از این عطر اسپری کنید که فقط بوی خوشی به مشام‌تان برسد و استرس تان کم شود.

موسیقی را فراموش نکنید

گوش کردن به موسیقی بسیار گوش نواز است. هم استرس را از شما دور می کند، هم حال و هوایی رمانتیک را در شما رقم می زند البته همه این ها زمانی اتفاق می افتد که شما موسیقی تان را به درستی انتخاب کنید. بهتر است یک موسیقی بدون کلام و ملایم برای شب زفاف تان در نظر بگیرید.

برای عروسی لوکس، شاد و دورهمی می تونی این لیست رو ببینی.