اگر مشتری سایت‌ها و کانال‌های زیبایی و تناسب اندام باشید حتما دیده و شنیده‌اید که از ساکشن به عنوان روشی برای درمان چاقی موضعی استفاده می‌شود

همین حالا قیمت منو تالار رو درخواست کن و برای بازدید تالار دلخواهت هماهنگ کن.

تحریریه نوعروس/ مستانه تابش :  در جریان باشید که این کار سال‌هاست که در دنیا انجام می‌شود و تا به حال حواشی فراوانی هم داشته و قطعا شما هم یادتان هستند که حدود 10-20 سال پیش ماجراهای فراوانی روی زبان‌ها افتاده بود که از مرگ خانم‌هایی حکایت می‌کرد که قصد داشتند با ساکشن از شر چربی‌های موضعی خلاص شوند. به همین خاطر هم هست که هنوز خیلی ها تصور می‌کنند که ساکشن روشی مرگ‌آور و دردناک است. متاسفانه شما اشتباه فکر می‌کنید یا اینکه افکارتان مربوط به حدود 30-35 سال پیش است!

علم پزشکی به خصوص در حوزه زیبایی طی 10 سال گذشته به شدت پیشرفت کرده است. به همین خاطر در حال حاضر روش‌های متفاوتی برای کاهش سایز به صورت موضعی ابداع شده‌اند که پایه و اساس هر کدامشان روش ساکشن است، اما به سختی می‌توان آنها را لیپوشاکشن نامید. این روش‌های جدید اینگونه طرح‌ریزی شده اند که چربی‌های موضعی را با استفاده از بی‌حسی در ناحیه مورد نظر از بین می‌برند. این روش دقیقا مثل این است که شما به متخصص پوست مراجعه کرده و بخواهید یک خال را از روی دست یا صورت‌تان بردارید. این روش‌ها نه درد چندانی دارند و نه اسکار یا محل زخم روی پوست شما به جا می‌گذارند. در ایران نیز مانند آمریکا و اروپا بسیاری از این روش‌ها در حال حاضر مورد استفاده قرار می‌گیرد و اتفاقا خیلی‌ها به ویژه خانم‌ها به شدت از این روش‌ها استقبال می‌کنند.

سه روش لیپوماتیک، بادی جت و اولترازد جزو روش‌های ساکشن جدید هستند که در ایران نیز به شدت پرطرفدار هستند و در ادامه قصد داریم اثربخشی هرکدام از این روش‌ها را بررسی کنیم.

پایه و اساس روش لیپوماتیک چیست؟
اساس روش لیپوماتیک ساکشن کردن چربی‌های نامطلوب با استفاده از ضربه و قدرت است. این دستگاه شامل نوعی میله فلزی ظریف است که از طریق یک سوراخ بسیار کوچک وارد بدن می‌شود و در بافت چربی شما ارتعاش‌هایی را در حد میلی‌متر ایجاد می‌کنند و دقیقا همین لرزش‌های خفیف است که بافت چربی را به هم ریخته و باعث از بین رفتن آنها می‌شود. در این فرایند چربی‌های نامطلوب زیر پوست که سفت و سخت به هم دیگر چسبیده هستند و در حالت عادی نمی‌توانند از بدن خارج شوند، بعد از به هم ریخته شدن ساختارشان به راحتی قابل خارج کردن هستند. ###

برای اینکه بهتر منظور را متوجه شوید و ببینید که لیپوماتیک چه‌طور به رفع چربی‌های موضعی کمک می‌کند، بهتر است یک دیوار آجری را در ذهن خود مجسم کنید. اگر بخواهید این دیوار را خراب کنید، چه می‌کنید؟ یکی از روش‌هایی که جلوی پای شما قرار دارد این است که این آجرها را بدون اسیب دیدن از دیوار جدا کرده و کنار بگذارید. خب، این آجرها همان سلول‌ها یا نکه‌های چربی ناخواسته‌ هستند که شما می‌خواهید خودتان را از شرشان خلاص کنید. لیپوماتیک این‌ها را از هم جدا کرده و سپس ساکشن انجام می‌شود تا چربی‌ها خارج شوند.


    

پایه و اساس روش بادی جت چیست؟
بادی جت روشی برای کاهش سایز موضعی است که با اسفاده از نیروی آب صورت می‌گیرد. در این روش هم مثل روش لیپوماتیک سوراخ کوچکی ایجاد و فشار آب ضرباتی را در حد و اندازه میلی‌متری در بافت چربی شما ایجاد می‌کند و بافت چربی را به هم می‌ریزد. در روش بادی جت نیز تکه‌های چربی به صورت سالم باقی می‌مانند. بخشی از این چربی‌ها با استفاده از روش ساکشن از بدن خارج می‌شوند ولی این روش نتیجه صددرصدی نداشته و بخشی از چربی در بدن باقی می‌ماند و دوباره می‌تواند حجم پیدا کند.

پایه و اساس روش اولتراسوند چیست؟
اولتراسوند نیز مانند و روش قبل برای کاهش موضعی چربی‌ها به کار می‌رود و دستگاهی که با آن این کار انجام می‌شود، اولترازد نام دارد. در این روج موج‌های اولترازد تا شعاع یک سانتی‌متر با قدرت زیاد به بافت تابانده می‌شود. این موج‌ها سلول‌های چربی را به طور کامل منهدم کرده و از بین می‌روند و در نتیجه بعد از انجام این روش چیزی از بافت چربی باقی نمی‌ماند جز یک مایع زرد رنگ. در این روش سلول‌های چربی در ابعاد بسیار کوچک میلی‌متری از بین می‌روند و دیگر امکان تشکیل مجدد را نخواهند داشت. درست مثل اینکه آن دیوار آجری را تبدیل به پودر کرده باشید!

کدام روش ساکشن بهتر است؟
با توجه به توضیحاتی که داده شد شما کدام روش را می‌پسنید یا به نظرتان کدامیک بهتر جواب می‌دهد؟ برای اینکه پاسخ این سوال را بدانید دوباره آن دیوار آجری را توی ذهنتان مجسم کنید. در روش بادی جت و لیپوماتیک ساکشن به طور کامل انجام نمی شود و اگر خیلی خوش‌شانس باشید حدود 80 درصد از چربی‌ها از بدن‌تان خارج می‌شود و 20 درصد باقی مانده سرجای خود باقی می‌مانند. بنابراین ممکن است دوباره گرد هم جمع شده و خود را به صورت چاقی موضعی نشان دهند. در حالیکه در روش اولترسوند یا همان استفاده از دستگاه اولترازد، بیش از 70 درصد از چربی که به فرم مایع درآمده از بدن خارج شده و 30 درصد باقی‌مانده نیز به مرور و طی چند ماه به طور کامل دفع می‌شود.

برای عروسی لوکس، شاد و دورهمی می تونی این لیست رو ببینی.