تازه عروس ها مدام برای پا گشا به منزل اقوام دعوت می شوند و یکی از معضلاتی که وجود دارد این است :«چی بپوشم؟» برای برطرف کردن این مشکل شما نیاز به یکسری فوت و فن ست کردن لباس دارید.

تحریریه نوعروس / مژده باقری: تازه عروس ها در زمان نامزدی و بعد از عروسی مدام برای پا گشا به منزل اقوام دعوت می شوند و یکی از معضلاتی که در این بین وجود دارد این است :«چی بپوشم؟» برای برطرف کردن این مشکل شما نیاز به یکسری فوت و فن ست کردن لباس دارید. فوت و فن هایی که اگر آنها را به کار بگیرید نه تنها خودتان ست زیبایی برای لباس پیدا می کنید بلکه می توانید از همسرتان هم بخواهید لباسش را با شما ست کند. پیشنهاد ست امروز ما سفید سرمه ای است.

چه چیزهایی لازم داریم؟

برای اینکه ست شما خیلی پرفکت و زیبا باشد نیاز به وسایل زیر دارید:

به یک بلور سفید ترجیحا آستین دار
یک دامن کلوش سرمه ای که انتخاب قدش با شماست اما اگر پایین زانو باشد زیبایی اش بیشتر می شود
یک کفش سرمه ای پاشنه دار که بهتر است پاشنه اش را با قد همسرتان ست کنید و در ضمن خودتان هم برای قدم برداشتن با آن راحت باشید
یک کیف سفید و سرمه ای که با روسری تان ست باشد
زیورآلات شما که شامل تعدادی النگوی سرمه ای، یک ست گردنبند و گوشواره و البته یک دستبند می شود.

ست سفید و سرمه ای 

برای شروع کار شما باید بلوز سفید که انتخاب کرده اید را بپوشید و آن را با دامن تان هماهنگ کنید. اگر مدل لباس تان جوری است که باید داخل دامن تان برود بهتر است حتما از یک کمربرند استفاده کنید. بهتر است رنگ این کمربند متمایز از ست سفید و سرمه ای تان نباشد و از آنجایی که باید کمربند به چشم بیاید، گزینه ی سفید مناسب تر است.
زمان خرید کمربند حتما به این دقت کنید که کمربندتان سگک بزرگی نداشته باشد چون قرار است توجه آدمهایی که شما را می بینند روی صورت، زیورآلات و بقیه ی لباس های شما باشد و نباید این توجه را از آنها بگیرید و معطوف به زرق و برق کمربندتان کنید.
بعد از پوشیدن بلوز و دامن نوبت می رسد به آرایش کردن که توصیه ی ما برای این ست یک آرایش ملایم است با یک رژ لب قرمز که با تُن سرمه ای لباس تان تناقض داشته باشد. البته رنگ زرشکی هم انتخاب مناسبی به نظر می رسد.

 ست سفید و سرمه ای

بعد از آرایش نوبت می رسد به زیورآلات تان. گردنبند تان بهتر است حتما بزرگ باشد و باید آن را روی یقه ی بسته ی لباس تان بیندازید. برای این مدل لباس یقه بسته با گردنبند و گوشواره ی بزرگ، شینیون کردن موها یا بالا بستن آنها گزینه ی مناسبی است. برای انتخاب لاک، پیشنهاد ما لاک همرنگ رژلب تان است که به درخشش بیشتر شما کمک می کند. لازم نیست رنگ لاک تان را حتما با لباس تان ست کنید. لاک هم می تواند تناقض زیبایی در فرم لباس پوشیدن شما ایجاد کند.
حالا خودتان را در آینه نگاه کنید و با پوشیدن روسری، کفش و مانتویی که انتخاب کرده اید به استقبال یک مهمانی بی نظیر بروید و حسابی بدرخشید. البته یادتان باشد این گزینه ها را می توانید با رنگ های دیگر هم امتحان کنید. مثلا برای ست سرمه ای تان، بلوز زرد هم انتخاب مناسبی است. یا برای بلوز سفید تان می توانید از دامن و زیورآلات مشکی استفاده کنید. ترکیب رنگ ها با خودتان است اما حتما استاندارهای لازمی که به شما گوشزد کردیم را فراموش نکنید.