چیدمان سفره عقد، یکی از بخش های مراسم عروسی است که به شما کمک می کند تا مراسم متمایزی داشته باشید. خصوصا وقتی خودتان سفره عقد را آماده کنید.

همین حالا قیمت منو تالار رو درخواست کن و برای بازدید تالار دلخواهت هماهنگ کن.

یکی از المان های مراسم ازدواج، سفره عقد است؛ سفره ای خاطره انگیز که در کنار آن عهد و پیمان ازدواج بسته می شود. همه سفره های عقد معمولا محتویات یکسانی دارند؛ قرآن، آینه و شمعدان، نبات، نقل و سکه، فندق و گردو و بادام، نان و پنیر و سبزی، گل، آب، میوه، عسل و کله قند. این ها به صورت معمول در همه سفره های عقد وجود دارد؛ اما شما می توانید با سلیقه شخصی سفره عقدتان را تزیین کنید.

تم سفره عقد

خیلی ها برای مراسم عروسی خود از تم های رنگی استفاده می کنند، یعنی با انتخاب یک رنگ فضا و دیزاین مراسم شان را با هم ست می کنند؛ کار سختی هم نیست، اصلا هم لازم نیست آن را به عهده تشریفات های پر هزینه بگذارید. خودتان می توانید با صرف مبلغ کمی و خرج کردن سلیقه، رنگ و لعاب بیشتر به مراسم تان بدهید. بعد از انتخاب تم و رنگ جشن می توانید با دست باز تر به ایده هایتان فکر کنید.
راحت ترین و دم دست ترین کاری که می توانید انجام دهید، استفاده از پارچه های ساتن و تورهای رنگی است که با رنگ فضای شما همخوانی داشته باشد؛ می توانید از پارچه ساتن یا تور برای کف سفره و دور ظرف ها استفاده کنید. اگر هم طرفدار سادگی هستید می توانید با روبان یا همان تورها شکوفه یا پاپیون برای ظرف های پایه دار، جام عسل، و جای حلقه ها درست کنید که هارمونی رنگ ها در آن رعایت شود.

سفره عقد برای سنتی پسندها 

حتی اگر شما تم یا رنگ خاصی را هم برای جشن خود در نظر نگرفته اید می توانید با سلیقه و میل خودتان سفره عقدی متفاوت از چیزی که دیگران همیشه دیده اند بچینید. سفره عقد را عموما اجاره می کنند چون بعد از مراسم هیچ کارایی و کاربردی برای عروس و داماد ندارد. به هر حال شما می توانید با ظروف دلخواه که شبیه سفره عقدهای معمول نیست خودتان را از دیگران متمایز کنید که این به سلیقه شخصی تان برمی گردد.
مثلا اگر علاقه مند به ظروف سنتی هستید می توانید از رنگ آبی لاجوردی که با این ظروف هماهنگ است استفاده کنید. ایده دیگر استفاده از کوزه ها و حجم هایی شبیه به آن است، رنگ گرم و صمیمی سفال حس خوبی را منتقل می کند، علاوه بر این می توانید تمام المان های سفره عقد مثل گردو، بادام، نقل، سکه و غیره را به صورت آبشاری با استفاده از چسب روی این کوزه ها بچسبانید و با ترمه که هماهنگی بیشتری با این سبک و رنگ دارد سفره عقد خود را کامل کنید.

سفره عقد دوست داران کلاسیک 

دوست داران سبک کلاسیک این روزها بیشتر هستند، کسانی که نه آن سادگی محض که جلوه گری نداشته باشد را می پسندند، نه به شلوغی ها و پر زرق و برق بودن علاقه دارند. پیشنهاد ما برای افرادی که به اصطلاح به سبک کلاسیک علاقه مند هستند استفاده از تک رنگ سفید با تورهای فراوان است، سبکی که شبیه به یک رویا یا خواب است. استفاده از ظروف سفید، تورهای زیاد در کف سفره عقد و حتی دور ظروف، گل های سفید و صورتی بسیار ملایم. ظروفی که در این سفره ها استفاده می شود باید بیشتر پایه بلند و کشیده باشد تا از بین انبوه تورها خودنمایی کند و المان های اصلی سفره عقد در آن مشخص باشد.

همین حالا از بهترین آتلیه های عروس تهران درخواست قیمت کن.