شرایط پرداخت مهریه بعد از 12 سال طلاق

پرسش: سال 82 طلاق انجام شد مهریه بصورت قبضهایی هست که هر ده ماه مبلغ 500.000 تومان باید پرداخت میشده که نشده حتی یک قبض و قسط هم پرداخت نشده. مهریه به صورت سکه بوده که طبق نرخ روز حدود صد هزار تومن حساب شده اون زمان گفتند که اگر قبضها پرداخت نشود حتی یکی از قبضها همه به صورت نقد باید پرداخت شود. آیا با گذشت ده دوازده سال میشه با نرخ الان سکه دریافت کرد؟میشه برای همه یکجا اقدام کرد؟فقط روی 110 سکه میشه اقدام کرد یا بیشتر. 300 سکه بود که 100تا موقع طلاق بخشیده شد که حدود 200 سکه موند.
پاسخ

پاسخ : 1. قبض هایی که در دست شماست، در صورتیکه از سوی دفتر ثبت طلاق صادر شده باشد، سند رسمی لازم الاجرا محسوب میشود و بدون نیاز به هیچ اقدام دیگری از طریق واحد اجرای ثبت قابل پیگیری و اجرا است؛ بنابراین شما با مراجعه با واحد اجرای ثبت می توانید تقاضای توقیف اموال، ممنوع الخروجی و حتی جلب فرد مدیون را مطرح و پیگیری کنید.
2. طی دادخواستی به دادگاه خانواده صادر کننده حکم طلاق و پرداخت مهریه، تقاضای تعدیل اقساط صورت گرفته را مطرح کنید، دادگاه به این درخواست خارج از نوبت رسیدگی و در صورت تشخیص وارد بودن ادعای شما، حکم به تعدیل نرخ مهریه به نرخ روز را صادر می کند. ضمن اینکه منعی برای مطالبه مهریه بالای 110 سکه وجود ندارد بلکه محدودیت 110 سکه مربوط به تقاضای حبس مرد است، نه مطالبه آن.

همین حالا از بهترین آتلیه های عروس تهران درخواست قیمت کن.

لطفا کمی صبر کنید...