حنای حنابندان هر چه تیره تر باشد و ماندگاری بیشتری داشته باشد بهتر است. حنای حنابندان را خودتان درست کنید تا از بابت اصل بودن آن خیال تان راحت باشد.

برای بهترین شب زندگی یه آتلیه عکاسی خوب انتخاب کن.

مواد لازم

پودر حنا: پودر حنا را از جای معتبر خریداری کنید. رنگ پودر حنا سبز مایل به قهوه ای است؛ اگر پودر حنا بیش از حد قهوه ای باشد یعنی قدیمی است و تازه نیست، اگر هم زیادی سبز باشد ممکن است به آن رنگ زده باشند تا تازه به نظر برسد.

گیاه میخک: 7 یا 8 عدد گیاه میخک برای یک بسته پودر حنا کافی است. از خود گیاه میخک استفاده کنید و از روغن آن استفاده نکنید چون روغن اش ممکن است برای پوست مضر باشد.

قهوه آسیاب شده: دو قاشق غذاخوری از قهوه ای که کاملا آسیاب شده برای یک بسته پودر حنا کافی است.

آبلیمو: آبلیمو را می توانید از فروشگاه تهیه کنید و یا لیمو ترش بخرید و آب اش را بگیرید.

پودر حنا را از صافی رد کنید

پودر حنا را از صافی رد کنید تا ذرات درشت آن جدا شوند. حنا باید کاملا یکدست باشد و اگر پودر حنا را از صافی رد نکنید حنای یکدستی نخواهید داشت. 

پودر قهوه و گیاه میخک را با هم مخلوط کنید

دو قاشق غذاخوری پودر قهوه و 7 عدد گیاه میخک را در یک فنجان آب حل کنید. سپس مخلوط را خوب هم بزنید تا کاملا یکدست شود. یادتان باشد که پودر حنا را جدا نگه دارید و فعلا آن را به بقیه مواد اضافه نکنید.

مخلوط را بجوشانید

مخلوط قهوه و گیاه میخک را روی گاز بگذارید و بگذارید کمی بجوشد.

مخلوط را از صافی رد کنید

بعد از اینکه به اندازه کافی مخلوط را جوشاندید باید ذرات بزرگ آن را جدا کنید. بهتر است این کار را با صافی انجام دهید. اگر چند بار مخلوط را از صافی رد کنید حنای یکدست تری خواهید داشت.

آبلیمو را به پودر حنا اضافه کنید

آبلیمو باعث می شود که پودر حنا بیشتر رنگ بدهد. یک قاشق غذاخوری آبلیمو را به پودر حنا اضافه کنید سپس آن را خوب هم بزنید تا یکدست شود. اگر به مرکبات حساسیت دارید می توانید به جای آبلیمو از چایی سیاه سرد و یا نوشابه استفاده کنید.

مخلوط را به پودر حنا اضافه کنید

مخلوط قهوه و گیاه میخک را قاشق قاشق به پودر حنا اضافه کنید. هر قاشقی را که اصافه می کنید خوب هم بزنید و این کار را آنقدر ادامه دهید تا مانند خمیر شود. 

به مخلوط تان روغن های ضروری اضافه کنید

روغن های ضروری برای پوست مفید هستند، این روغن ها همچنین باعث می شوند که رنگ حنا تیره تر شود. می توانید از روغن اسطوخودوس و یا روغن درخت چای استفاده کنید. بعد از اضافه کردن روغن مثل همیشه مخلوط را خوب هم بزنید تا یکدست شود.

اجازه دهید حنا شب تا صبح بماند

بعد از اینکه این مواد را با حنا مخلوط کردید حنا به وقت نیاز دارد تا خوب رنگ دهد. روی کاسه را با یک پلاستیک ببندید و دورش را کش بیندازید و اجازه دهید شب تا صبح بماند تا خوب رنگ دهد.

شما هم تجربیات خود را از درست کردن حنا با ما به اشتراک بگذارید.

انتخاب برای آرایش و میکاپ روز عروسی رو میتونی در این لیست ببینی.

همین حالا قیمت منو تالار رو درخواست کن و برای بازدید تالار دلخواهت هماهنگ کن.