عدم تفاهم خانواده ها در خصوص انتخاب ما

سلام من دختری 22ساله هستم و چهارسال با یه اقایی دوست بودم ازاول قصدمون ازدواج بود چند شب پیش اومدن خواستگاری خونه ما اماخونواده ها ب تفاهم نرسیدن و خونواده اون اقا خیلی رو من و خونوادم عیب گذاشتن ماهم گفتیم ن اوناهم اصلا دلشون راضی نبود. حالا من بااینکه ابروم رفته وهمه جا پخش شده و ارزششم اوردن پایین بازم دوسش دارم چیکارکنم ب نظرتون؟ اونم همینطور. نمیتونیم فراموش کنیم.
پاسخ

باسلام خدمت شما عضو محترم سایت نوعروس

متاسفم که خانواده ها به تفاهم نرسیدن، ولی لازمه در زیر چند نکته را خدمت شما عرض کنم:

١- احتمالا این رابطه اولین تجربه عشقی شماست و چون در سن ١٨ سالگی شروع شده، ممکنه از وابستگی بالایی برخوردار باشه. البته برای ازدواج نیاز به احساس دوست داشتن هست وای نه تا این اندازه؟!

٢- لازم است بدانید امتیاز توافق خانواده در مشاوره قبل از ازدواج بالاست(به سلامت روان انها)، چراکه در درون خودشان مساله تطابق فرهنگی، اقتصادی، مذهبی و... را دارد که منجمله برای مناسب بودن کیس ازدواج و شروع زندگی با اهمیت هستند.

٣- دخترم هیچوقت راضی نشوید با خانواده ای وصلت کنید که در شروع ارتباط شما یا خانواده تون را تحقیر می کنند. اگر خودتون به خودتون احترام نذارید چطور انتظار دارین که دیگران بهتون احترام بذارن؟!

٤- این باور شما هم درست نیست که فکر می کنید اگر یک رابطه برای ازدواج سر نگرفت و بقیه فهمیدن ابروی شما رفته؟! به این مهم فکر کنید که اگر یه انتخاب اشتباه کرده باشید و صرفا به خاطر احساستون وارد زندگی با فردی شدید که با شما هم طبقه نبود(یا بر عکس ایشون با شما) مجبورین انرژی زیادی صرف سازگاری یا انطباق خودتون کنید؛ همین موضوع به احساس رضایت شما اسیب می رسونه و در زندگی مشترک ناکام می مونید.

٥- به خاطر داشته باشین که لزوما اولین کیس ازدواج نباید اخرین کیس ازدواج باشه؟!

٦- به نظر من شما نیاز به مشاوره فردی دارین و به تنهایی نمی تونین این مساله را حل کنید؟!

براتون ارزوی موفقیت و شادکامی می کنم.

برای عروسی لوکس، شاد و دورهمی می تونی این لیست رو ببینی.

لطفا کمی صبر کنید...