برای دختر خانوم هایی که عروس این روزها هستند ، انتخاب لباس عروس مناسب یکی از مهم ترین دغدغه هاست؛ لباس عروسی که بهترین انتخاب با توجه به قد و نوع اندامش باشد. برای خبر داشتن از بهترین مدل هایی که میتوانید انتخاب کنید این مطلب را بخوانید تا درست تر تصمیم بگیرید.

برای عروسی لوکس، شاد و دورهمی می تونی این لیست رو ببینی.

تحریریه نوعروس/ میترا شکری: انتخاب لباس عروس یکی از مهم‌ ترین انتخاب هایی است که در هر دختری در زندگی اش انجام می دهد. لباس است که به مراسم او مدل موهایش و وقاری که قرار است از خودش در مراسم عروسی اش به نمایش بگذارد، کمک می‌کند. اگر شما برای لباس عروس تان انتخاب مناسبی داشته باشید، ممکن است تمام زحماتی که برای مراسم کشیدید و هزینه‌ هایی که متقبل شده‌ اید در نگاه دیگران از بین برود. اگر دوست دارید با هم ویژگی های بارز لباس عروس هایی که دختر خانم های ایرانی به تن می کنند را مرور کنیم.

این روزها عروس های ایرانی چه مدل لباس عروس هایی می پوشند؟

پوشیده باشد
اولین نکته ای که باید به آن اشاره کنیم بحث پوشیده بودن لباس است. منظورمان از پوشیده بودن این نیست که لباس حتما آستین دار باشد، اما با توجه به مدهای عجیب و غریبی که به تازگی برای لباس عروس به بازار آمده لازم است که روی اصل پوشیدگی حسابی تاکید کنیم. لازم نیست برای اینکه عروس زیبایی به نظر برسید، یقه‌ی هفت جلوی لباس‌تان را تا بالای ناف بیاورید، پشت لباس را تا آخرین مهره ی کمر باز بگذارید یا برای ناحیه ی بین سینه و شکم یا زیر باسن از تور بدن نما استفاده کنید.
برعکس؛ اگر دنبال جذابیت هستید، کافیست لباسی که به تن شما بیاید و ویژگی های عجیب و غریب خاصی هم نداشته باشد را انتخاب کنید و با خیال راحت از هر قضاوتی وارد مراسم عروسی تان شوید. قطعا خودتان بارها لباس عروس های خیلی باز و نامناسب را در عکس های سرچی تان دیده اید، اگر دوست ندارید دیگران هم شما را با همین حالت نگاه کنند و مورد قضاوت قرار بگیرید، بهتر است قید استفاده از لباس های باز را بزنید.

انواع دکلته
آنقدری که دختر خانم ها برای لباس عروس دنبال مدل های دکلته ی ساده یا دکلته با آستین های افتاده هستند به مدل های دیگر مانند پشت گردنی، یقه دار یا یکطرفه علاقه ای ندارند و به همین دلیل است که شما هم باید در انتخاب لباس عروس تان آن را لحاظ کنید و به دنبال لباسی نباشید که با یقه ی خاص یا آستین یکطرف بخواهد شما را از دیگر عروس ها متمایز کند. بهتر است سر این کار ریسک نکنید. البته اگر به هر دلیلی با پوشیدن لباس دکلته مشکل دارید می توانید از خیاط تان بخواهید که بالای لباس و آستین تان را تا هر جا که دوست دارید با دانتل برای تان بپوشاند.

این روزها عروس های ایرانی چه مدل لباس عروس هایی می پوشند؟

فنر کشی شده
ترکه ای بودن و لاغر به نظر رسیدن آرزوی هر عروسی است و هر کسی غیر از این بگوید، امکان دورغ گفتنش زیاد است. همه دوست دارند در شب عروسی شان پرفکت و بی نقص به نظر برسند و اضافه وزن داشتن یکی از مسائلی است که ممکن است بی نقص بودن شما را زیر سوال ببرد.
برای اینکه در این راه موفق باشید باید به دنبال لباسی باشید که پف زیادی ندارد و پرچین نیست. علاوه بر آن به فنرکشی لباس هم دقت کنید. لباس هایی که به شکل حرفه ای فنر کشی می شوند این امکان را به شما می دهند که در شب عروسی تان حداقل چند سایز کوچکتر به نظر برسید.
###برای اینکه در خرید یا دوخت لباس عروس بهترین انتخاب را داشته باشید با توجه به نوع اندام تان لباسی را بخرید که شما را بلند قد تر و لاغر تر نشان بدهد. لباس های ماهی، نیلوفری، فون و آن‌هایی که از خط شکست کمر یک چین ملایم می خورند جزو پر طرفدارترین لباس عروس هایی هستند که خانم های خوش سلیقه از آن استفاده می کنند.###

این روزها عروس های ایرانی چه مدل لباس عروس هایی می پوشند؟

بدون دنباله
آروزی اغلب عروس خانم ها استفاده از لباسی است که چندمتر دنباله دارد و با سنگ های قیمتی تزئین شده است اما اینکه در واقعیت خیلی از این مدل لباس استقبال نمی شود، منهای هزینه ی بالایی که دارد می توان به دست و پا گیر بودن آن اشاره کرد. لباس های دنباله دار موقع رقصیدن حسابی شما را اذیت می کند و ممکن است هر بار زیر پای کسی گیر کند.
مشکلات به همین جا ختم نمی شود، این لباس ها به علت زیر دست و پا ماندن حسابی کثیف می شوند و سنگینی که دارد باعث می شود شما سریع خسته شوید و نتوانید سنگینی آن را تحمل کنید. برای همین اگر واقعا دنباله دار بودن جزو اولویت های تان نیست از آن خودداری کنید اما اگر روی این مسئله اصرار دارید، می توانید از دنباله های قابل جدا شدن از لباس استفاده کنید. دنباله هایی که این امکان را به شما می دهند تا هر موقع خواستید به لباس تان وصل کنید و هر زمان که دوست داشتید آن را از لباس تان جدا کنید.

 

برای عروسی لوکس، شاد و دورهمی می تونی این لیست رو ببینی.